Přítel u porodu. Nutit nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monča24
Nováček 9 příspěvků 25.07.09 11:36
Přítel u porodu. Nutit nebo ne?

Ahoj holky chci se zeptat jak to ti vaši chlapi zvládli u porodu. Tomu mému se tam totiž moc nechce. Možná to napíšu trošku hnusně, ale jak je možný, že chlap jako hora co pracuje celý život jako řezník nechce jít k porodu. Začal o tom přemýšlet až když jsem mu vysvětlila, že tam není jen kvůli mě, ale hlavně aby dal pozor na doktory a na malého, kdybych zrovna nemohla já, nebo ho chtěli odnést někam pryč. Tak co myslíte přemlouvat, nebo ho nechat být? Díky za odpovědi......

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14569 příspěvků 25.07.09 11:42

nechat byt, musi to byt svobodne rozhodnuti
muj muz nebyl ani u jednoho porodu
nebo ho zkus presvedcit, ze s tebou ma byt jen v prvni casti a muze kdykoli odejit (vetsina zustane az do konce, i kdyz puvodne nechteli ani nahodou)

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.09 11:47

Nechat ať se rozhodně sám!!!

Manžel byl u prvního porodu a byl to pro něj zážitek na celý život!
U druhého nebyl, protože to prostě nestihl, byla to šílená rychlovka (byla jsem na vyvolání a šlo to strašně rychle, ani ne 2 hodiny od zavedení tablety - i dr. byli překvapení) a já jsem mu zavolala až byla malá na světě! :oops: :oops: :oops:
Oba nás to mrzí, že u toho nebyl, ale co se dá dělat!

Říkal, že příště to určitě stihne 8O 8O 8O , ale já už další dítko neplánuju :wink: :wink: :wink:

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 25.07.09 11:54

Tak ja bych asi praktikovala mirny natlak 8) ale pouze v pripade, ze bych si byla jista, ze nebude litovat ;)

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 25.07.09 11:55

Tak já bych taky nechala být.

Manžel ze začátku u porodu být nechtěl ani náhodou,s pokra­čujícím těhotenstvím,ale názor změnil,boužel jsem nakonec rodila císařem a on u porodu být nemohl a dodnes toho moc lituje,uvidíš třeba se nakonec rozhodne,že půjde. :wink:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 25.07.09 12:05

Asi bych ho nenutila. samozřejmě bych několikrát zdůraznila, jak moc mi na tom záleží......

nonina
Závislačka 4047 příspěvků 25.07.09 12:21

Ahoj Moni,

podle mne rozhodně nenutit … jak psaly holky, musí to být svobodné rozhodnutí :wink:

Já byla od začátku těhu rozhodnutá o tom, že manžela u porodu nechci - nechtěla jsem aby mne zažil hysterickou z bolestí (protože vím že bych hysterická byla :oops: ) … naštěstí i on o přítomnost u porodu nestál - nesnáší krev a vše kolem doktorství :roll:

Nakonec jsem nečekaně rodila císařem - ale manžel celou dobu seděl v čekárně a sestra ho volala hned, jak byla malá na světě - prostě u prvního ošetřování dcery byl a dokonce si ji sám podepsal !!!

Ale dobrá rada je, aby byl s tebou po první dobu - víš u nás v porodce to funguje tak, že ho pak zkoušejí přesvědčit PA a většinou mají velký úspěch :wink:

Hodně štěstí a dej vědět, jak jste to nakonec „vybojovali“, ju!?

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 25.07.09 12:38

Ahoj

urcite bych nenutila a nechala ho at se rozhodne sam..

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 25.07.09 12:42

Mončo, mám stejný problém. Můj taky nechce jít a nutit ho nebudu. Ale ještě s ním na to téma chci mluvit. Zatím jsem se jen zmínila někdy ve třetím měsíci a odpovědí mi bylo jednoznačné vyděšené NE 8O :lol:
Ale přemýšlím, jestli můj chlap vůbec ví, jak porod probíhá. Takže mu vysvětlím, co se tam děje a nechám ho svobodně rozhodnout.
Plně respektuju, kdyby nechtěl být u tlačení miminka, to chápu a nemrzí mě to. Ale kdyby mě tam nechal už předtím při otvírání a poskakování na balóně samotnou a nudící se, to by mě mrzelo. Kdo by mi podával vodu, otvíral a zavíral okno a volal PA a tak?
Kdy máš mít miminko?

vulpes
Kelišová 5054 příspěvků 25.07.09 12:54
mroe píše:
nechat byt, musi to byt svobodne rozhodnuti
muj muz nebyl ani u jednoho porodu
nebo ho zkus presvedcit, ze s tebou ma byt jen v prvni casti a muze kdykoli odejit (vetsina zustane az do konce, i kdyz puvodne nechteli ani nahodou)

Taky bych to tak viděla - zkusit se dohodnout na kompromisu. Aby tě podppořil v první době (vysvětli mu, že to se ještě žádná „řezničina“ neděje :wink: ) a pak až se půjde na věc, tak že si prostě odejde…To by se mu mohlo zdát rozumné a třeba vážně i zůstane do konce… :)

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 25.07.09 12:54

Ahoj, nenutila bych - manželovi se taky dvakrát nechtělo :wink: - nakonec to nestihl (byl v zahraničí) a u obou porodů jsem měla kamarádku - myslím, že bys třeba taky nějakou našla, ne? Moje porody byly celkem v pohodě (zvlášť druhý byla rychlovka) :lol: , ale přesto byly chvíle, kdy jsem byly ráda, že mě manžel nevidí :?
Ale určitě je prima mít s sebou někoho, kdo Ti pomůže a co je třeba zařídí a pohlídá. Moje kamarádka už měla dvě děti, tak věděla, co může nastat :D Držím palce, Jana

zari
Závislačka 3496 příspěvků 25.07.09 13:01

Ahoj, tak u nás byl stejný problém, nechtěl tam jít, měl strach, že odpadne a hlavně z pohledu na mě, jak trpím. Nakonec jsem ho přemluvila, aspoň na první dobu porodní, vysvětlila jsem mu, že se tam nic neděje, jen mám bolesti, tak ted aže jo. Nakonec jsem měla porod vyvolávaný, a vypadalo to na dlouho, tak jsem manžela poslal domů, s tím že přijede v 18h. Tak tady přijel, to už byl ale porod v plném proudu, chvilku tam se mnou byl, chvilku ne, jak se cítil. malá se narodil v 18,45 a říkal, že si to teda představoval horší. Teď jsme to zatím neřešili, ale myslím, že tam se mnou bude celou dobu a když ne, tak si občas jen odskočí.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 25.07.09 13:10

Též bych ho určitě nenutila, nevydírala, nevyhrožovala… :lol: Ale zas by si určitě párkrát vyslechl proč ho tam chci, jak mi bude moct pomoct a tak…

Můj muž u porodu byl a prej už nikdy víc… A to tam chtěl jít hrozně moc, že prý to bude zajímavé :lol: Asi nejhorší zážitky pro něj byly, jak mi lezly oči z důlků, když jsem je při tlačení na vteřinku otevřela, jak jsem při tom modrala a jak mi kleštěma i s hlavičkou vytáhli kus mě 8O A jasně to, že viděl, jak mě to hrozně bolí a nemohl nic dělat… Prý měl o mě hrozný strach - věděl, že o Samču se postarají, ale bál se o mě…

Myslím, že to možná toho tvojeho chlapa děsí víc než tak krev a spol. - ono není nic moc, když vidíš, jak milovaná osoba trpí jak zvíře a nemůžeš nic dělat… :nevim:

V každém případě, jsem drahému řekla, že jestli do toho půjdu znovu já, tak on jde taky :lol: :lol: :lol: Fakt mi moc pomohlo, že tam byl…

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47203 příspěvků 25.07.09 13:27

AHOJKY.
Já bych nenutila.Když se na to necítí vem si sebou třeba kamarádku,mamin­ku,sestru,nebo někoho o kom víš že tě podrží.
Muj brácha u porodu svých dětí byl a byl to pro něj super ážitek.
Kamrád zas od té doby na svojí ženu jak se mi svěřil kouká jinak a nemile ho to poznamenalo-taky byl přinucen tam jít.
Já svého ani nechtěla a ani by to nezvládl.Zpětně jsem byla ráda že tam nebyl,neděly se tam zrovna příjemné věci které bych chtěla aby viděl.

inap
Závislačka 4618 příspěvků 25.07.09 14:01

Taky bych ho nenutila. Dost se divím, že se rozhodl, že se mnou půjde k druhýmu porodu, ten první nic moc - taky ho tam nechali i na kleště, a když se šel kouknout na malou, tak se neprozřetelně kouknul i na tu díru, co do mě udělali. Sám kolabuje, když vidí krev, a doteď se celá rodina diví, že to ustál.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >