Přítel zapomněl na svátek

Anonymní
7.4.20 15:09

Přítel zapomněl na svátek

Ahoj všem. Včera jsem měla svátek a přítel na to úplně zapomněl. :roll: Docela mě to zamrzelo, protože já jsem mu vždy popřála a nikdy se mi s tím nemusel připomínat. Už jednou zapomněl a to jsem se celkem naštvala, ale teď nevím jak reagovat, hádat se nechci. Beru, že je to “jen” svátek, ale prostě to zamrzí no… Jinak jsme spolu skoro 5 let. Včera jsem byla ticho, cekala jsem, že mi třeba ještě večer popřeje, ale nic :roll: Co by jste dělaly vy? Mám se mu o tom zmínit nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3127
7.4.20 15:11

Já kdybych to manželovi den předem nepripomela tak o tom taky neví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13029
7.4.20 15:11

Ano, jsou lidi co svátky neslaví a nedojde jim, že pro ostatní je to důležité, zejména když ti ostatní mlčí, neřeknou že je to pro ně důležité a pak jsou uražení a furt mlčí.

Neznamená to že tě nemiluje, ale že holt vidí věci jinak.

Dokud se nenaučíš říkat co chceš a co potřebuješ, tak to nedostaneš - ostatní ti do hlavy nevidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10554
7.4.20 15:14
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Včera jsem měla svátek a přítel na to úplně zapomněl. :roll: Docela mě to zamrzelo, protože já jsem mu vždy popřála a nikdy se mi s tím nemusel připomínat. Už jednou zapomněl a to jsem se celkem naštvala, ale teď nevím jak reagovat, hádat se nechci. Beru, že je to “jen” svátek, ale prostě to zamrzí no… Jinak jsme spolu skoro 5 let. Včera jsem byla ticho, cekala jsem, že mi třeba ještě večer popřeje, ale nic :roll: Co by jste dělaly vy? Mám se mu o tom zmínit nebo ne?

Kdyz jsi cekala prani, mohla jsi neco upect, nachystat. Tim bys na to neprimo a nenucene upozornila.
Mrzelo by me to, ale rozhodne bych se neupominala :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 15:14
@Ou píše:
Ano, jsou lidi co svátky neslaví a nedojde jim, že pro ostatní je to důležité, zejména když ti ostatní mlčí, neřeknou že je to pro ně důležité a pak jsou uražení a furt mlčí.

Neznamená to že tě nemiluje, ale že holt vidí věci jinak.

Dokud se nenaučíš říkat co chceš a co potřebuješ, tak to nedostaneš - ostatní ti do hlavy nevidí.

Já vím…ale i on pochází z rodiny, kde normálně svátky slaví, přeje i svým známým, takže to není tak, že by na tohle nebyl nebo jak to říct.

• Nahlásit
  • Citovat
1212
7.4.20 15:15

Ty naděláš se svátkem, já taky na to nejsem a nevyžaduji to. Pokud nezapomíná na tvé narozeniny tak bych to neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13029
7.4.20 15:17
@Anonymní píše:
Já vím…ale i on pochází z rodiny, kde normálně svátky slaví, přeje i svým známým, takže to není tak, že by na tohle nebyl nebo jak to říct.

no vzhledem k tomu že to dělá opakovaně, tak to že něco dělá jeho matka (a vsadm se že jeho otci to připomíná), tak to neznamená že to bude dělat on.

Jestli chceš, aby na to za rok myslel, tak mu bez výčitek a scén sděl, že si čekala a pak si byla zklamaná a že bys byla ráda aby na to příští rok myslel a ideálně mu to napiš do kalendáře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6731
7.4.20 15:19
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Včera jsem měla svátek a přítel na to úplně zapomněl. :roll: Docela mě to zamrzelo, protože já jsem mu vždy popřála a nikdy se mi s tím nemusel připomínat. Už jednou zapomněl a to jsem se celkem naštvala, ale teď nevím jak reagovat, hádat se nechci. Beru, že je to “jen” svátek, ale prostě to zamrzí no… Jinak jsme spolu skoro 5 let. Včera jsem byla ticho, cekala jsem, že mi třeba ještě večer popřeje, ale nic :roll: Co by jste dělaly vy? Mám se mu o tom zmínit nebo ne?

A kromě tohoto opomenutí, je hodný, starostlivý, pracovitý?
Není to to nejdůležitější, když chápu, že ses třeba těšila a pak tě to mrzelo. Buď ho zkus vychovávat tím, že vždy připravíš občerstvení, třeba se bude cítit trapně a naučí ho to dávat si na to pozor… nebo to prostě příjmy jako jeho chybu, se kterou se buď naučíš, nebo nenaučíš žít.
A promluv si s ním, že pro tebe to význam má, že přeci je možné si nastavit třeba upomínku do telefonu nebo počítače, protože svátek či narozeniny nejsou velikonoce, aby se řídily úplňkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22291
7.4.20 15:19
@Anonymní píše:
Já vím…ale i on pochází z rodiny, kde normálně svátky slaví, přeje i svým známým, takže to není tak, že by na tohle nebyl nebo jak to říct.

Máš důvod si myslet, že už pro něj nejsi tak důležitá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13643
7.4.20 15:22

Jé, to já běžně manželovi dopředu řipomínám své narozeniny, svátek i výročí svatby :mrgreen: :mrgreen: To jsou takové maličkosti, že si nehodláme otravovat život ani jeden tím, že bychom si vyčítali zapomenutí popřát. Pokud chceš, aby ti popřál, dostatečně dopředu se mu připomeň, dej mu upomínku do mobilu a ještě si vyber, co má koupit. budete spokojení oba dva ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
7.4.20 15:27

Jsi mu měla říct, že máš svátek. Já partnerovi taky řeknu vždycky, že mám svátek nebo narozeniny, on to teda asi ví, ale radši mu to řeknu, aby nezapomněl. Připomínám mu narozeniny a svatky i jeho neteří, atd, někteří chlapi to prostě neřeší.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 15:28

@Premek_Orac
Joo, to je. Včera nastupoval do nové práce, tak třeba to může být tím. :nevim: Ale mně tohle zapomínání k němu proste nesedí, fakt takový není. Na výročí nezapomněl nikdy a na narozeniny mi popřál i když na mě byl naštvaný a to se i omluvil :? Nechci zveličovat jeden svátek, jen nevim co si myslet.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.20 15:30
@nozu píše:
Jé, to já běžně manželovi dopředu řipomínám své narozeniny, svátek i výročí svatby :mrgreen: :mrgreen: To jsou takové maličkosti, že si nehodláme otravovat život ani jeden tím, že bychom si vyčítali zapomenutí popřát. Pokud chceš, aby ti popřál, dostatečně dopředu se mu připomeň, dej mu upomínku do mobilu a ještě si vyber, co má koupit. budete spokojení oba dva ;-)

Jeee, to máte dobře zorganizované :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
13298
7.4.20 15:30
@Anonymní píše:
@Premek_Orac
Joo, to je. Včera nastupoval do nové práce, tak třeba to může být tím. :nevim: Ale mně tohle zapomínání k němu proste nesedí, fakt takový není. Na výročí nezapomněl nikdy a na narozeniny mi popřál i když na mě byl naštvaný a to se i omluvil :? Nechci zveličovat jeden svátek, jen nevim co si myslet.

No tak se ho na to zeptej…co si máš myslet o tom, že zrovna tvůj svátek ignoruje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2593
7.4.20 15:31

Já po 15 letech dosáhla toho, že manžel ví měsíc ve kterém mám narozeniny a svátek… Konkrétní datum mu dopředu připomínám. Výročí svatby to samé :-).

Nehrotim to. On na to prostě není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama