Přítel v exexuci, chce insolvenci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 17:07
přítel v exexuci, chce insolvenci

Ahoj,
prosím o rady.
Přítel se chce přestěhovat ke mě od rodičů, ale já se toho bojím, jelikož mám v bytě dost drahé věci a kdyby došlo na exekutory, že mi je vezmou.
Zatím mu dluhy strhávají z platu exekučně, ale chce insolvenci.
Jak se to dá, prosím, ošetřit, aby v mém bytě na nic nešáhli?
Druhá věc - Je potřeba k insolvenci trvalý pobyt na základě čehož
insolvenční správce chodí do bytu, kde je trvalý pobyt, aby sepsal věci dlužníka? To jsem slyšela od známých, ale zajímá mě jak to opravdu je, když
přítel příjde do mého zařízení, tak co by tedy zde psal?
Další věc - jakou částkou se strhává insolvence, dá se to nějak vypočítat?

Do ted mi to bylo tak nějak jedno, každý si žije za své a u sebe, ale přítel trvá na trvalém bydlišti u mě, a té insolvenci, do které chce jít.
Máme moc hezký vztah, ale kvůli tomuto se hádáme, protože bych s ním chtěla také žít, ale bojím se toho trvalého pobytu u mě, exekutorů a i té insolvenci, pokud budeme společně žít, bude to asi pálka…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

stinga
Závislačka 4167 příspěvků 6 inzerátů 26.10.18 17:11

tak jít do insolvence, pokud splní podmínky insolvence, je velmi rozumné, 5 roků by sice žil z existenčního minima, ale pak by byl čistý
trvalý pobyt u tebe bych mu ale nedávala, až své dluhy splatí

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 17:16
@stinga píše:
tak jít do insolvence, pokud splní podmínky insolvence, je velmi rozumné, 5 roků by sice žil z existenčního minima, ale pak by byl čistý
trvalý pobyt u tebe bych mu ale nedávala, až své dluhy splatí

jenže jeho rodiče si nepřejí aby kdekoliv uváděl jejich adresu, natož na soudech…tím pádech na jejich adrese nemůže tu insolvenci zkusit.
A kdyby šel na ubytovnu, měl by další výdaj na bydlení … navíc nevím, jestli by člověku, který je na ubytovně povolili insolvenci.
Jak říkám, hádáme se kvůli tomu stále.

toma0105
Stálice 98 příspěvků 71 inzerátů 26.10.18 17:20
@Anonymní píše:
Ahoj,
prosím o rady.
Přítel se chce přestěhovat ke mě od rodičů, ale já se toho bojím, jelikož mám v bytě dost drahé věci a kdyby došlo na exekutory, že mi je vezmou.
insolvenční správce chodí do bytu, kde je trvalý pobyt, aby sepsal věci dlužníka? To jsem slyšela od známých, ale zajímá mě jak to opravdu je, když
Další věc - jakou částkou se strhává insolvence, dá se to nějak vypočítat?Do ted mi to bylo tak nějak jedno, každý si žije za své a u sebe, ale přítel trvá na trvalém bydlišti u mě, a té insolvenci, do které chce jít.
Máme moc hezký vztah, ale kvůli tomuto se hádáme, protože bych s ním chtěla také žít, ale bojím se toho trvalého pobytu u mě, exekutorů a i té insolvenci, pokud budeme společně žít, bude to asi pálka…

Jsi blázen…přítel asi ví,proč chce u Tebe trvalé bydliště,exeku­ce,insolvence…v žád­ném případě bych nešla do společného bydlení a trvalého bydliště.Není jisté zda bude insolvence schválena a kdyby byla,přítel bude mít životní minimum 5 let a dalších 5 let si nikde nic nepůjčí,bude finančně vysávat Tebe.Ne nešla bych do toho,ani kdyby byl miliónovej…zaděláš si na zbytečné problémy.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25345 příspěvků 26.10.18 17:21

No to zas tak krásný vztah nemáte…

brumdinka
Nadpozemská drbna 25345 příspěvků 26.10.18 17:22

@stinga souhlas

arinecka
Závislačka 4791 příspěvků 26.10.18 17:23

Přítel trvá na bydlišti u tebe? Hmmm, byla bych hodně v pozoru a ani omylem bych mu to nedovolila :think:

nozu
Extra třída :D 11671 příspěvků 26.10.18 17:26

mě to taky přijde divné. Pokud máte tak krásný vztah a příteli na tobě tak záleží, tak by měl primárně dbát o tvé jištění a ne tě nutit jít do takovéhoto rizika.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 17:27
@arinecka píše:
Přítel trvá na bydlišti u tebe? Hmmm, byla bych hodně v pozoru a ani omylem bych mu to nedovolila :think:

z tohoto důvodu :
jenže jeho rodiče si nepřejí aby kdekoliv uváděl jejich adresu, natož na soudech…tím pádech na jejich adrese nemůže tu insolvenci zkusit.
A kdyby šel na ubytovnu, měl by další výdaj na bydlení … navíc nevím, jestli by člověku, který je na ubytovně povolili insolvenci.
Jak říkám, hádáme se kvůli tomu stále.

arinecka
Závislačka 4791 příspěvků 26.10.18 17:28
@Anonymní píše:
z tohoto důvodu :
Jak říkám, hádáme se kvůli tomu stále.

Asi vědí proč to nechtějí, záleží ale na tobě, já bych do toho nešla ani omylem. On se s tebou ještě kvůli tomu hádá? Tak to už vůbec ne…

Evelýna 1
Kecalka 354 příspěvků 7 inzerátů 26.10.18 17:29

Určitě mu trvalý pobyt nedovol, on ví proč to chce. Jak psala @toma0105 , nikde není napsáno, že mu insolvenci schválí. Pak by měl exekuce a při neplacení by jsi velmi složitě dokazovala, že věci jsou tvoje. Je to velmi nepříjemné.
Jak se často píše, že u insolvence zůstane životní minimum, tak to není pravda. V mém okolí mám člověka, který je v insolvenci. Vyčíslil si náklady na měsíc, platí alimenty, vypočítali mu, že zaplatí 33 % dluhu a tak mu z platu zůstává skoro 10 tis. Kč. Je pravda, že nechápeme jak je to možné, je to tak. Ani mu nezabavili majetek, prý nemá hodnotu…

Příspěvek upraven 26.10.18 v 17:29

Monchichik
Kelišová 5108 příspěvků 26.10.18 17:29

Trvá na trvalém bydlišti u tebe pravděpodobně proto, že jeho rodiče nechtějí, aby měl trvalý pobyt u nich a museli případně projít problémy s exekutory. Takový člověk by si u mě mohl udělat trvalý pobyt jen v případě, že nikde nic nedluží. V opačném případě smůla. Samozřejmě, že exekutor může přijít k tobě a zřejmě i přijde. Musela bys mít od všech věcí doklad, že si je koupila ty a patří tobě. Ale známe exekutory, vezmou, co chtějí a pak se můžeš soudit. A navíc, oni nechodí jen do místa trvalého pobytu, ale i tam, kde je předpoklad, že se dlužník zdržuje a může tam mít své věci. Takže je to nakonec vcelku jedno.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 11625 příspěvků 26.10.18 17:29
@Anonymní píše:
Ahoj,
prosím o rady.
Další věc - jakou částkou se strhává insolvence, dá se to nějak vypočítat?Do ted mi to bylo tak nějak jedno, každý si žije za své a u sebe, ale přítel trvá na trvalém bydlišti u mě, a té insolvenci, do které chce jít.
Máme moc hezký vztah, ale kvůli tomuto se hádáme, protože bych s ním chtěla také žít, ale bojím se toho trvalého pobytu u mě, exekutorů a i té insolvenci, pokud budeme společně žít, bude to asi pálka…

Nechtěla bych mít chlapa v exekuci a ještě vyčůr.ánka, co se chce nastěhovat k tobě. Nejdřív by měl absolvovat nějaký kurz finanční gramotnosti. Kolik celkem dluží?

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 26.10.18 17:29

Tak v první řadě bych se zajímala jak se k dluhům dostal, ano může se stát, že někdo zapomene na pokutu z autobusu, ale tam ty exekuce nebývají na takové částky aby to člověka poslalo do insolvence. Pokud tedy nejezdí na černo pořád a ignoraci pokut nemá jako sport. Rozhodně bych si hodně rozmyslela společný život a případné založení rodiny s někým kdo je finančně negramotný.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 17:29

a jak si má tedy poradit, když rodiče nechtějí aby uváděl kdekoliv jejich adresu?
Ok, podle vás se mám na něj vykašlat, nepomoci a nežít s ním dalších x let.
Jsme spolu 3 roky a ty tři spolu nežijeme jen kvůli tomuto :-/

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >