Přítel u vyšetření na genetice

30
2.4.21 13:10

Přítel u vyšetření na genetice (1.trimestrální screening)

Ahojky, chtěla bych se zeptat, zda ste nějaká v téhle době byla na genetice (1.trimestrální screening ), popřípadě zda s vámi mohl partner?
Známá byla před nedávnem a mohla i s mužem, já jdu za pár týdnů taky a sestřička mi řekla, že v téhle době u toho muž být nemůže, což mi je celkem líto. Mohl u vás?
Zajímalo by mě, zda to má každá klinika jinak, protože kdyby to bylo dané, tak to nepovolí ani známé, nebo se vám stalo, že do telefonu řekli že ne a nakonec to doktorka/doktor povolil/a?
Jasně chápu toto opatření, jen by mě zajímaly vaše zkušenosti, předem děkuji! ;)

Příspěvek upraven 02.04.21 v 13:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19754
2.4.21 13:12

Na genetice? Na genetiku jde každý z páru sám za sebe…nějak nechápu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
2.4.21 13:13

@Janli na 1. Trimestrální screening

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19754
2.4.21 13:17

@adusa12 aha, to je ale úplně jiný vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
2.4.21 13:18

@Janli toto vyšetření se provádí na klasické genetice, omlouvám se že jsem to nespecifikovala, vše už je napsané znovu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
747
2.4.21 13:31

@adusa12
Zavolat si. Vsude je to naprosto jine.
Ani nepisete odkud jste.
V Brne v Prenatal centru nektery lekar vezme i tatinka, druhy zase ne.

Takze si zavolejte tam, kam jdete a zeptejte se.
Neni nic jednodussiho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
2.4.21 13:33

Můj muž byl na prvním i teď na druhým screen 😊takže asi jak kde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2190
2.4.21 13:37
@Misasisi píše:
Můj muž byl na prvním i teď na druhým screen 😊takže asi jak kde…

Opravdu to byla genetika? Genetika = věda o dědičnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
2.4.21 13:40

@Luboš P vše se dělá v geometrickém centru, tudíž na genetice, na 1. Screening se de schválně na genetickou kliniku, aby se zjistily gen. A vrozené vady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
2.4.21 13:46

@Luboš P já myslela screnning že byl můj muž semnou u obou.. Tak sem asi blbě četla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19754
2.4.21 13:57
@adusa12 píše:
@Luboš P vše se dělá v geometrickém centru, tudíž na genetice, na 1. Screening se de schválně na genetickou kliniku, aby se zjistily gen. A vrozené vady.

Ne, není to pravda. Většina prvotrimestrálních screeningů se dělá u akreditovaných lékařů, nikoliv přímo na oddělení genetiky. Genetické vyšetření je opravdu něco jiného, je to vyšetření genomu člověka, ať už žijícího člověka nebo plodu. U prvotrimestrálního screeningu se zjišťují vývojové a geneticky podmíněné vývojové vady, ale ne genom. Pokud se někdo na něco ptá, tak je třeba uvádět přesné informace. odpovědi pak mohou být dost zavádějící.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4288
2.4.21 14:07

Normálně jsem byla ve dvou. I teď máš nárok na přítomnost jedné doprovázející osoby, ani jsem se o něj nemusela hlásit. Šla bych na screening jinam, pokud máš možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
2.4.21 14:39

Do telefonu mi řekli, že nemůže. V den vyšetření po něm chtěli test, že by ho pustili. Ten jsme tedy neměli, předem nás o této možnosti neinformovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
2.4.21 15:12

@SlečnaDahlia je mi blbé tam volat a rušit to, našla sem nešťastnou náhodou, že to dělají i u nás v nemocnici, což sem nevěděla, tak bych šla klidně sem, ale přece jen už sem se domluvila na termínu. Děkuju moc za odpověď ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
2.4.21 15:14

@Umík to mě mrzí :(, tato doba je opravdu šílená, už aby bylo vše v normálu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu