Přítel tyká mým prarodičům

Anonymní
17.9.20 11:58

Přítel tyká mým prarodičům

Ahojte všichni, asi je to blbé, ale jdu se poradit, co by jste dělali vy.
S přítelem jsme spolu 5 let. Jde o to, že začal tykat mým prarodičům a mi to přijde hrozně divné. Vzal to tak automaticky, on je takový a s každým si hned automaticky tyká. S mamkou si taky tyká od začátku, ale ji to nevadí ona je s tím v pohodě. Nicméně mi přijde hrozně divné, že tyká i babičce a dědovi. Nic neříkají, nestěžovali si nebo tak.. Ale prostě mi je to divne :nevim: ale co je mi ještě blbejsi, nevím jak mu říct, ať to nedělá :D :D on je totiž taková ťula a dlouho trvalo než jsme začali vůbec společně chodit na nějaké oslavy atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2271
17.9.20 12:01

Tak to neřeš. Asi by bylo divný, kdyby jim teď najednou začal vykat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774
17.9.20 12:01

Tak když už se stalo, tak by mi přišlo divné, kdyby jim teď najednou začal vykat. Kdyby to prarodičům vadilo, věřím, že by se ohradili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15094
17.9.20 12:02

A tví prarodiče už nejsou při smyslech, že by ho třeba vrátili to patřičných mezí, pokud by jim to vadilo, nebo proč to řešíš?

manžel si s mojí babičkou vyká a s dědou tyká. jejich věc. já se jim do toho nepletu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 12:06

Jsou normálně při smyslech :D já jsem čekala, že to taky někomu přijde divné jako mi, ale zatím si říkám, že to asi spíš jen hodně hrotim :D kdyby mu to nabídli, tak neřeknu, ale když vpodstate začal on sám od sebe, tak mi to přišlo divné :nevim: :D

• Citovat
  • Nahlásit
9950
17.9.20 12:09

No ted už by to asi bylo blbé, kdyby zase začal vykat. :nevim: Pokud to prarodičům nevadí, neviděla bych v tom problém. :think:
Jinak my si v rodině tykáme všichni, i můj přítel tyká mým prarodičům, ale je pravda, že mu to po narození dcery sami nabídli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3307
17.9.20 12:11

Taky mi to přijde ne divné, ale nevychovane. Zkus zjistit třeba přes své rodiče, jestli to prarodičů nevadí a kdyztak mu to řekni. Já bych se za něj asi trochu styděla. Nicméně bych mu to při prvním tyknutí řekla, jestli mu to nabídli. Takový lidi, co všem hned tykají, nemám ráda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
17.9.20 12:11

Mně by naopak přišlo milé a hřálo mě u srdce, že k nim má asi hezký vztah, když si tak začali tykat a prarodičům to nevadí. Můj přítel si taky tyká s moji mamkou už nějak od začátku. Vlastně ani nevím, jak to vzniklo, ale jak oba pochází ze stejného kraje, tak k sobě mají taky celkem blízko, tedy co se vztahu tchýně a zetě týče. Já už nejsem natolik free, že bych začala tchýni sama od sebe tykat, ale občas se mi stane, že ji místo dobrý den řeknu v zápalu nadšení, že ji vidím ( je to moc fajn paní) omylem ahoj a je to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
937
17.9.20 12:13

Pokud mi dotyčný tykání nenabídne, tak zásadně vykám, je to slušnost. Beru to jako velkou drzost a nevychovanost, když někdo začne tykat jen tak, kór když je dotyčný o dost starší :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9966
17.9.20 12:14

Tak pokud to nevadí prarodičům, neřešila bych to :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14945
17.9.20 12:17

No divné…spíš neslušné. Že je s každým zadobře není žádná omluva, ke stáří by nějakou úctu mít měl a měl by počkat, jestli mu tykání nabídnou (ostatně i tvoji rodiče). K vykání ať už se asi nevrací, to by bylo divné, ale možná bych si s ním promluvila, jestli zná alespoň základní pravidla slušného chování. Aby se podobné situace neopakovaly v horších případech. Třeba na gynekologii :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5806
17.9.20 12:17

Je to nevychovane, rozhodne ne mile, jak tu nekdo psal. Pritel je buran.Mel by pockat, az mu to prarodice sami navrhnou. Potom to mile bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16276
17.9.20 12:25

Já nemám s tykáním žádný problém…přítelkyním syna jsem to téměř hned nabídla…ale aby mi tykali sami od sebe mi přijde nevychované a vadilo by mi to…a babička s dědou…to už je chlapec dost mimo…když mu to sami nenabídli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16128
17.9.20 12:26
@NEITIRI píše:
Mně by naopak přišlo milé a hřálo mě u srdce, že k nim má asi hezký vztah, když si tak začali tykat a prarodičům to nevadí. Můj přítel si taky tyká s moji mamkou už nějak od začátku. Vlastně ani nevím, jak to vzniklo, ale jak oba pochází ze stejného kraje, tak k sobě mají taky celkem blízko, tedy co se vztahu tchýně a zetě týče. Já už nejsem natolik free, že bych začala tchýni sama od sebe tykat, ale občas se mi stane, že ji místo dobrý den řeknu v zápalu nadšení, že ji vidím ( je to moc fajn paní) omylem ahoj a je to v pohodě.

Oni si nezačali tykat - tykat začal on jim, to je dost zásadní rozdíl.

Na tom není nic milého - z vlastní iniciativy, bez dovolení, začít tykat lidem o dvě generace starším, to je absolutní nevychovanost.

@Anonymní píše:
Ahojte všichni, asi je to blbé, ale jdu se poradit, co by jste dělali vy.
S přítelem jsme spolu 5 let. Jde o to, že začal tykat mým prarodičům a mi to přijde hrozně divné. Vzal to tak automaticky, on je takový a s každým si hned automaticky tyká. S mamkou si taky tyká od začátku, ale ji to nevadí ona je s tím v pohodě. Nicméně mi přijde hrozně divné, že tyká i babičce a dědovi. Nic neříkají, nestěžovali si nebo tak.. Ale prostě mi je to divne :nevim: ale co je mi ještě blbejsi, nevím jak mu říct, ať to nedělá :D :D on je totiž taková ťula a dlouho trvalo než jsme začali vůbec společně chodit na nějaké oslavy atd.

Pokud to prarodičům nevadí, tak už do toho nezasahuj a nech je při tykání.

Ale s přítelem by sis obecně na téma „slušné chování“ měla (taktně) promluvit… protože s takovýmto přístupem Tě nejspíš dostane ještě do hodně trapných situací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1817
17.9.20 12:28

Připomnělo mi to veselou historku, kdy jsem svého skoro manžela představovala své tehdy 70lete babičce.
Ona mu řekla, Dobry den pane…
A on ji odpověděl Ahoj babi :D
Babička polkla a jen řekla, tak ahoj. Od té doby si tykají.
Ale manžela omlouval v té době to, že byl cizinec a neuměl česky, až na pár slov. O vykani neměl tušení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat