Přítel zanevřel na mou matku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vanill
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.14 07:05
Přítel zanevřel na mou matku

Ahojte, můj přítel si vždy s mou matkou rozuměl. Vždy si spolu dali kafe a popovídali si, jenže situace se mezi nimi změnila. Jednou jsme byli na oslavě narozenin a má matka nás představila svým přátelům a to se slovy, že já jsem její dcera a on je připlavina do rodiny. Mého přítele to děsně urazilo a teď se s ní vůbec nebaví. Jsme spolu deset let a máme dvě děti. Nechce za ní ani jezdit, nedivím se mu, jen je mi to líto. Bylo to mezi nimi v pohodě a má mámka to všechno pokazila. Nevím, jak je dát zpátky dohromady, aby se spolu zase bavili.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Ginger.Rothstein
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 11.10.14 07:12

@vanill V tomto pripade, bych jednoznačně vyžadovala, po tve matince omluvu :cert: Chudák partner! :cert: A tobe se divím? Ze jsi neco sve matce neřekla 8o tohle kdyby nekdo udelal memu manzelovi a at matka, otec, babička, tak toho dotyčného tak sprdnu, ze by se nestačil divit a odešla bych v klidu domu :zed: A ten kdo by se s pani matkou nebavil byl byla urcite ja! Protoze to bych fakt neunesla, aby o mem partnerovi nekdo rekl, kor pred cizími lidmi.

Il4
Stálice 61 příspěvků 11.10.14 07:16
@vanill píše:
Ahojte, můj přítel si vždy s mou matkou rozuměl. Vždy si spolu dali kafe a popovídali si, jenže situace se mezi nimi změnila. Jednou jsme byli na oslavě narozenin a má matka nás představila svým přátelům a to se slovy, že já jsem její dcera a on je připlavina do rodiny. Mého přítele to děsně urazilo a teď se s ní vůbec nebaví. Jsme spolu deset let a máme dvě děti. Nechce za ní ani jezdit, nedivím se mu, jen je mi to líto. Bylo to mezi nimi v pohodě a má mámka to všechno pokazila. Nevím, jak je dát zpátky dohromady, aby se spolu zase bavili.

A to myslela vážně? Že by se matka třeba omluvila? :zed: :nevim:

3Lu
Extra třída :D 10596 příspěvků 11.10.14 07:22

@vanill tak to se mu nedivim, takovou tchyni bych poslala do haje zelenyho. Navic jaksi mama nechape, ze pokud mate dve deti a jste rodina, tak priplavina je uz spis ona ne? :mrgreen:

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.14 07:23

Tak Tvého přítele chápu, to jak se mamka zachovala bylo hodně ošklivé. Omluvila se aspoň za to?

Levandule121
Závislačka 2562 příspěvků 11.10.14 07:24

Bože, toto jsou situace…! :roll: Umím si představit, že bych se já nebo můj manžel trochu urazili nebo by se nás toto na chvíli dotklo, ale neumím si představit člověka, který by na tak dlouho „zanevřel“ na někoho z (dávno už) SVÉ rodiny?

Přesně mě napadlo, jak by to bylo u nás: Pokud by se to vůbec manžela dotklo (možná že ani to ne), řekla bych mu okamžitě, ať se vzpamatuje a že se není čemu divit, když si mě za celou tu dobu nevzal! :P A obrátila bych to v žert. Vzduch by se vyčistil a ještě ten večer by si to s máti vysvětlili.

Promiň, ale chování tvého přítele je navlas podobné tomu, co teď řeším se svým malým synem. Nějak si to neumím představit u dospělého chlapa, který je tátou dvou dětí. :roll: Však se nic hrozného nestalo a maminka to URČITĚ nemyslela ve zlém. Já bych ho teda sprdla na dvě doby, jak se to chová a že je jak malý harant. :roll:

Jinak ještě k tématu: Pro naše rodiče je prostě stále těžké zkousnout, když se mladí (my) :mrgreen: nevezmeme a máme děti. Naši jsou ještě celkem v poho, ale i tak. Ségře dělala tchýně hrozně zle, když otěhotněla a nebyli vzatí. A přitom za to mohl její vlastní syn, ona se vdávat chtěla!!! Ségra ji jednou vezla z nějaké oslavy u našich, protože sestra v těhotenství samozřejmě nepila a tchýně ji úplně vydeptala - ségra přijela zpět ubrečená a to skoro rodila a není žádná cíťa… A tchýně je velice vzdělaná, tchán též, na první pohled vypadají jako moderní lidé…

U nás zas byl problém, že moje máma si pořád netykala s mým mužem. A to už jsme spolu byli hodně dlouho. Po svatbě se tedy uvolila - ach jo. Přitom se mají navzájem hrozně rádi, můj muž má skoro radši moje rodiče, než svoje vlastní. Prostě ta starší generace to má jinak a přítel se nemůže divit, že se tvojí mámě špatně hledají slova. Možná se trochu stydí za to, že nejste vzatí, ať už si to připouští nebo ne…

Levandule121
Závislačka 2562 příspěvků 11.10.14 07:30

@Ginger.Rothstein @MarkétkaBeruška @kaspluc @Il4 Holky, tohle snad nemyslíte vážně, ne? Vždyť „naplavenina do rodiny“ se v této starší generaci běžně užívá - i pro sezdané - jako takový žert, že je právě ta daná osoba přivdaná, přiženěná… Myslím si, že si neuvědomujete, že je to pro tuto starší generaci vážně běžné a zároveň těžké…

Já už jsem tedy straší ročník (táhne mi na 40), ale jedny rodiče už máme hodně přes 70 let a druhé přes 60. Prostě starší lidé už to mají jednak jinak, druhak už ten mozek není více či méně tak plastický. Sama se děsím toho, až na tom budu (teď myslím mentálně) tak, jako oni. Nezavrhnou nás naše děti, protože jsme hrozně otravní atd. atd? S takovouto reakcí od vás bych trochu čekala, že se vám to jednou může vrátit. To nic ve zlém, jen prostě stáří je stáří a zaslouží si úctu podle mě větší, než nějaký urážlivý „cucák“. :roll: :jazyk:

j-p
Extra třída :D 11764 příspěvků 11.10.14 07:33

@Levandule121 no tak promin, to by mne taky urazilo! My mame taky pred svatbou a tohle nekdo rict, tak ho poslu nekam! To je jak kdyby to rekli o tobe, tak si z toho delas srandu!?To jsi teda splachovaci, gratuluju!!!

Marcam
Kelišová 5093 příspěvků 11.10.14 07:36

Ani se mu nedivím, měla jsi mámu sjet. Trvala bych na omluvě. :zed:

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33969 příspěvků 11.10.14 07:37

Mamka by se měla omluvit ;)

elpiska
Závislačka 2619 příspěvků 11.10.14 07:44

Samozřejmě záleží na tom, jakým tónem matka přítele takto označila. Jsem z rodiny, kde se vzájemně dobíráme, a tak mi takové označení v neformální společnosti urážlivé nepřipadá. Zakladatelka nejlíp ví, jak to bylo vyřčeno, zda mělo urazit a podle toho s dotyčným (matkou nebo přítelem) promluvit.

Ginger.Rothstein
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 11.10.14 07:45
@Levandule121 Nevim jak u Vas, ale moji babičce je 68 let a moc dobre vi, ze by to v zivote neřekla, ze by ji poradne seřvala! Proste se to nesluší a normalní mi to rozhodne nepřijde a omluvu jako vek, tak to uz vubec ne :nevim: :cert:
@j-p píše:
@Levandule121 no tak promin, to by mne taky urazilo! My mame taky pred svatbou a tohle nekdo rict, tak ho poslu nekam! To je jak kdyby to rekli o tobe, tak si z toho delas srandu!?To jsi teda splachovaci, gratuluju!!!

Presne! :cert:

sovička33
Echt Kelišová 8410 příspěvků 11.10.14 07:55

Říct o mě tchyně že jsem připlavina do rodiny, tak se taky urazim. Byť by to myslela ze srandy…

SáraW
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.14 07:58

Taky by me to mozna urazilo a mrzelo rict mi nekdo tohle a meho pritele asi taky, ale on je to takovej pohodar ze by to asi moc neresil, ale urazit se tak ze se s nekym nebudu roky bavit 8o no tak to mi prijde prehnany… Mamka by se mela omluvit a pritel vzpamatovat!!!

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 11.10.14 08:04

Jak dlouho se spolu už nebaví :think:
Mamča at se omluví a přítel tu omluvu příjme. Muselo to být nepříjemné, ale zase tak tragicky bych to neřešila. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >