Přítel skoro nic nejí

Anonymní
26.5.20 23:44

Pritel skoro nic neji

Ahoj, zacala jsem se pomalu stehovat k priteli a s tim i varit spolecne vecere, jenze pritel skoro nic z potravin neji. Nejradeji by tocil tri ctyri jidla a pak jen fast food a i ten si upravuje podle sebe. Neji zadnou zeleninu mimo oloupane okurky, mrkve, a dynove polevky. Neji lusteniny, ryzi, neji maso kde je kost, veprove drubez jen v sunce a jeden burger z kfc, sterilizovanou zeleninu, veprove, uzene, ryby, ruzne omacky, horcice, syry, musli, nic kde je smetana, slehacka, kvasnice vnitrnosti, lahudky, cukrarenske vyrobky. Nejradeji by mel kazdy den bud rizek s bramborem a nebo gulas s testovinou a v noci to zajida sladkostma a zelem. Jsem zoufala, zacalo se vyhazovat dost jidla protoze ja neco uvarim a je v tom dalsi slozka co je pro mne novina, ze neji. Jeho matka se o nej moc nestarala tak vyrostl na cinske polivce a testovinach s kecupem. Poprve ode mne ochutnal dusene hovezi, jehneci zverinu a to mu chutna ale jsme jeste studenti a na to penize proste denne nejsou pak jeste ma rad ruzne smesi na testoviny ale zase problem ja nemuzu psenicne a jemu se s kukuricnych navaluje, to same jedinne jidlo co nesnesu ja jsou cerstva rajcata a on omacku jedine s cerstbych a ne treba rychlou ze sklenicky :/. A zase se divat jak do sebe rve jen sladky a objednava si gulas me nebavi. Neda se varit do zasoby ani jeden nemame radi stejne jidlo druhy den. Dnes jsem udelala dobrou sekanou, zalhala jsem ze je z mixu mas a rekla ze je z hoveziho, snedl to ale pak videl vanicku v kosi a normalne se sam od sebe pozvracel… kdyz jsem navrhla nejakou odbornou pomoc tak se uzavrel a nemluvi :( mate doma taky neco takoveho? Ja nerikam ze je mlsoun ale kdo vi co mu mamka o „lepsim“ jidle napovidala a vypestovala v nem averzi kde vsemu aby to nemusela varit, kupovat… :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Meredithx
26.5.20 23:50

Promiň ale pokud bych se s tím vařila a pak by se to mělo vyhazovat nebo aby to vyzvracel jen tak, z toho že uvidí krabičku, to je psycho. A ještě odmítá pomoc nebo se o tom i bavit, no jo typické chlap, tam toto necekej :roll: Vykašlala bych se na něho, nechce pomoct, tak ať si ji co chce. Vař si sama pro sebe malé porce no :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1236
27.5.20 00:16

To jsem viděla na TLC nebo tak nějak, mrkni na Freaky Eaters. Je to něco jako porucha příjmu potravy, v televizi to je sranda, doma bych to nechtěla. 8o Co na to jeho rodiče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14686
27.5.20 00:41

Bývalý taky milion věcí nejedl, skončilo to tak, že jsem vařila jen pro sebe a děti. Ale bylo to dost psychicky náročné.
Zkus ho dokopat k tomu, že o tom bude aspoň mluvit.

Jinak syn je taky nejedlík (asi geny…) a celkem pomáhá, když má kousek něčeho, co mu moc nejede, povinně. Postupně tomu i přijde na chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5287
27.5.20 02:02

Vařte si a stravujte se každý podle svého. :nevim: Nechápu, že si děláš tolik práce a pak to ještě vyhazuješ. Prostě pro něj nevař a jídlo ať si obstará sám.

On je pravděpodobně případ na psychologa, ale je dospělý a svéprávný, pokud mu to samotnému nevadí, stejně s tím nic nenaděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3002
27.5.20 03:27

To bude blbej příklad i pro případné děti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
27.5.20 04:48

To bude psychické, člověk jí jen omezený počet jídel, protože si může myslet, že by se otrávil. Jídlo snědl, chutnalo mu, ale pak se dozvěděl složení a muselo to ven. Jednou jsem viděla o tom dokument a tam po malých krůčcích ochutnávali nové věci. Třeba jeden jedl jen hranolky a smažené nugety, holčička jen čokoládu…

• Citovat
  • Nahlásit
1587
27.5.20 06:30

Já taky nejím omáčky a maso se šťávou, protože mi to nechutná. A jako taky když vidím někoho, jak dojídá u oběda lžičkou rozblemcaný brambory v litru masové šťávy lžičkou, tak mi není dvakrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
27.5.20 06:40

Ze nekdo neco neji, je normalni. Ale ze se nekdo pozvraci, protoze zjisti, ze s chuti snedl neco, co by normalne nevlozil do pusy, to uz divne je. V kazdem pripade bych pro nej proste nevarila a on at si udela, co uzna za vhodne. Osobne ale muzu rict, ze bych podobneho rypaka nejspis dloudodobe nedala, protoze osobne dbam na pestrou a zdravou stravu, protoze me bavi s partnerem ochutnavat nove veci (i na cestach) a taky bych se obavala, ze se v tom zacnou zhlizet pripadne deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34490
27.5.20 06:41
@Anonymní píše:
Ahoj, zacala jsem se pomalu stehovat k priteli a s tim i varit spolecne vecere, jenze pritel skoro nic z potravin neji. Nejradeji by tocil tri ctyri jidla a pak jen fast food a i ten si upravuje podle sebe. Neji zadnou zeleninu mimo oloupane okurky, mrkve, a dynove polevky. Neji lusteniny, ryzi, neji maso kde je kost, veprove drubez jen v sunce a jeden burger z kfc, sterilizovanou zeleninu, veprove, uzene, ryby, ruzne omacky, horcice, syry, musli, nic kde je smetana, slehacka, kvasnice vnitrnosti, lahudky, cukrarenske vyrobky. Nejradeji by mel kazdy den bud rizek s bramborem a nebo gulas s testovinou a v noci to zajida sladkostma a zelem. Jsem zoufala, zacalo se vyhazovat dost jidla protoze ja neco uvarim a je v tom dalsi slozka co je pro mne novina, ze neji. Jeho matka se o nej moc nestarala tak vyrostl na cinske polivce a testovinach s kecupem. Poprve ode mne ochutnal dusene hovezi, jehneci zverinu a to mu chutna ale jsme jeste studenti a na to penize proste denne nejsou pak jeste ma rad ruzne smesi na testoviny ale zase problem ja nemuzu psenicne a jemu se s kukuricnych navaluje, to same jedinne jidlo co nesnesu ja jsou cerstva rajcata a on omacku jedine s cerstbych a ne treba rychlou ze sklenicky :/. A zase se divat jak do sebe rve jen sladky a objednava si gulas me nebavi. Neda se varit do zasoby ani jeden nemame radi stejne jidlo druhy den. Dnes jsem udelala dobrou sekanou, zalhala jsem ze je z mixu mas a rekla ze je z hoveziho, snedl to ale pak videl vanicku v kosi a normalne se sam od sebe pozvracel… kdyz jsem navrhla nejakou odbornou pomoc tak se uzavrel a nemluvi :( mate doma taky neco takoveho? Ja nerikam ze je mlsoun ale kdo vi co mu mamka o „lepsim“ jidle napovidala a vypestovala v nem averzi kde vsemu aby to nemusela varit, kupovat… :,(

Ne. Tohle bych nechtěla živit. Druhý den je stejné jídlo ble? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2931
27.5.20 06:44

Připomíná mi mého psa když ohrnuje rypák nad granulema. No tak prostě tři dny nedostane ani fň a to bys koukala jak mu najednou zachutnají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15257
27.5.20 06:48
@Russet píše:
Ne. Tohle bych nechtěla živit. Druhý den je stejné jídlo ble? 8o
že? to mě taky dostalo :roll:

Zakladatelko, máš dvě možnosti nebo vlastně tři. Přítele budeš respektovat a vařit jídla, která mu chutnají (mám syna, který také většinu běžných jídel nejí, i když je stále nabízím - ale nenutím). Nebo se ho budeš snažit postupně předělávat a učit jíst jinak. Zde by bylo asi dobré zvážit i nějakou psychologickou pomoc, protože jeho reakce jsou dost neadekvátní (viz to zvracení). No a nebo to pro vás bude tak nepřekonatelný problém v soužití, že se rozejdete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34490
27.5.20 06:51
@nozu píše: že? to mě taky dostalo :roll:Zakladatelko, máš dvě možnosti nebo vlastně tři. Přítele budeš respektovat a vařit jídla, která mu chutnají (mám syna, který také většinu běžných jídel nejí, i když je stále nabízím - ale nenutím). Nebo se ho budeš snažit postupně předělávat a učit jíst jinak. Zde by bylo asi dobré zvážit i nějakou psychologickou pomoc, protože jeho reakce jsou dost neadekvátní (viz to zvracení). No a nebo to pro vás bude tak nepřekonatelný problém v soužití, že se rozejdete.

Já mám taky dítě nejedlíka. Ale je mu 5. Prostě nabízím, nezošklivuju. Ale dospělý chlap mi dělat tohle, po týdnu přestávám vařit. Hysterka. Na chlapovi se mi vždycky líbilo, jak s chutí jí. Že není vybíravý. To je pak radost vařit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25875
27.5.20 06:53

Tak to bych nedala. Respektuju, že někdo něco nejí. Ale že nejí tolik věcí a nejí normálně, jeho strava se zakládá na fastfoodu a dožírá se sladkostma. :poblion: Pěkně si ničí zdraví, tobě přidělává jen práci a starosti, leze to do peněz, vzor pro případné děti šílený.
Ofrňování se nad stejným jídlem druhý den mi teda přijde rozcapenost od vás obou. Nechápu něco vyhodit, jen protože se mi to nechce jíst podruhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2981
27.5.20 07:35

Tak vzhledem k tomu, že je přítel dospělý člověk a ne malé děcko, tak máš 2 možnosti - nechat ho, ať se stravuje po svém, nebo nechat ho úplně. Já bych na to teda nervy neměla. Ale nevím, proč mu lzes, že v něčem není něco, o čem víš, že to neji. To si fakt koledujes o to, že už ti nebude jíst nic, abys mu zas něco nepodstrcila. Podezření už asi měl předtím, nebo koš s odpadky prohledava normálně? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat