Přítel žárlí na společného kamaráda

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.6.22 10:34

Přítel žárlí na společného kamaráda

S přítelem jsme 2 roky, nikdy jsme žádné problémy neměli, až najednou ted…asi půl roku zpátky jsme se začali více bavit s jedním společným kamarádem. Tedy, on je to prakticky jeden z nejlepších kamarádů přítele, pracují spolu, tráví spolu hodně času a prakticky kde je on, tam je ten druhý atd. Jenže přítel nás začal v posledních týdnech podezřívat, zda mezi námi něco není - coz fakt není, jsme opravdu jen dobří přátelé. Nikdy mi nic neřekl, vždy mi to pak řekl bokem ten kamarád, že se ho přítel ptal, zda jako něco mezi námi není atd. S tím kamarádem se vídám jen když se vídám s přítelem, ani si nepíšeme, nevoláme, máme sice na sebe kontakt, ale to jen v případě nouze :nevim:
Oba dva jsou cizinci, takže teď nastala situace, kdy ten kamarád potřeboval pomoci vyřešit nějak vízum a nějaké doklady, takže jsme se teď bavili více, protože jsem mu pomáhala třeba s tlumočením a tak. Každopádně předevčírem to vyvrcholilo a přítel se naštval a řekl tomu kamarádovi, ať si mě všude zablokuje a vymaže moje číslo a tak. Zrovna jsme řešili nějaké formuláře a já v tu chvíli byla s mamkou, která se jen tak zeptala, co zrovna řeším - tak jsem ji to vysvětlila, tak úplně nevinně řekla, že ať pozdravuji kamaráda. Tak jsem mu to napsala a bohužel v tu chvíli tu zprávu uviděl i přítel, byli spolu, a strašně ho to naštvalo, že by moje mamka pozdravovala jeho kamaráda a řekl, at si me ten kamarád zablokuje a smaže číslo atd. Navíc to přišlo náhle - takže já najednou nevěděla, co se děje a když jsem volala přítelovi, tak taky nereagoval. Včera, když jsme se viděli, tak nic neříkal, každopádně ten kamarád mi pak napsal z nějakého jiného účtu, co se stalo a vysvětlil mi to. Přítel ale stále nic neřekl, dělá, že se nic nestalo a já nevím, zda se ho na to mám zeptat, co se stalo. Jako jak jsem rekla, mezi mnou a tím kamarádem nic není. Navíc mě celkem mrzí, že přítel udělá toto a já mu ani nemůžu říct, že mi vadí, jak se baví s některými holkami a jak třeba nechal u sebe přespat v posteli nějaké jiné jeho kamarádky. Což jsem mu řekla, že mi i vadí, ale prý mezi nimi nic není a tak se nemám znepokojovat a nemám to řešit. :nevim:

Jako chci si s ním sednout a probrat to, jen nevím, jak a zda ho to nerozčíli ještě více :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
343
23.6.22 10:49

Pokud bych mela mit strach neco priteli rict, aby se nerozcilil, tak uz by nebyl pritel. Neduveruje Ti. Duvera je predpokladem vztahu. Mezi vama to je parodie vztahu, je to patologicke. Ukoncila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
23.6.22 10:54

Přítel potřebuje cítit, že on je na prvním místě. Jestli to cítí jinak, zlobí se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3812
23.6.22 10:56

Nevím. Na jednu stranu žárlí nejspíš zbytečně, na druhou stranu by mě ten kamarád natolik nezajímal, abych to řešila :nevim: Pokud miluješ přítele, můžete se bavit o žárlivosti, důvěře, nastavit si pravidla. Ale tohle je jeho kamarád a nevidím důvod k tomu, proč by ses s ním musela za každou cenu přátelit také nebo mu pomáhat, pokud tě o to nepožádá přímo tvůj přítel. Kluci se můžou vídat i bez tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43917
23.6.22 11:00
@Anonymní píše:
S přítelem jsme 2 roky, nikdy jsme žádné problémy neměli, až najednou ted…asi půl roku zpátky jsme se začali více bavit s jedním společným kamarádem. Tedy, on je to prakticky jeden z nejlepších kamarádů přítele, pracují spolu, tráví spolu hodně času a prakticky kde je on, tam je ten druhý atd. Jenže přítel nás začal v posledních týdnech podezřívat, zda mezi námi něco není - coz fakt není, jsme opravdu jen dobří přátelé. Nikdy mi nic neřekl, vždy mi to pak řekl bokem ten kamarád, že se ho přítel ptal, zda jako něco mezi námi není atd. S tím kamarádem se vídám jen když se vídám s přítelem, ani si nepíšeme, nevoláme, máme sice na sebe kontakt, ale to jen v případě nouze :nevim:
Oba dva jsou cizinci, takže teď nastala situace, kdy ten kamarád potřeboval pomoci vyřešit nějak vízum a nějaké doklady, takže jsme se teď bavili více, protože jsem mu pomáhala třeba s tlumočením a tak. Každopádně předevčírem to vyvrcholilo a přítel se naštval a řekl tomu kamarádovi, ať si mě všude zablokuje a vymaže moje číslo a tak. Zrovna jsme řešili nějaké formuláře a já v tu chvíli byla s mamkou, která se jen tak zeptala, co zrovna řeším - tak jsem ji to vysvětlila, tak úplně nevinně řekla, že ať pozdravuji kamaráda. Tak jsem mu to napsala a bohužel v tu chvíli tu zprávu uviděl i přítel, byli spolu, a strašně ho to naštvalo, že by moje mamka pozdravovala jeho kamaráda a řekl, at si me ten kamarád zablokuje a smaže číslo atd. Navíc to přišlo náhle - takže já najednou nevěděla, co se děje a když jsem volala přítelovi, tak taky nereagoval. Včera, když jsme se viděli, tak nic neříkal, každopádně ten kamarád mi pak napsal z nějakého jiného účtu, co se stalo a vysvětlil mi to. Přítel ale stále nic neřekl, dělá, že se nic nestalo a já nevím, zda se ho na to mám zeptat, co se stalo. Jako jak jsem rekla, mezi mnou a tím kamarádem nic není. Navíc mě celkem mrzí, že přítel udělá toto a já mu ani nemůžu říct, že mi vadí, jak se baví s některými holkami a jak třeba nechal u sebe přespat v posteli nějaké jiné jeho kamarádky. Což jsem mu řekla, že mi i vadí, ale prý mezi nimi nic není a tak se nemám znepokojovat a nemám to řešit. :nevim:Jako chci si s ním sednout a probrat to, jen nevím, jak a zda ho to nerozčíli ještě více :?

Z jaké země příťa pochází? Myslím, že v tom bude jádro pudla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 11:07

@cernaselma jako asi jsem to formulovala špatně - ani se nebojím, že by se naštval, řešila jsem s nim už dost věcí, které se týkaly různých témat, takže by mi asi bylo jedno, jak by zareagoval, spíše zda to nemám řešit nebo se ho na to aspoň zeptat…

@Easter Nevím, proč by to měl cítit jinak - respektive s přítelem jsem skoro furt, píšu mu, volàme si, trávíme spolu docela dost času, když můžeme. Takže nevím, proč by to měl cítit najednou jinak :?

@ulice On mě o to požádal přítel, abych mu pomohla tomu kamarádovi. Byl to celé jeho nápad - jak jsem říkala, tak s tím kamarádem se jinak nebavíme a nevídáme, jen když se třeba vidíme s přítelem a oni jsou zrovna spolu, tak se třeba pozdravíme a vyměníme si pár vět, ale jako že bychom se vyloženě bavili, tak to ne. Proto mě překvapila ta reakce - protože podle mě fakt nemá na co žárlit. Ten kamarád je fakt jen kamarád a nevadí mi, že mě má bloknutou atd, stejně jsme se fakt skoro vůbec nebavili, jen když jsme se viděli a až ted, když jsme řešili ty doklady

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 11:11

@Russet pochází z Londýna…ale jeho rodina je původem z Latinské Ameriky/Karibské oblasti - takže to se tam asi bude nějak odvíjet

• Citovat
  • Nahlásit
43917
23.6.22 11:13
@Anonymní píše:
@Russet pochází z Londýna…ale jeho rodina je původem z Latinské Ameriky/Karibské oblasti - takže to se tam asi bude nějak odvíjet

Bingo. Hele, buď ráda, že se projevil teď. Ne až budete mít tři Latiňátka a hypotéku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 11:18

@Russet asi fakt no, jako chodila jsem už s různými cizinci, protože jsem hodně cestovala a žila v zahraničí, takže jsem si zažila už všechno možné, od Finska po Nigérii, takže toto mě trochu překvapilo, ještě se mi nestalo, že by někdo takto žárlil, stalo se mi, že třeba někdo zarlil na všechny kluky, se kterými jsem se bavila, ale vyloženě takto ne - tak aspoň další zkušenost

• Citovat
  • Nahlásit
43917
23.6.22 11:20
@Anonymní píše:
@Russet asi fakt no, jako chodila jsem už s různými cizinci, protože jsem hodně cestovala a žila v zahraničí, takže jsem si zažila už všechno možné, od Finska po Nigérii, takže toto mě trochu překvapilo, ještě se mi nestalo, že by někdo takto žárlil, stalo se mi, že třeba někdo zarlil na všechny kluky, se kterými jsem se bavila, ale vyloženě takto ne - tak aspoň další zkušenost

Nemá i co nařizovat a nějak se vymezovat. Je jedno, jestlo je z Afriky nebo z Austrálie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 11:23

@Russet právě, proto jsem ukončila některé předchozí vztahy - jakmile začal více kontrolovat nebo nařizovat, tak jsme se rozloučili a šli od sebe… :D

• Citovat
  • Nahlásit
4568
23.6.22 11:26

No ja nevim, vis, ze pritel na kamarada zarli a pises mu, ze ho tvoje mamka pozdravuje a jeste to s nim probiras na nejakem jinem uctu, aby o tom pritel nevedel? :think: Nevim, co presne chces s pritelem resit, ze s kamaradem drbete za jeho zady, ze zarli nepatricne? Ten kamarad je bud trouba, nebo ma zajem to mezi vama rozdmychat, jinak si to nedokazu vysvetlit. A ty tu hru hrajes s nim. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43917
23.6.22 11:28
@Anonymní píše:
@Russet právě, proto jsem ukončila některé předchozí vztahy - jakmile začal více kontrolovat nebo nařizovat, tak jsme se rozloučili a šli od sebe… :D

A on jako ve své posteli spí s jinými a říká, že no problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 11:40

Někdo to má holt jinak a bere to tak, že partnerka je jeho majetek nebo co. No a někdo to má zase jinak a vůbec to neřeší. Například moje žena včera šla po práci s nějakým kamarádem na procházku. Prý jen na pokec. Nevím kdo to je a ani mě to nezajímá. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 11:41

@Silverine247 já nevěděla, že na kamaráda žárli, vůbec by mě to nenapadlo, protože doteď jsme se s tim kamarádem bavili fakt jen hodně málo, prakticky vůbec, jen ted poslední 2 týdny, co řešíme ty doklady a dokumenty a tak, tak jsme si psali trochu více, ale jinak ne, navíc přítel o tom věděl, že se bavíme a nic nenamítal, až teď…z toho jiného účtu mi napsal najednou ten kamarád, byla to jen jedna zprava, kde řekl, že se přítel naštval a že si mě musel bloknout a že se omlouvá, pokud mě to nějak zmátlo, ja jsem jen odpověděla že ok, že co se dá dělat, ale nijak jinak jsme to neřešili - ani teď, od té doby jsem s tim kamarádem nemluvila a neviděli jsme se, jen včera jsem byla s přítelem a ten dělal, že nic, dokonce se mě zeptal, jak jsme na tom s těmi doklady pro toho jeho kamaráda, zda to řešíme a zda něco nepotřebuji a že je moc vděčný za to, že tomu kamarádovi pomáhám a jak si toho váží atd. S tím kamarádem jsme to jinak neprobírali vůbec

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat