Přítel z jednovajecnych dvojčat

13
15.5.20 20:09

Přítel z jednovajecnych dvojčat

Dobry večer přeji. Chtěla bych se zeptat jaká je pravděpodobnost ze bychom s přítelem mohli mít dvojčata, když je z jednovajecnych kluků. Možná spis musí mít žena v tomhle víc genu, jen mě to zajímá. :nevim: Přeji hezky zbytek večera. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15.5.20 20:13

Jednovaječná dvojčata jsou náhoda. Může (ale také nemusí) se geneticky předávat vyšší pravděpodobnost dvojvaječných dvojčat, ale ve vašem případě bys ty musela být z rodiny, ve které se dvojčata častěji rodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
15.5.20 20:14

Můj táta je z dvojčat, táta teda děti dvojčata nemá ale strejda jo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
15.5.20 20:19

Děkuji vám děvčata. U nás žádná dvojčata nejsou, tak ze to nejspíš nebude hrozit. Ale muže se stát cokoliv. :palec: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22438
15.5.20 20:20

U jednovaječných dvojčat může být i ze strany muže zděděna nějaká dispozice k rozdělení embrya v brzkém stádiu. Ale pravděpodobnost početí jednovaječných dvojčat bude jen nepatrně vyšší než u běžné populace. Větší pravděpodobnost dědičnosti je u dvojvaječných, ale tam je to výhradně dědičností ze strany matky. Tam otec nemá vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11103
15.5.20 20:20

Hele těžko říct, kamarádka otěhotněla přirozeně s klukem, jehož táta je z dvojvaječných dvojčat a mají jednovaječná dvojčátka. Šance tam určitě bude. Geny jsou geny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10416
15.5.20 20:21

@Denondr nehrozí to. Jednovajecna dvojcata jsou anomálie a dvouvajecna se dědí v ženské linii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
15.5.20 20:23

Tak uvidíme. Když tak vám sem nápisu pokud se to podaří. :lol: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7085
15.5.20 20:24

Jednovaječná dvojčata jsou genetická chyba, porucha ve vývoji embrya, to se nedědí. U dvojvaječných by nějaká dědičnost mohla být ze strany matky, sklon k uvolňování více vajíček v jednom cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1285
15.5.20 20:36

Babicka je z jednovajecnych dvojcat, presneji mama meho otce, a ma mamka mela mit dvojcata jednovajecna bohuzel neprezili myom i muj bratr mel byt mi5 dvojce, ja pry take ale to zmizelo v 8tydnu. A tatky segra ma dvojcata ale dvojvajecna. Takze tam nejaka dispozice byla asi. jeste ze to uz asi vybrala ta generace prede mnou :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
15.5.20 20:37

@Barunkaska to se všechno uvidí, jen mě to zajímalo a prošlo mi to jako zajímavá diskuze. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2985
15.5.20 20:47

Sestrenice jsou dvojcata. Jedna ma 2 decka a druha 1 dite. Dvojcata nemaj. Jenze uz si napamatuju, jestli jsou jedno nebo dvojvajecny. Jen vim, ze to je ta vic častá moznost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25380
15.5.20 21:00

Pokud vím, tak je to dědičné převážně po mateřské linii. Nicméně není to vyloučené a můžete mít dvojčata taky. Mám kamarádku, kde v rodině nejsou dvojčata široko daleko a ona je má…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.20 21:08

Vůbec se v tomto nevyznám, ale pracuji ve škole a ve třídě máme jednovaječná dvojčata-chlapce. Jejich dědeček ze strany otce je také jednovaječné dvojče. Ve třídě máme ještě jedna dvojčata-ta jsou dvouvaječná děvčata a jsou s těmi jednovaječnými chlapci příbuzní a potom ještě třetí dvojčata- dvouvaječní chlapci a Ti s těmi výše uvedenými příbuzní nejsou…alespoň se o tom neví, nebo nemluví :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.20 21:17

Babička měla 7 dětí… z toho 3× dvojky - 2× holka, 2× kluk a kluka s holkou :mrgreen:… žádná další dvojčata v následujících generacích v rodině nejsou :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat