Přítel si moc přál psa, ten je ale nezvladatelný

Anonymní
2.9.21 17:03

Přítel si moc přál psa, ten je ale nezvladatelný

Ahoj všichni. Kvůli citlivému tématu moc prosím o anonym.

Partner si strašně moc přál pejska a hrozně moc sliboval, jak se bude starat, že bude péče hlavně na něm a já že s ním můžu jít občas na procházku, ale všechno bude dělat on.

Fakt se mi to nelíbilo, neustále jsem říkala, že psa nechci, natož do bytu, ale naléhal skoro rok, tak jsem na to kývla.

Vybral si dobrmana, což je pes velký jako kráva, fenečku. Teď jí je rok a půl.

Přítel ji miluje, ale já ji prostě nedokážu mít ráda. Ačkoliv je z ní přítel na větvi, jak je krásná a šikovná, já bych ten svůj souhlas nejradši vzala zpátky.

Ačkoliv přítel strašně sliboval, jak bude vysávat chlupy, venčit a starat se, nakonec je všechno na mě.

Pes je nezvladatelný, má skoro 40 kilo, na vodítku mě táhne za sebou a venčí ona mne, lidi se mi smějou, nemám sílu na to ji přeprat. Je strašně hodná, neublížila by, ale je obrovská, takže majitelé malých psů se jí bojí, ale ona si chce pejsky prostě očuchat a táhne mě k nim, majitelé těch malých psů na mě pak křičí, že to zvíře neovládám, což je pravda.

Přítel s ní chodí výjimečně, tvrdí mi, že je vychovaná a cvičák nepotřebuje.

Já si fakt rvu vlasy, že jsem mu to dovolila, fena ničí vybavení bytu, pochcala mi gauč, rozkousala knihy, všude jsou chlupy a do toho mě prostě neposlechne. Přítele ano, ale ten je furt pryč.

Jsem zoufalá, nevím, co dělat. Přítel ji miluje a taky se mi příčí dát do útulku jeho milovanou fenku, když jsme si ji vzali a máme za ni zodpovědnost. Na dovolenou nemůžeme, nikdo ji nepohlídá, celý prázdniny jsme seděli doma na zadku, protože pejsek. Když jsem tenhle argument vytáhla na začátku, když jsmr o psu jen přemýšleli, slíbil, že fenu pohlídají jeho rodiče a mě vezme na Mallorcu, ale tchánovci ji nakonec hlídat nechtějí. Nemám jim to za zlé, taky bych nechtěla.

Já bych ji nejradši občas nakopla, samozřejmě to neudělám, ale to zvíře mě tak strašně s*re a nesnáším ho a nevím co s tím.

Dobrman průměrně žije 12 let, a když si představím, že mám ještě 11 let žít takhle a do toho porodit dítě, jdou na mě mdloby.

Můžu ji nějak přinutit poslouchat? Můžu nějak překonat svou nenávist a najít si k ní cestu? Já prostě psy nikdy nemusela a neměla jsem ustupovat. :cry:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
81
2.9.21 17:08

Doporučuji najít kvalitní cvičák. Pes je nevychovaný. Na dobrém cvičáku vám vysvětlí, jak se k psovi chovat a jaká udělat opatření. Vychovaný pes nelikviduje zařízení bytu a netahá na vodítku. To vše se dá zvládnout, ale bude potřeba, abyste oba spolupracovali a veškerá opatření dodržoval i přítel (i když jeho relativně poslouchá). Jinak to nebude moc fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1873
2.9.21 17:09

Cvičák. Myslim, že jakmile bude zvladatelna, tak by jsi s ní mohla vycházet líp. A na Mallorcu jeď s kámoškou a psa ať hlídá přítel ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1236
2.9.21 17:11

Jste nevyzrali pitomci oba a na dite jeste sakra dlouho nepomyslejte. Ty se nauc misto vecneho stězování vzit zivot do svych rukou. Jednou jsi převzala za neco ziveho odpovednost, takze misto nakopavani psa bez do zadele nakopat sveho drahouska, at se začne starat. Dej mu rozpis, kdy co ohledne psa bude delat, pokud si ho nadale chce nechat. Začněte spolecne chodit na cvicak, kde jste mimochodem meli byt uz rok zpátky a zacnete se fene aktivně venovat. Jestli si myslis, ze ti mlady silny pes prezije na prochazkach po městě, tak budes mit z bytu za chvili kulnicku. Potrebuje pohyb, zamestnat hlavu, protahnout svaly. Nejlip by teda bylo fence najit novy domov a ty si sakra rozmysli, jestli chceš dite s nekym, kdo se nepostara ani o psa, o ktereho rok zebral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6756
2.9.21 17:17

Chudák pes, to je nejhorší když si nezkuseni pejskari pořídí náročné plemeno. Byla to chyba, neměli jste si psa pořizovat, nebo když už tak nějakého malého gaučáka který se dá vzít kamkoli. Příteli dej ultimátum, ať se začne starat, nebo jde i se psem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.21 17:23

Zcela upřímně přijímám veškerou kritiku, co mi tady píšete. Fakt jsem nezkušená a o psech nic nevím. Sypu si popel na hlavu, neměla jsem mu nic dovolit a věřit jeho slibům a pohádkám, jak bude pejsek děsně super.

Přítel narozdíl ode mě ví o psech dost a měl už aspoň tři, a jak jsem říkala, jeho fenka poslechne, jenom na mě dlabe.

Spíš mě štve, jak se na začátku krásně staral, pak se povinnosti začaly pomalu přesouvat, a pak jsem najednou dělala všechno. 😬

Budu víc naléhat na ten cvičák a snad to půjde. Bohužel k tomu partnera potřebuju, fena neumí jezdit MHD a já nemám auto, takže by nás tam musel aspoň odvézt.

Díky všem za rady. Zakladatelka. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
12299
2.9.21 17:25
@Anonymní píše:

Partner si strašně moc přál pejska a hrozně moc sliboval, jak se bude starat, že bude péče hlavně na něm a já že s ním můžu jít občas na procházku, ale všechno bude dělat on.

Fakt se mi to nelíbilo, neustále jsem říkala, že psa nechci, natož do bytu, ale naléhal skoro rok, tak jsem na to kývla.

Přítel ji miluje, ale já ji prostě nedokážu mít ráda. Ačkoliv je z ní přítel na větvi, jak je krásná a šikovná, já bych ten svůj souhlas nejradši vzala zpátky.

Ačkoliv přítel strašně sliboval, jak bude vysávat chlupy, venčit a starat se, nakonec je všechno na mě.

Pes je nezvladatelný, má skoro 40 kilo, na vodítku mě táhne za sebou a venčí ona mne, lidi se mi smějou, nemám sílu na to ji přeprat. Je strašně hodná, neublížila by, ale je obrovská, takže majitelé malých psů se jí bojí, ale ona si chce pejsky prostě očuchat a táhne mě k nim, majitelé těch malých psů na mě pak křičí, že to zvíře neovládám, což je pravda.

Já si fakt rvu vlasy, že jsem mu to dovolila, fena ničí vybavení bytu, pochcala mi gauč, rozkousala knihy, všude jsou chlupy a do toho mě prostě neposlechne. Přítele ano, ale ten je furt pryč.

Jsem zoufalá, nevím, co dělat. Přítel ji miluje a taky se mi příčí dát do útulku jeho milovanou fenku, když jsme si ji vzali a máme za ni zodpovědnost. Na dovolenou nemůžeme, nikdo ji nepohlídá, celý prázdniny jsme seděli doma na zadku, protože pejsek. Když jsem tenhle argument vytáhla na začátku, když jsmr o psu jen přemýšleli, slíbil, že fenu pohlídají jeho rodiče a mě vezme na Mallorcu, ale tchánovci ji nakonec hlídat nechtějí. Nemám jim to za zlé, taky bych nechtěla.

Já bych ji nejradši občas nakopla, samozřejmě to neudělám, ale to zvíře mě tak strašně s*re a nesnáším ho a nevím co s tím.

Dobrman průměrně žije 12 let, a když si představím, že mám ještě 11 let žít takhle a do toho porodit dítě, jdou na mě mdloby.

Můžu ji nějak přinutit poslouchat? Můžu nějak překonat svou nenávist a najít si k ní cestu? Já prostě psy nikdy nemusela a neměla jsem ustupovat. :cry:

Nakopni přítele, sliboval hory i s dolama, a skutek utek. Ten pes za to nemůže. Ať se o ní pořádně stará, dá jí výcvik. Jinak to prostě nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
2.9.21 17:26

A na cvičáku jste s ní nebyli proč? S určitými plemeny je snad nepsaná povinnost tam chodit, ne? Přesně z toho důvodu, že bez výchovy rychle přerostou lidem přes hlavu.

Ve vašem případě bych zvážila i možnost najít jiného, zkušenějšího majitele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
2.9.21 17:30

Jsi husa. Oba jste nezodpovědný :roll: Zapoměň na společné děti.
No to je ale divný, že pes potřebuje výchovu, co?. To je ale divný že pes pelichá :roll:
Pes na cvičák. Ty se raději odstěhuj než tě jednou kousne do zadku a partner ať kouká převzít za psa odpovědnost a starat se. Bože když venčím, jak já bych tyhle bezmozky co nevědí co pes obnáší nejradši někam nakopala. Nejhorší je, když je třeba pes dominantnější nevychovaný o nebezpečný pro okolí. A chudák za to ani nemůže :pocitac: :zed: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6237
2.9.21 17:32
@Anonymní píše:

Můžu ji nějak přinutit poslouchat? Můžu nějak překonat svou nenávist a najít si k ní cestu? Já prostě psy nikdy nemusela a neměla jsem ustupovat. :cry:

Tak predevsim bych si podala pritele.Ze takhle to nejde delat, ze nakonec psa hodi na tebe. Nakopnout bys nemela psa, ten za nic nemuze, ale pritele, ze se nestara. Na Mallorku bych jela s kamaradkou a at se on laskave zacne starat. Popravde ten pes s vama bude chudak, takze jestli na ni tvuj pritel bude kaslat, tak ji najit dobry domov.Fakt neni treba ji strkat do utulku! A radsi ji najit novy domov, nez on aby na ni kaslal a ty ji nenavidela! A aby ti jednou tohle pritel neudelal, az si poridite dite, je teda na nej spoleh :roll:.Bych si ho podala, ze by cumel! Jinak pes by te poslouchal, ale musis se mu venovat, coz kdyz te stve ty delat nebudes.Jak uz ti tu nekdo psal, nici veci, ze je nevybita, psa musis zamestnat. Hlavne ho musis i silove zvladnout, to si tu prochazku ani nemuzes uzit, kdyz ti lidi nadavaj a ty ji neudrzis. Z toho muze byt jednou i pekny prusvih. Takze za usi priteli a kdyz neni schopnej se starat, tak novej domov. A sama mam 50 kilovyho psa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2290
2.9.21 17:33
@Anonymní píše:
Zcela upřímně přijímám veškerou kritiku, co mi tady píšete. Fakt jsem nezkušená a o psech nic nevím. Sypu si popel na hlavu, neměla jsem mu nic dovolit a věřit jeho slibům a pohádkám, jak bude pejsek děsně super.

Přítel narozdíl ode mě ví o psech dost a měl už aspoň tři, a jak jsem říkala, jeho fenka poslechne, jenom na mě dlabe.

Spíš mě štve, jak se na začátku krásně staral, pak se povinnosti začaly pomalu přesouvat, a pak jsem najednou dělala všechno.

Budu víc naléhat na ten cvičák a snad to půjde. Bohužel k tomu partnera potřebuju, fena neumí jezdit MHD a já nemám auto, takže by nás tam musel aspoň odvézt.

No, aspoň jasně vidíš, jak spolehlivého partnera sis vybrala… to taky není úplně k zahození :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6237
2.9.21 17:40
@Anonymní píše:
Zcela upřímně přijímám veškerou kritiku, co mi tady píšete. Fakt jsem nezkušená a o psech nic nevím. Sypu si popel na hlavu, neměla jsem mu nic dovolit a věřit jeho slibům a pohádkám, jak bude pejsek děsně super.

Spíš mě štve, jak se na začátku krásně staral, pak se povinnosti začaly pomalu přesouvat, a pak jsem najednou dělala všechno. 😬

Hele, chybu vidim hlavne v nem, je nezodpovednej.Ty si aspon uvedomujes, ze je tohle spatne, on na to dlabe! Ale uvedom si, ze tebe nema s.rat pes, ale on.At se k tomu kouka postavit jak ma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2452
2.9.21 17:42

Zajímalo by mě, proč si někdo vybere takové plemeno a pak se mu nevěnuje. Nevěřím, že by přítel souhlasil s tím, že se fenky vzdáte. Ty k ní nemáš žádný vztah, respektive máš a je negativní. Nedovedu si představit, že bych 12 let svůj život podřizovala psovi, který mi vadí a nemám ho ráda a jehož přítomnost závažně narušuje můj partnerský vztah.
To jako budeš chodit venčit s kočárkem? No potěš koště…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22200
2.9.21 17:55

Když má partner zkušenosti, proč fena nic neumí a ničí byt? Mít psa neznamená mít zkušenosti s výchovou, tvůj drahý je nezodpovědný líný dacan. Dala bych mu nůž na krk, okamžitě začne psa cvičit, věnovat se mu a uklízet po něm nebo jde zvíře z domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2472
2.9.21 17:59

Tyhle plemena potřebují pevnou ruku, vědet kde je jejich místo a pokud s nima nemáte zkušenosti (vypadá to že ne) tak rychle na cvičák, v roce ještě není pozdě s tim něco dělat, ale brzy už bude a pak se z něj pose*ete, budete nešťastný vy a i ten pes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat