Přítel v exekuci - hrozba pro mě?

Anonymní
14.3.21 20:38

Přítel v exekuci - hrozba pro mě?

Mám dotaz ohledně přítelových exekucí. Vlastním dům, bydlíme spolu, trvalé bydliště i korespondenční adresu má ale jinde. Přítel má několik exekucí s peněžitou povinností, půjde do insolvence. Pokud by se něco pokazilo, je možné, že by exekutoři mohli zabavit věci i mě, když u mě bydlí? Může být ohrožen i celý dům nebo na něj se právo nevztahuje?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19634
14.3.21 20:41

Dům ti nezabaví, ale cokoliv máš v něm, tak ano. Trvalý pobyt a korespondenční adresa je jedno, exekutor jde vždy do skutečného bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7538
14.3.21 20:44

Může udělat soupis majetku a budeš muset prokazovat, že to je tvoje. Hlavně si s ním neporizuj dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
14.3.21 20:46

O tomhle je tu několik starších diskuzí. Jsou tam tipy, jak ochránit majetek „z terénu“. Doporučuji dohledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 21:06
@JancaS84 píše:
Může udělat soupis majetku a budeš muset prokazovat, že to je tvoje. Hlavně si s ním neporizuj dítě.

Já si dítě s mužem v insolvenci udělala… a žijeme…

• Citovat
  • Nahlásit
7538
14.3.21 21:07
@Anonymní píše:
Já si dítě s mužem v insolvenci udělala… a žijeme…
Žijete nebo přežíváte?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15907
14.3.21 21:11

Dům ti to neohrozí, ale může zabavit majetek, na který nemáš doklad. Trvalé bydliště už nikdo neřeší. Pokud to jde, tak zkus dohlédnout, aby své závazky plnil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 21:11
@JancaS84 píše: Žijete nebo přežíváte?
žijeme docela slušně :-), vůbec si nestěžuji, dokonce už je rok po insolvenci. A i jak byla insolvence byli i výlety, byli i dovolené i když v čr, ale byli. Máme dvě auta, zrekonstruované patro na bydlení u rodičů. Jde o to jak se k tomu chlap postaví. Je pravda že muž měl vždy brigády, jezdil v taxi při práci atd… prostě snažil se a šlo to!!!
  • Citovat
  • Nahlásit
1415
14.3.21 21:17

Barak ti nevezmou, ale co je v nem. Nikdy bych si nestehovala zadluzence do baraku. Dluhy musel nejak udelat a nebude to jeden. Financni negramota bude vzdycky takovy i po insolvenci, tak bacha na to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
14.3.21 21:17
@JancaS84 píše: Žijete nebo přežíváte?

Taky jsem to chtela napsat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 21:22
@migmina píše:
Taky jsem to chtela napsat :D

těch pět let se opravdu dá zvládnout ale záleži jak se k tomu muž postaví… my už máme rok po insolvenci.

• Citovat
  • Nahlásit
7538
14.3.21 21:23
@Anonymní píše: žijeme docela slušně :-), vůbec si nestěžuji, dokonce už je rok po insolvenci. A i jak byla insolvence byli i výlety, byli i dovolené i když v čr, ale byli. Máme dvě auta, zrekonstruované patro na bydlení u rodičů. Jde o to jak se k tomu chlap postaví. Je pravda že muž měl vždy brigády, jezdil v taxi při práci atd… prostě snažil se a šlo to!!!

No, jestli pak si tak užívali i ti věřitelé kterým dlužil a dostali tak zlomek peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
14.3.21 21:26
@Anonymní píše: žijeme docela slušně :-), vůbec si nestěžuji, dokonce už je rok po insolvenci. A i jak byla insolvence byli i výlety, byli i dovolené i když v čr, ale byli. Máme dvě auta, zrekonstruované patro na bydlení u rodičů. Jde o to jak se k tomu chlap postaví. Je pravda že muž měl vždy brigády, jezdil v taxi při práci atd… prostě snažil se a šlo to!!!

Tak mozna brigose na cernoto, jinak by vam to sebrali jako dalsi vydelek.
Chlap mel takto makat nez do insolvence stoupil nebo makat, aby kazdicky dluh mohl smaznout. A 2 auta, tak mozna sroty, ktery nijak insolvencni soud (exekutori) financne nezuzitkuji.
Z zivotniho minima bych chtela videt dovolenou :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
14.3.21 21:33
@migmina píše:
Chlap mel takto makat nez do insolvence stoupil nebo makat, aby kazdicky dluh mohl smaznout. A 2 auta, tak mozna sroty, ktery nijak insolvencni soud (exekutori) financne nezuzitkuji.
Z zivotniho minima bych chtela videt dovolenou :D

Bylo by fajn zklidnit hormon a přestat závidět, jak smyslů zbavená :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 21:41
@migmina píše:
Z zivotniho minima bych chtela videt dovolenou :D

Jo bohužel brigády na černo byli.. ale snažil se a makal. A než vstoupil do insolvence nebyl se mnou, já ho poznala s množstvím exekucí… a řešila to sním a šel do insolvence… a ty dvě auta se psali na mě, já měla taky našetřené… ale těch pět let jsme je zvládli živit ty auta.
Ono jde to se vzpamatovat a začít znovu…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat