Přítel si myslí, že budu špatná matka...

Anonymní
16.5.21 16:41

Přítel si myslí, že budu špatná matka

Ahoj, jsme s přítelem cca 4 roky spolu a dnes jsme se bavili o dětech. Bavili jsme se o tom už několikrát v minulosti, ale dnes mě odpovědi překvapil. Ptala jsem se ho, jestli chce dítě - řekl, že ano, ale ne teď. To jsem souhlasila, já ho taky teď nechci, ale ptám se, jestli chce dítě se mnou, na což mi odpověděl, že neví. Když to pak rozváděl, tak mi řekl, že si nemyslí, že bych byla dobra máma, že jsem občas sobec a v nějakých situacich upřednostňují sebe a že se boji, že kdyby se něco špatného stalo, že bych se na ně vykašlala. Což mě teda dost urazilo, nevadí mi to, že se to myslí, když má takový pocit tak ok, ale nechápu teda proč se mnou je, kdyby to bylo obráceně, nechtěla bych s ním být, kdybych o něm měla takovéhle mínění. Řekla jsem mu to a on zas nechápe proč jsem se urazila. Je to v podstatě blbost, ale nebylo to hezké to slyšet. Co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29269
16.5.21 16:45
@Anonymní píše:
Ahoj, jsme s přítelem cca 4 roky spolu a dnes jsme se bavili o dětech. Bavili jsme se o tom už několikrát v minulosti, ale dnes mě odpovědi překvapil. Ptala jsem se ho, jestli chce dítě - řekl, že ano, ale ne teď. To jsem souhlasila, já ho taky teď nechci, ale ptám se, jestli chce dítě se mnou, na což mi odpověděl, že neví. Když to pak rozváděl, tak mi řekl, že si nemyslí, že bych byla dobra máma, že jsem občas sobec a v nějakých situacich upřednostňují sebe a že se boji, že kdyby se něco špatného stalo, že bych se na ně vykašlala. Což mě teda dost urazilo, nevadí mi to, že se to myslí, když má takový pocit tak ok, ale nechápu teda proč se mnou je, kdyby to bylo obráceně, nechtěla bych s ním být, kdybych o něm měla takovéhle mínění. Řekla jsem mu to a on zas nechápe proč jsem se urazila. Je to v podstatě blbost, ale nebylo to hezké to slyšet. Co si o tom myslíte?

Mně to jako blbost nepřipadá. Pokud jdu do vztahu, který má mít budoucnost, tak počítám s dětmi. A když partner nechce se mnou, nemá takový vztah budoucnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15012
16.5.21 16:45

Kdyz si myslis, ze je blbost, kdyz ti partner rekne, ze jsi sobec a myslis jen na sebe, tak to neres :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.21 16:48
@cecetka píše:
Kdyz si myslis, ze je blbost, kdyz ti partner rekne, ze jsi sobec a myslis jen na sebe, tak to neres :mavam:

Myslím, že ne to blbost ve smyslu že z toho nechci dělat takové drama a nechci si to brát tak osobně.

• Citovat
  • Nahlásit
2333
16.5.21 16:50
@Anonymní píše:

Cenila bych si upřímnosti a bez urážení se by mě zajímalo, proč si to myslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1560
16.5.21 16:51

Také bych si cenila uprimnosti, ale snažila se to nějak vyřešit, aby jsi zbytečně neztracela čas v neptespektivnim vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
798

A je to teda pravda? Jsi sobecká? Nevím kolik vám teda je, ale když teď dítě nechce, tak to asi moc neřeší. A až ho bude chtít je možný, že si najde jinou, která podle něj bude vhodná. Jenže toto by bylo spíš sobecké od něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16966

No je s tebou, protože nechce zatím zakládat rodinu. A celkem jasně ti řekl že ji nechce s tebou a taky celkem jasně a logicky proč.

A ano - v okamžiku kdy si to připustíš, tak to je hodně nepříjemne zjištění.

A buď se můžeš urazit a dělat sceny a manipulovat jím, aby se omluvil a tvrdil, že to tak nemysel a nebo to můžeš vzít jako docela důležitou zpětnou vazbu a začít se učit brát ohled i na potřeby druhých lidí a to, jak na ně tvoje chvání dopadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16966
16.5.21 16:53
@Anonymní píše:
Myslím, že ne to blbost ve smyslu že z toho nechci dělat takové drama a nechci si to brát tak osobně.

něco mi říká, že je to jedna z nejosobnjších věcí, co ti za poslední dobu řekl.
Byť stále mlčí o tom všem, co za tvoje chování přechází a raději nic neříká.

To jestli to prost zahraješ do autu a odignoruješ to bude ukazovat na to, že jsi dost sebestředná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.21 16:55
@Popeladym píše:
Cenila bych si upřímnosti a bez urážení se by mě zajímalo, proč si to myslí.

To jsem se samozřejmě zeptala a řekl mi, že v minulosti když jsme spolu řešili nějaké problémy, tak jsem mu třeba řekla, že jsem ve stresu a nechci to teď hned řešit, jestli si můžeme promluvit později a třeba mu to položila (když mi volal) a on mi hned volal zpátky třeba 8× nebo za mnou přišel domů a klepal mi na okna a dveře, dokud jsem mu neotevřela, i když jsme mu řekla, že to teď fakt řešit nechci. Když jsme se o tom potom bavili, tak jsem mu jasně řekla, že svoje mentalni zdraví upřednostnim před jeho naléháním, že nějaké věci musíme řešit teď hned a od té doby mě označil za sobce. Já si nemyslím, že bych byla sobecká.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.21 16:58
@Angry_birds píše:
A je to teda pravda? Jsi sobecká? Nevím kolik vám teda je, ale když teď dítě nechce, tak to asi moc neřeší. A až ho bude chtít je možný, že si najde jinou, která podle něj bude vhodná. Jenže toto by bylo spíš sobecké od něj.

Je mi 24 a jemu 28.

• Citovat
  • Nahlásit
836
16.5.21 17:03
@Anonymní píše:
To jsem se samozřejmě zeptala a řekl mi, že v minulosti když jsme spolu řešili nějaké problémy, tak jsem mu třeba řekla, že jsem ve stresu a nechci to teď hned řešit, jestli si můžeme promluvit později a třeba mu to položila (když mi volal) a on mi hned volal zpátky třeba 8× nebo za mnou přišel domů a klepal mi na okna a dveře, dokud jsem mu neotevřela, i když jsme mu řekla, že to teď fakt řešit nechci. Když jsme se o tom potom bavili, tak jsem mu jasně řekla, že svoje mentalni zdraví upřednostnim před jeho naléháním, že nějaké věci musíme řešit teď hned a od té doby mě označil za sobce. Já si nemyslím, že bych byla sobecká.

tak spíš přítel je zvláštní…
Ale děti si zatím nedělejte, pokud se takto chováte - jako děcka.
Jinak z jeho narážky bych blbost nedělala, pokud by to byl vyzrálý jedinec a jeho názor se zakládá na pravdě. Pak bych se zamyslela nad sebou, jestli nemá pravdu a třeba na sobě zapracovala anebo vztah skončila a pracovala na sobě bez něj. Ve vašem případně bych to vážně nebrala, protože přítel dospělý a vyzrálý jedinec evidentně není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11084
16.5.21 17:07
@Anonymní píše:

No, možná by ses místo urážení nad tím měla zamyslet, asi víš sama nejlíp, o čem mluvil :nevim: Ono je na jednu stranu fajn, když si to takhle řeknete na férovku. Nevidím na tom nic špatnýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
16.5.21 17:14

A je to pravda? Že jsi sobec? Já moc dobře nechápu proč s tebou je, popravdě. Jako třeba ti tim naznačil, že je na čase se sebou něco dělat, třeba jsi dost sebestředná. Ostatní tě nezajímají, myslím názor druhého, kdo ví.
Neznám tě..
Ale říkám ti rovnou, mě tohle říct můj partner, tak se sebou hodně rychle něco dělám a jestliže se už nějakou dobu snažíš a víš své chyby a on to neocení, tak bych mu uvolnila asi cestu…jestli chcete oba děti a on je s tebou nechce, nemá smysl ztrácet čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6637
16.5.21 17:14

Cítila bych se zklamaná, asi i trochu ponizena, dotcena? Nemyslím si že by ses chovala sobecky vuci svému dítěti, to bys musela být opravdu velká hyena. Vazila bych si uprimnosti, že vlastně jsi pro něj jen přestupná stanice. Až najde takovou s kterou chce mít děti, pošle te o dům dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat