Přítel z bohaté rodiny

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 15:43
přítel z movité rodiny

Ahoj holky,
chtěla bych slyšet váš názor. Jsme s přítelem něco přes rok, je starší. Vše klape, jak má, ale je tu jedna věc, která mě pořád tak trochu trápí. On je z bohaté rodiny, nosí jen značkové oblečení, mají vrtulník a všechno možné. Když spolu někam jdeme, téměř vždy platí on. Cítím se trochu trapně. O penězích moc nemluví, a když jo, tak hodně nerad. Jenže já se prostě cítím trapně, že vše platí, ale zároveň nemám moc peníze na to, abych platila já, bydlíme v Praze a on rád chodí často, přijde mu zbytečné vařit, takže večeře vyjde v průměru okolo 900 (někdy jdeme jen na salát do KFC, někdy si dám hranolky, někdy naopak něco dražšího). Jenže já studuji a je to pro mě hodně peněz, a ani to sama nevyžaduji. Myslíte, že se to časem vyřeší, nebo jaký je váš názor? Máte třeba podobnou zkušenost?

Příspěvek upraven 24.06.19 v 17:07

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
lilith1
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 24.06.19 15:49

Tak urcite lepsi, nez kdyby byl chudas a jeste mel dluhy, nelamala bych si hlavu s tim, kdyz na to ma proc ne..mas to prijemny bonus.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 24.06.19 15:49

Podoj ten cecik dokud z neho tece. :pankac:

Šarlota4
Extra třída :D 11591 příspěvků 24.06.19 15:49

Neřeš to, občas nabídni, že zaplatíš - třeba vstup do Zoo a jinak to neřeš. On ví koho si vybral, ví jak na tom jsi. Kdyby chtěl „lepší“ partii, tak si ji najde. Stejně s tím nic nenaděláš, minimálně než se zapojíš plně do pracovního procesu.

Medičkaa
Kecalka 345 příspěvků 24.06.19 15:50

Myslím že přítel je zvyklý na určitý standart a nemá potřebu se uskromňovat a jen tak to neudělá. Buď se od něj nech zvát nebo později až nebudeš studovat a budeš víc vydělávat můžeš spolu s ním utrácet svoje peníze… Pro mě by takový vztah asi nebyl

Ou
Echt Kelišová 8146 příspěvků 24.06.19 15:58

Dohodněte se na střídání - vždycky jedno rande bude v jeho režii - s náklady podle jeho chuti a druhé podle tebe - s náklady které si můžeš dovolit. Bude to od tebe asi vyžadovat o fous víc představivosti to naplánovat, ale o to to může být zábavnější.

Jinak do budoucna, až dojde na společné soužití, tak budete muset najít způsob jak o financích mluvit, ale teď stačí si vyřešit, že pro tebe není úplně příjemné, když jsi v pozici, že za tebe platí neúměrnou část. Tedy být schopná zformulovat svoje pocity a svoje potřeby.

Obeli
Kecalka 211 příspěvků 24.06.19 15:59

Prázdniny se blíží :-D, „lepší večeře v Praze za 900,–“. To je normální večer v obyčejné hospodě.

TopSecret
Závislačka 4692 příspěvků 24.06.19 16:00
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
chtěla bych slyšet váš názor. Jsme s přítelem něco přes rok, je o 5 let starší. Vše klape, jak má, ale je tu jedna věc, která mě pořád tak trochu trápí. Jsem z rodiny, kde máme peníze na to, abychom tak nějak normálně žili. On je ale z bohaté rodiny, nosí jen značkové oblečení, mají vrtulník a všechno možné. Když spolu někam jdeme, téměř vždy platí on. Cítím se trochu trapně. O penězích moc nemluví, a když jo, tak hodně nerad. Většinou říkal, že si nemám lámat hlavu, že dokud má peníze, je to v pohodě. Jenže já se prostě cítím trapně, že vše platí, ale zároveň nemám moc peníze na to, abych platila já, bydlíme v Praze a on rád chodí do lepších podniků, takže večeře vždy vyjde třeba na 900. Jenže já studuji a je to pro mě hodně peněz, a ani to sama nevyžaduji. Myslíte, že se to časem vyřeší, nebo jaký je váš názor? Máte třeba podobnou zkušenost?

No urcite nevyresi. Nikdy se nic nevyresi samo.
Taky bych se citila blbe. A bala se budoucnosti. Az budes na matersky. Vis, aby to nekdy, v hadce, nevycetl.
Ale ty vis jaky je, jak se chova, jakou ma povahu :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 16:01
@Obeli píše:
Prázdniny se blíží :-D, „lepší večeře v Praze za 900,–“. To je normální večer v obyčejné hospodě.

to ano, jenže za jedno jídlo mi to přijde zbytečné, zvlášť, když je to třeba 4× týdně…

TopSecret
Závislačka 4692 příspěvků 24.06.19 16:07
@Anonymní píše:
to ano, jenže za jedno jídlo mi to přijde zbytečné, zvlášť, když je to třeba 4× týdně…

Psala si za veceri. Ne za jedno jidlo :nevim:

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15246 příspěvků 24.06.19 16:09
@Obeli píše:

Asi tak… :mrgreen:

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15246 příspěvků 24.06.19 16:09
@Obeli píše:

Asi tak… :mrgreen:

Origamia
Kecalka 297 příspěvků 24.06.19 16:10

Cítíš se trapně zbytečně, dle toho co píšeš si potkala gentlemana a dobře vychovaného muže. Svěží vítr mezi těmi rozpočítávači rohlíků :D Ano můžeš si hrát na feministku co se nenechává „vydržovat“ ale tak nějak to nevede k ničemu dobrému, co sleduji ve svém okolí ;)

Kriss Tina
Extra třída :D 11026 příspěvků 24.06.19 16:10

Tak to neřeš, dokud to jemu nevadi tak toho využij. Občas něco zaplať sama. Já ho chapu, když ty prachy mám tak si dopreju a nebudu jist parky v rohlíku někde ve stánku, když si můžu zajít do dobré restaurace, jenom proto že je polovicce trapné nechat se pozvat :nevim: a 900kc je celkem normalni cena za večeři, v lepší restauraci, ještě v Praze bych teda čekala mnohem vyšší ceny :D

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15081 příspěvků 24.06.19 16:10

Buď ráda. Zvlášť když jako studentka smrdíš korunou. Btw, ze platí muž beru jako standard, snad jsem neměla rande, kde bych platila já

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama