Přítel upřednostňuje svojí rodinu

Anonymní
2.5.21 10:43

přítel upřednostňuje svojí rodinu

Ahoj, jsem tu nová. Už nevím jak dál, proto se chci zeptat na názor ostatních.
S přítelem jsme cca 4 roky, jeho rodina je fajn, já si s nimi rozumím a on si rozumí s mojí rodinou, až na pár výjimek.
Ale co je moc, to je moc. On je vychovávaný tak, že nikdy nic nemohl udělat sám, vždycky mu všichni se vším pomáhali, je na ně hrozně fixovaný, zastává se jich ve všem, nikdy neřekne křívého slůvka! Jeho rodina je prostě svatá. Já třeba narozdíl od nej dokážu rict, když mě někdo z mojí rodiny štve, dokážu to přiznat, nedělá mi to problém.
Navíc on se řídí podle nich. Jsme přes týden u mojich rodičů, oba to tak máme do práce blíž. Ale jak přijde víkend, sbalí se a odjede domů, nezajímá ho, že můžeme třeba něco podniknout, na to mi odpoví, tak pojeď se mnou. Ale já tam jezdila na víkendy celé ty 4 roky, už mě to taky nebaví. On si to nemůže odpustit, vždy rekne, ze je přes týden u nás a na vikend chce být doma, ale my plánujeme společné bydlení, to takhle bude dělat pořád?
Včera byl celý den na chalupě s rodinou, mimochodem 1. máj lásky čas. V tydnu mi říká já jedu o víkendu pryč, a já kam? Nedělej zase že nevíš, mamina tě taky zvala. Já říkám Jo zvala, ale my jsme se spolu vůbec nedomlouvali, že někam jedeme, totálně bez komunikace, vždy počítá, že hned poletim, když si udelaji nějaký sedánek. V sobotu rano mi z domova pise “jedeme” a já kam, na na chalupu mohla si jet taky. Ale nic víc tomu nepredchazelo. Mimochodem byl tam s nimi celý den! Na mě se úplně vykaslal! Chtěl přijet vecer, když jdu spat, to jsem odmítla, jsem už ze všeho znechucená. Proste oni jsou vždy přede mnou, mě nebere vážně a když já nechci, tak si jede sám..nedělá si plány se mnou, ale s nimi. A to nemluvím o tom, ze když nakousnu téma dítě, svatba, ze je ticho po pěšině. Vždy se vymluvi na něco, ale já nebudu pořád čekat. Vázne u nás komunikace, ale on už prostě nejde změnit..rodinu jsem mu nikdy nezakazovala, ba naopak, chodím s nim většinou všude, ale on pak třeba nechce ani k mému bratrovi na navstevu…prosím, co si o tom myslite?
Mimochodem bude mu 26 let, ale je bohužel vychovavany tak, ze je nesamostatny. Největší chyba je myslím si ve výchově…ke vsema z rodiny je obětavý, je hodný, ale někdy až přehnaně, jak říkám, kouká spis ne jejich dobro než na mě. :,( :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
332
2.5.21 10:49

Zkusila bych víkend naplánovat a oznámit mu tak, jak to dela on tobe. ale ne ve zlem. tak abyste nebyli ani s jeho ani s tvou rodinou, udelejte si svuj program. nepochopila jsem, jestli mate nekde zazemi, kde muzete byt sami…? takto bych to delala vzdy, kdyz by uz toho na tebe bylo moc. mate vubec nejaky cas jen pro sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5667
2.5.21 10:50

Čtyři roky, sestěhování nejste, o svatbě a dětech nechce slyšet. Takže kdybys otěhotněla, zůstaneš sama. To asi nechceš…je čas jít dál…držím palce. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
2.5.21 10:51

A myslim ze nedela dobrotu, ze jste pres tyden u tve rodiny. najdete ai neco sveho, pak se bude cas delit lepe mezi vas dva i obe rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
2.5.21 10:53

Tohle je ztráta času pro oba. Nechte se žít a jděte dál. Každý svou cestou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
2.5.21 10:54

Když už musíte bydlet u rodičů, A přes týdne jste jen u Vašich, bylo by fér být o víkendu u jeho rodicu a plánovat program od nich :-) ty s jeho rodici ocividne byt nechceš, ale proc on ma pořád chtit byt u tvych? trošku ho chápu, až budete ve svým bude to lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1561
2.5.21 10:55

Taky myslím, že je problém, že jste přes týden u tvé rodiny. Nejspíš se necítí jako doma a chápu, že na víkend jezdí k rodičům. Podle mě by bylo řešení najít si něco svého. Pak i by to plánování víkendů podle mě bylo lepší.

Jinak promiň, ale celkově na mě to trochu působí, že chceš, aby přítel dělal to, co chceš ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9654
2.5.21 10:55

Já to řeknu takhle, jsem člověk, který má rodinu hodně vysoko v žebříčku hodnot.
Níkdy bych se neodstěhovala někam, kde by nemohl probíhat častý osobní kontakt.
Když člověk bydlí blízko, může kontakt probíhat tak, že jde člověk ven na procházku a zavolá někomu, zda nechce jít taky. Nebo jede na nákup a vezme sebou starší čeny rodiny, pak si unich dá 20 minut kafe.
A nenarušuje to chod rodiny.
V životě, pokud něco není životně důležité (odvoz staré tety 80+ z nemocnice) a chce to hodně mého času, bych si nedovolila něco plánovat bez porady s manželem. Ten je pro měna prvním místě.
Samozřejmě dokážu rodinu i kritizovat a rozhodně se rozhoduji bez porady s nimi(pokud se jich to přímo netýká). Takhle vypadá blízký, ale zdravý vztah s rodinou.
To, co má tvůj přítel, je možná blízký vztah, ale rozhodně ne zdravý vztah.
Z mého pohledu to nemá budoucnost, v jeho věku už je hotový člověk a jeho myšlení se nezmění. Chová se tak, jak mu vyhovuje a čím víc mu polezeš do komfortní zóny, tím méně s tebou bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30041
2.5.21 10:59

Jsi jak malej rozmazlenej spratek. Najdi si jinýho, na kterým ti nebude nic vadit. On se nezmění. Je to jeho rodina no. Anebo si boha promluvte jak dospělí lidi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2130
2.5.21 11:01

Tak přes týden jste u Vašich, tak proč nejet o víkendu k nim. Však i tam můžete něco sami dva podniknout, ne? Zas zkus chápat, že asi i on chce vidět rodinu alespoň 8 dnů v měsíci. To není taková hrůza…

A zvou tě, chce aby si jela s ním, ale když nechceš, tak moc nechápu proč to hrotis, až budete bydlet spolu, tak to bude třeba jiný. Nebo mu řekni na začátku týdne jestli by nechtěl zůstat na víkend u vás a něco podniknout a nebo jet k jeho rodičům a podniknout něco tam. Já v tom teda problém nevidím. Buď ráda, že má s rodinou hezký vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8726
2.5.21 11:01

26 let, no. Proste s tebou jen tak chodi, studentska laska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
2.5.21 11:02

Věty a narážky typu „ani si na mě neuděláš čas“ apod jsou nesmysl. Každý máte vlastní život a na prvním místě je každého ten svůj. Proč bys ty měla žít podle něj a on podle tebe? Ano, vztah je o kompromisech, ale v důležitých věcech se musíte shodnout. Když je vše správně a klape to, tak oba dělají společně, to co chtějí. On chce být tam, ty tady. Nemůžeš mu nic nakazovat a urážet se, ani on ne, prostě každý chcete něco jiného. Když ti nedokáže ani nastínit, jak to plánuje do budoucna (viz mlčení na svatbu, děti), tak je na čase si přiznat, že k sobě prostě nepatříte. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2130
2.5.21 11:06

A ještě teda dodám k tomu nadpisu, upřednostňuje svoji rodinu? Vždyť jste většinu týdne spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11089
2.5.21 11:10
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem tu nová. Už nevím jak dál, proto se chci zeptat na názor ostatních.
S přítelem jsme cca 4 roky, jeho rodina je fajn, já si s nimi rozumím a on si rozumí s mojí rodinou, až na pár výjimek.
Ale co je moc, to je moc. On je vychovávaný tak, že nikdy nic nemohl udělat sám, vždycky mu všichni se vším pomáhali, je na ně hrozně fixovaný, zastává se jich ve všem, nikdy neřekne křívého slůvka! Jeho rodina je prostě svatá. Já třeba narozdíl od nej dokážu rict, když mě někdo z mojí rodiny štve, dokážu to přiznat, nedělá mi to problém.
Navíc on se řídí podle nich. Jsme přes týden u mojich rodičů, oba to tak máme do práce blíž. Ale jak přijde víkend, sbalí se a odjede domů, nezajímá ho, že můžeme třeba něco podniknout, na to mi odpoví, tak pojeď se mnou. Ale já tam jezdila na víkendy celé ty 4 roky, už mě to taky nebaví. On si to nemůže odpustit, vždy rekne, ze je přes týden u nás a na vikend chce být doma, ale my plánujeme společné bydlení, to takhle bude dělat pořád?
Včera byl celý den na chalupě s rodinou, mimochodem 1. máj lásky čas. V tydnu mi říká já jedu o víkendu pryč, a já kam? Nedělej zase že nevíš, mamina tě taky zvala. Já říkám Jo zvala, ale my jsme se spolu vůbec nedomlouvali, že někam jedeme, totálně bez komunikace, vždy počítá, že hned poletim, když si udelaji nějaký sedánek. V sobotu rano mi z domova pise “jedeme” a já kam, na na chalupu mohla si jet taky. Ale nic víc tomu nepredchazelo. Mimochodem byl tam s nimi celý den! Na mě se úplně vykaslal! Chtěl přijet vecer, když jdu spat, to jsem odmítla, jsem už ze všeho znechucená. Proste oni jsou vždy přede mnou, mě nebere vážně a když já nechci, tak si jede sám..nedělá si plány se mnou, ale s nimi. A to nemluvím o tom, ze když nakousnu téma dítě, svatba, ze je ticho po pěšině. Vždy se vymluvi na něco, ale já nebudu pořád čekat. Vázne u nás komunikace, ale on už prostě nejde změnit..rodinu jsem mu nikdy nezakazovala, ba naopak, chodím s nim většinou všude, ale on pak třeba nechce ani k mému bratrovi na navstevu…prosím, co si o tom myslite?
Mimochodem bude mu 26 let, ale je bohužel vychovavany tak, ze je nesamostatny. Největší chyba je myslím si ve výchově…ke vsema z rodiny je obětavý, je hodný, ale někdy až přehnaně, jak říkám, kouká spis ne jejich dobro než na mě. :,( :zed:

Proč nebydlíte spolu někde v bytě bez rodičů? Já ho na jednu stranu chápu, s tebou je celý týden, u tvé rodiny, tak chce o víkendu vidět tu svojí no. Píšeš že je tak prostě vychovaný, vše pro rodinu. Přijde mi, že se ho snažíš donutit, aby si vybral :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21647
2.5.21 11:11

Buď si najděte samostatné bydlení nebo jděte od sebe. Ty přece se svou rodinou bydlíš, tak co se divíš, že chce být také s tou svojí? A v 26 bydlet u rodičů přítelkyně :roll: to je taky materiál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat