Pritelova mama nerespektuje moje stravovaci omezeni

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.5.22 17:10

Pritelova mama nerespektuje moje stravovaci omezeni

Ahoj prosim anonym.
Jdu se jen vypsat, protoze uz nevim… mam pritele pres pul roku.. jelikoz on bydli jeste u rodicu tak mne jim brzy predstavil. Ja mam problemy se zlucnikem a k tomu jeste drazdivy tracnik, tak nemuzu jist zadne tucne, palive, prekorenena jidla. Vlastne jim hodne zeleniny/ ovoce a z mas jen kruti, ryby a parkrat rocne zverinu. Lusteniny, mlecne vyrobky to je peklo… :cert: Ale pritelova rodina to absolutne nechape, ikdyz pritel avizoval moje problemy tak na prvni navsteve sem dostala dost pikantni smes, abych neurazila tak jsem kus snedla, a noc stravila na wc v krecich… na dalsi navseve se grilovalo tak jsem pocitala ze si neco vyberu ale i obycenej salat byl plny pepre a nejake palive zalivky… vcera byla u nich opet mensi grilovacka, tak jsem pro vsechny privezla ryby jen s troskou masla a bylinek.. a mamka od pritele na mne zpustila jestli nejsem nahodou zhyckana a ze neni normalni abych ve 23 letech mela nejake potize se zazivanim a hrozne se do mne spustila ze jsem princeznicka, ze mi nic nevoni a ze asi nejsem holka do nepohody, ze musim mit neco extra, ze nikdo jiny u ni problem s jeji kuchyni nema…kdyz to rikala, tak sice „zertovnym tonem“ ale ja mela co delat abych se nerozbrecela a nebo na ni nevyjela. :,( Pritel se zastaval a pak si to sel jeste s mamkou vyrikat a ze kdyz nebudu chtit ze uz k nim nemusim, ze proste mama je v tomto „zaprdena“ a nechape ze ma nekdo nejake omezeni. Mamka kdyz jsme se po tomto vystupu hned zvedli tak mi jeste pohrdave vratila ty ryby a ironicky pronesla s panem bohem a ze ona vzdy kazdeho dobre pohostila a nikdo si vlastni jidlo nikdy nosit nemusel :zed: :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8255
26.5.22 17:14

Uz by me u nich nikdo nikdy nevidel, asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4338
26.5.22 17:14

Nejezdi tam. Je to narcisticka kra-va.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
26.5.22 17:20

Stát se to mně, nejezdila bych už tam. Pokud by mě tam později zase pozvali, jela bych a na celý incident zapomněla (nebo alespoň se tvářila, že je vše OK). Ale žrádlo, to bych si vozila zásadně své.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.22 17:20

Hele starší generace je někdy takhle zabedněná no, nenaděláš nic. Já zas od mala nesnáším cibuli, nejdřív jsem myslela že ji jen chuťově nesnáším, ale později, když jsem právě takovými řečmi byla donucená opakovaně ji sníst, jsem zjistila, že je mi z ní zle, nadmu se tak že mám křeče, je mi na zvracení a ze syrové i zvracím, no nic moc. Sice se nezjistila u mě žádná nemoc, která by to vysvětlila, ale prostě to tak je a co já s tím nadělám. Co já si kvůli tomu už vyslechla…i u rodičů dneska už manžela, ale i u sebe doma a všude jinde. Zrovna cibule po které se všichni můžou utlouct a hodně lidí tvrdí, že patří do všeho. Věkem jsem se naučila na to kašlat co lidi kecají. Když začnou s rozmazlenou princezničkou, tak jim přitakám, že jo, na to obvykle neví už, co říct. Ale tchán mi to s oblibou dělá dodnes, že jako nenápadně tu cibuli do něčeho přimíchá, aby mi jako dokázal, že si vymýšlím…no jako i kdybych ji necítila na metr daleko z toho jídla, což cítím, už jen z toho jak mě po očku pozoruje je mi vždycky všechno jasné. Prostě s omluvou to jídlo odmítnu, on se nas… a urazí, no a jede se dál. Moje jídlo bojkotuje, že je hnusné protože bez cibule se nedá vařit. Co s tím.

• Citovat
  • Nahlásit
2810
26.5.22 17:24

Někteří lidi jsou strašní zabedněnci. Zvykněte si a povzneste se nad to, nebo k nim nejezděte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7244
26.5.22 17:32

Uražena jesitnost, ze si někdo dovolil ji kritizovat styl vaření a není schopna akceptovat jiné stravovaci návyky at už dobrovolne nebo v tvém případě nutne. Sice nemám problémy jako ty, ale u rodičů taky skoro nic nejim, protože vaří strašně mastne a je mi z toho zle. Tchyně zas dává do pečení snad 2× tolik cukru než co je v receptech. Je dobre, ze se za tebe přítel postavil a holt tam nejezdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.5.22 17:34

To je mi moc líto :hug: V takovém případě bych tam jezdila, co nejméně, pokud jim vadí i to, že si přineseš vlastní jídlo :nevim:
Jinak máme v rodině podobný případ. Moje sestra nejí spoustu věcí, které zase má rád můj táta (který taky nejí hromadu věcí, ale nijak to nekomentujeme). Pokud sestra nechtěla jíst jídlo, které uvařila máma a radši si připravila něco vlastního, táta měl často dost hnusné poznámky vůči ní, proč nejí to, co zbytek rodiny, že je rozmazlená princezna…Nebo jindy, když si uvařila něco pro sebe, tak ji seřval, že je dost sobecká, když si vaří jídlo pro sebe, proč nevaří i pro ostatní, když už se do toho vaření pustila. Ale když už něco uvařila (třeba brokolicovou polévku nebo těstoviny), tak táta zase měl blbé kecy, že ty jídla, co vaří sestra nemá rád, pro něj jsou to nepoživatelné šlichty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.22 17:40

@divoká lilie
Jo jo, to je přesně tchán, co chutná jemu je jediné správné a normální (nevadí že to nechutná skoro nikomu jinému), jakýkoli jiný typ stravování je šlichta, ale jak kdokoli jiný řekne, že něco nejí, normální není.

• Citovat
  • Nahlásit
5287
26.5.22 17:44

Řekla bych, že jsem asi vedle ni asi totální kripl a ze ji přeju pevné zdraví, ale ze bohužel muj žlučník mi ta jidla proste jist neumožňuje a ze mi je po tom cely další den zle. Ze to není nic proti jejímu vaření. A pak, další věc je, nepolevit a nejíst to a výše uvedené v případě potreby zopakovat. A tak stále dokola podle potreby opakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8263
26.5.22 17:45

Ahoj zakladatelko,
no reakce potenciální tchyně k nezaplacení :-), ale tak bych příště jídlo dal na stranu (případně ujedl jen to, co mohu) a s omluvou, že jsi říkala, že bohužel některá jídla pro tebe nejsou vhodná, a že tě to mrzí, protože určitě je to moc dobré.
Od přítele je hezké, že byl na tvé straně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10091
26.5.22 17:47

:hug: :hug: :hug: Chuděrko moje!! Už tam nejezdi. Tohle nemas zapotřebí!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
26.5.22 17:49

:mrgreen: když jsme si jako náctiletá začala kupovat zeleninu a dělat saláty. Babička na mě koukala jako když jsem nemocná. Strejci se nedá ukázat brokolice, zpenat třeba a nic z toho to je taky člověk divnej. Známí jsou vegani. Nesouhlasí s tim nic méně respektují. Obecně je mi příjemnější a rozumnější držet dietu kvůli zdraví než z přesvědčení. Ona se bude tchýně divit až ji jednou :poblion: :poblion: zahony :mrgreen: :lol: :lol:. Pak by ji možná došlo co ještě ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4586
26.5.22 18:10

Pokud to nechápe, tak je to její problém. Já mám ve svým věku taky dle lékařky problémy babiček a dědečků. Kdo to nechápe, tomu je po tim pr.del :hug: Kluk se za tebe postavil, což je od něj hezký. Nejezdila bych tam, třebas si to jeho mamka uvědomí 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9402
26.5.22 18:14

Kun.da no, co dodat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu