Přítelkyně je těhotná - jak jí mohu pomoci?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.12.19 14:14

Přítelkyně je těhotná - jak jí mohu pomoci?

Dobry den,

přítelkyně je v 7. týdnu těhotenství. Je celkově unavená, ma trochu problémy se žaludkem, občas křeče v podbřišku a zdá se mi že má i citlivější vnímáni pachu. Rád bych jí to nějak ulehčil, ale nevím jak. Co pro ní mohu jako chlap udělat, teď, i v přistích mesících a čeho bych se měl vyvarovat? Trochu se citím bezmocný a placám se v tom - je to naše první dítě.

Děkuji předem za snad nějaké odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
277
24.12.19 14:18

Nejlepsi pomoci je podpora, pochopeni :-) urcite bude rada, kdyz ji pomuzes s beznyma vecma v domacnosti a budes ji davat najevo, jak ji mas rad :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8232
24.12.19 14:22
@Elisaaa píše:
Nejlepsi pomoci je podpora, pochopeni :-) urcite bude rada, kdyz ji pomuzes s beznyma vecma v domacnosti a budes ji davat najevo, jak ji mas rad :-)

Tak tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6417
24.12.19 14:28

Že ji neopustíš, tak jak tady dopadá mnoho těhotných „jen“ přítelkyň… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24390
24.12.19 14:40

Urcite pomoc v domacnosti, nechat ji odpocivat, kdyz bude unavena, pri nevolnostech koupit zazvorovy lizatka, susenky. Podporovat ji, tesit se spolecne, obrnit se pri naladach.Je to hezky od tebe, ze mas takovy zajem :palec:…Ale nezapomen taky, ze neni nemocna, nebo invalidni, je tehotna. Vetsina zen funguje normalne a je aktivni, coz je naopak prospesny. Jinak preji hodne stesti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3187
24.12.19 14:44

Můžeš vařit, ptát se jí na co má či nemá chuť. Nebo minimálně zpracovávat syrové maso, ujmout se třeba smažení řízků. Nemusí ji pach masa a smažení vonět.
To je asi jediné s čím mi mohl muž v začátku pomoct. Do budoucna pomoct s nákupy, nenechat nosit příliš těžké věci, a až bude bříško, tak třeba pomoct s vecma kde se musí ohýbat. Třeba s vyklízením myčky :mrgreen:
Jakákoliv pozornost a pomoc potěší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12483
24.12.19 15:16

Muzes ji prekvapit a koupit v lekarne zázvorkove lizatko a nechat vyspat unava je nekdy hodne velka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
24.12.19 15:20

Vzit si ji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5760
24.12.19 15:38

Říct jí, jak je úžasná a požádat ji o ruku. Podílet se na péči o domácnost a nechat ji odpočinout. Ono to období také přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
24.12.19 15:54

Nechat ji vyspat. Ja6 pravidelně po obědě odpadla. Tak např sklidit ze stolu a nejlépe i umýt. Bývá citlivý čich tak např nevyzadovat vaření aromatických jídel, popř ji vzít na oběd večeři. Požádat o ruku či pomocí v domácnosti a obrnit se trpělivosti. Ty nálady které někdy jsou jsou moc o na těhotnou maminku nedej bože na partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
24.12.19 16:19
@Anonymní píše:
Dobry den,

přítelkyně je v 7. týdnu těhotenství. Je celkově unavená, ma trochu problémy se žaludkem, občas křeče v podbřišku a zdá se mi že má i citlivější vnímáni pachu. Rád bych jí to nějak ulehčil, ale nevím jak. Co pro ní mohu jako chlap udělat, teď, i v přistích mesících a čeho bych se měl vyvarovat? Trochu se citím bezmocný a placám se v tom - je to naše první dítě.

Děkuji předem za snad nějaké odpovědi.

Zeptej se primo ji!!! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5858
24.12.19 16:26

Nezatěžovat ji během těhotenství a tři měsíce po porodu sexem. Vyjadřovat ji podporu nejen slovy, ale i činy. Například ji udělat kremrole ( pokud je ráda baští )…Vymyslet jméno pro potomka, aby mohla vypnout mozek. Pokud vyjádří přání na domací porod, absolvovat porodnický kurs, abys ji odrodil doma. Každý den ji políbit a pohladit těhotenské bříško. Nakoupit z vlastních peněz výbavičku a kočárek. Koupit ji těhotenské oblečení a společně se dívat na televizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4977
24.12.19 16:38

Já jsem měla ráda, když mi muž ráno přinesl do postele kávu a řekl: dnes se mi zdá být pyžamový den, buď v posteli. Žena má často výčitky svědomí, když nevstane a nekmitá. Když jí chlap řekne, že si přeje, aby odpočívala, je to velká úleva. Taky se mě zeptal, co mi může koupit. Já měla největší touhy v zimě jíst meloun. Hledal po celém městě, našel, přinesl mi do postele meloun. Jsou to střípky, ale navždy budu svého muže milovat za to, jak se ke mně choval v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7659
24.12.19 18:20

Už ho tam nějakou dobu nestrkej.. Jdi do potravin a kup co uvidíš, v lékárně kyselinu listovou, celkem žádoucí, vitamíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33841
24.12.19 18:53

Už to tu bylo, požádej ji o ruku,
a s tím sexem je to různé - některá v těhotenství na to nemá ani pomyšlení a některá má zase zájem větší než předtím - hormony si dělají, co chtějí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat