Příteli vyhovuje vztah na dálku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 21:44
Příteli vyhovuje vztah na dálku

Prosím anonym, píšu z profilu kamarádky. Nikdy v životě jsem nikoho tak nemilovala a už asi nebudu. Je mi něco přes třicet. S ním se znám od VŠ. Práce nás zavála každého do jiného města, ale to nic nezměnilo na naší vnitřní blízkosti. Jsem s ním srostlá, obdivuju ho, jeho vtip, vkus, něžnost, laskavost, přitahujeme se i po letech, je mezi námi vášeň. jenže. Možná z toho bude mé životní zklamání, a při té představě se mi dělá zle.
Už asi před dvěma lety jsme si řekli, že chceme dítě a společný život. Což samozřejmě vyžaduje nějakou aktivitu, o kterou se já snažím. Vymyslet, kde tedy budeme žít, pokud já budu na MD, tak se postěhuju k němu, kvůli práci, atd.
Začala mě zarážet jeho laxnost. Už mi připadalo, že je mu nepříjemné to řešit. Dala jsem tomu čas, nic jsem netlačila, a po nějaké době po skleničce vína jsem se otevřeně zeptala, jestli třeba chce něco jiného, jestli chce ještě žít sám atd. Vášnivě mě ujistil, že ne, že chce mě a dítě a žít spolu. To bylo před půl rokem. Už si připadám jako blbec. Naposledy mi řekl, že vše pořád platí, ale že „bych měla pochopit, že je to všechno těžký“.
Při představě, že ho ztratím, je mi zle, ale tohle už mi taky přestává vyhovovat. Bylo mi třicet a po rodině toužím.
Co byste dělaly? Jsem zoufalá.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 05.03.17 21:52

Adi bych začala jednat. Očividně mas muže, který se proste boji. Boji se te velké životní změny. Nicméně podle tvého popisu si myslím, ze on to chce taky, taky to tak citi, ale potřebuje přistrčit. Něco podobného mam doma :mrgreen: Jak svatbu tak mimco jsem si musela pomalu naplánovat a „vydupat“. Přesně jak píšeš, on taky chtěl, ale… Byli jsme spolu 8let, když jsem se brali a ted máme 1,5rocniho chlapecka. A na manželovi je vidět, ze je šťastný. Byt ale po jeho, tak ještě ted nebydlime spolecne :roll: :mavam: Takže bych si vklidu sedla a navrhla datum společného sestehovani atd :think: Pomalinku, postupně, ale narovinu :mrgreen: Hodně stesti :hug:

Kasperle
Kecalka 485 příspěvků 05.03.17 22:12

Třeba je jen pohodlný a nechce se mu do velkých změn, některé chlapy je potřeba postrkovat :-)

kve-tinka
Závislačka 4387 příspěvků 7 inzerátů 05.03.17 22:34

Takovy Otík z Ulice. :lol: :mrgreen:
No na me by to nebylo. Roky uz na to mate, neznate se tyden…ja bych jednala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 22:42

@mamina89 @Kasperle děkuji, vaše reakce jsou balzám na duši, dává mi to naději, že to dopadne dobře. Dneska to na mě nějak dolehlo.

Ms.Ragdoll
Závislačka 2630 příspěvků 05.03.17 22:45
@Anonymní píše:
Prosím anonym, píšu z profilu kamarádky. Nikdy v životě jsem nikoho tak nemilovala a už asi nebudu. Je mi něco přes třicet. S ním se znám od VŠ. Práce nás zavála každého do jiného města, ale to nic nezměnilo na naší vnitřní blízkosti. Jsem s ním srostlá, obdivuju ho, jeho vtip, vkus, něžnost, laskavost, přitahujeme se i po letech, je mezi námi vášeň. jenže. Možná z toho bude mé životní zklamání, a při té představě se mi dělá zle.
Už asi před dvěma lety jsme si řekli, že chceme dítě a společný život. Což samozřejmě vyžaduje nějakou aktivitu, o kterou se já snažím. Vymyslet, kde tedy budeme žít, pokud já budu na MD, tak se postěhuju k němu, kvůli práci, atd.
Začala mě zarážet jeho laxnost. Už mi připadalo, že je mu nepříjemné to řešit. Dala jsem tomu čas, nic jsem netlačila, a po nějaké době po skleničce vína jsem se otevřeně zeptala, jestli třeba chce něco jiného, jestli chce ještě žít sám atd. Vášnivě mě ujistil, že ne, že chce mě a dítě a žít spolu. To bylo před půl rokem. Už si připadám jako blbec. Naposledy mi řekl, že vše pořád platí, ale že „bych měla pochopit, že je to všechno těžký“.
Při představě, že ho ztratím, je mi zle, ale tohle už mi taky přestává vyhovovat. Bylo mi třicet a po rodině toužím.
Co byste dělaly? Jsem zoufalá.

Muzes si vzit dovolenou? Mozna by stalo za to za nim proste prijet s kufrem a jen rict, tak me tady mas :pankac: Jak zareaguje.
Vecer byste mohli probrat stehovani zbytku veci atd a dalsi plany. Jestli bude v pohode a rad, je to dobry. Jestli se zacne vymlouvat, tak to uz tak dobry nebude…
Planujete uz dost dlouho na to, aby s touhle variantou, ze proste prijedes mohl pocitat. Od slov proste prejit k cinum, jinak se nedozvis, co a jak.
Mala sokova terapie. Treba se jen boji a je pohodlnej. Nebo se ti boji rict, ze to jeste nechce. Ale spis myslim, ze to bude dobrý ;) Drzim palce :kytka:

Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 05.03.17 22:54

Píšeš strašně neurčitě. Jak dlouho se o společné budoucnosti bavíte? Půl roku? Rok? Déle?
Mně by se takové tápání hodně nelíbilo, protože pokud chlap něco chce, tak si za tím jde, kor když se jedná o ženu. Tohle mi zavání pohodlností, srabáctvím nebo zaječími úmysly.
Samozřejmě se můžu plést (a byla bych moc ráda, kdyby tomu tak bylo), ale je to dospělý, svéprávný muž.
Navíc kolem té třicítky je už opravdu načase myslet na budoucnost v trochu jiném formátu než „co asi budu dělat o víkendu“. Vyčkávací přístup by totiž mohl vést k tomu, že cesta k dítěti, které tak moc chceš nemusí být úplně růžová.

Nápad @PandaVanda se mi líbí moc, já bych to zkusila hned

Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 05.03.17 22:57

Zakladatelko, jsem idiot, ty dva roky mi nějak vypadly :oops:
Takže po takové době planých keců bych se sbalila klidně hned a zítra by mne tam měl. Tohle není normální :roll:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27334 příspěvků 05.03.17 23:18

No, ještě pořád můžeš za ním přijet se zoufalým výrazem v očích, že jsi těhotná… a pak se uvidí, jakou budoucnost plánuje… jestli je muž činu a ukáže se jako chlap, nebo jestli bude chtít vycouvat… a budeš mít rázem jasno i ty… :nevim:

jaelisa
Kecalka 409 příspěvků 05.03.17 23:55
@Regina Hero píše:
No, ještě pořád můžeš za ním přijet se zoufalým výrazem v očích, že jsi těhotná… a pak se uvidí, jakou budoucnost plánuje… jestli je muž činu a ukáže se jako chlap, nebo jestli bude chtít vycouvat… a budeš mít rázem jasno i ty… :nevim:

nevis jak to zakladatelka ma, co kdyz se domluvili ze sex bude az po svatbe? Jestli pak za nim prijede ze je tehotna no nevim :think:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27334 příspěvků 06.03.17 00:09

@jaelisa no jo, no… v takovém případě by to asi nebylo to pravé… ale zase by to rázem prověřilo jeho charakter… :mrgreen:

Aenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.17 00:09

Já si zase naopak myslím, že pokud se chlap k nečemu nemá, tak si ho jistit manželstvím a detmi je hloupost, protože on se bude cejtit jakoby byl k nečemu donucen a pak se stejne za pár let budete rozvádet a bude to s detmi a bude to bolet…já bych s nám žila pro hezké chvíle, do ničeho bych ho netlačila, jinak tady budete za pár let plakat, že máte s manželem problémy…nechápu, kde se v ženách bere tá naivita si myslet, že manželství a dite vám poisti partnera…

Aenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.17 00:12
@jaelisa píše:
nevis jak to zakladatelka ma, co kdyz se domluvili ze sex bude az po svatbe? Jestli pak za nim prijede ze je tehotna no nevim :think:

:) :) :) ješte se muže vyhovorit na Panenku Márii a říct, že ona otehotnela tak nejak podobne…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.17 00:35
@PandaVanda píše:
Muzes si vzit dovolenou? Mozna by stalo za to za nim proste prijet s kufrem a jen rict, tak me tady mas :pankac: Jak zareaguje.
Vecer byste mohli probrat stehovani zbytku veci atd a dalsi plany. Jestli bude v pohode a rad, je to dobry. Jestli se zacne vymlouvat, tak to uz tak dobry nebude…
Planujete uz dost dlouho na to, aby s touhle variantou, ze proste prijedes mohl pocitat. Od slov proste prejit k cinum, jinak se nedozvis, co a jak.
Mala sokova terapie. Treba se jen boji a je pohodlnej. Nebo se ti boji rict, ze to jeste nechce. Ale spis myslim, ze to bude dobrý ;) Drzim palce :kytka:

děkuju, tohle mě nikdy nenapadlo. No, možná bude problém i ve mně. Já bych totiž chtěla, aby se o mě snažil, aby hledal větší byt, atd. strašně toužím po tom, aby o to usiloval. to bude možná jádro pudla. Tady je vidět, že cizí názor může odkrýt nový pohled na věc. jsem za to vděčná, ale možná to na mě nevrhá nejlepší světlo? nevím :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.17 00:36
@Aenne píše: :) :) :) ješte se muže vyhovorit na Panenku Márii a říct, že ona otehotnela tak nejak podobne…

hele nedělejte si ze mě zadečky, joóo :lol: :lol: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >