Přítelova mamka se se mnou neustále hádá kvůli zvířatům

Anonymní
23.2.20 01:06

Přítelova mamka se semnou neustále hádá kvůli zvířatům

Ahoj :) Jsme spolu s přítelem pět let. Mně je 28 a přítelovi je 40. Trápí mě jaké máme mezi sebou vztahy s přítelovou mamkou. Už od začátku měla problém s tím kolik mám zvířat a jaký k nim mám vztah. Moje zvířata jsou pro mě plnohodnotní členové rodiny a jsou jako moje děti. Chápu, že né každý takový vztah ke zvířatům má a respektuji to, ale abych u sebe doma poslouchala jak je nechutný, že se od nich nechám olizovat a že už to vážně přeháním a nějakého z nich bych se měla zbavit, nebo teda ať jsou aspoň venku a nelezou domu, do postele, na gauč a nevím co všechno, to teda fakt ne a důrazně jsem jí to vysvětlila. Od té doby byl až doteď klid až na to, že občas nějakou tu jedovatou poznámku utrousila. Teď jsem ale otěhotněla a přijde mi jako by to jelo odznova a je to snad ještě horší. Vyslechla jsem si jak snad teď už ty kočky pryč dám, že to je přece moje povinnost jako budoucí máma, ještě od těch potvor něco chytnu. Psi pro změnu dítě zakousnou nebo přinesou bacily zvenku, nedejbože by to dítě mohli třeba olíznout. A ať mě ani nenapadne to nebohý dítě brát ke koním, to by na mě snad zavolala sociálku. Pořád se hádáme a už mě to fakt unavuje. Přítel naštěstí stojí na mojí straně, naše chlupatce miluje stejně jako já a svojí mámě má odmalička za zlý, že ho od jakýchkoliv zvířat izolovala a nikdy mu doma nedovolila ani rybičku. Logicky se ale nechce po zbytek života hádat se svojí mámou, takže hledáme nějaký řešení. Jak udělat aby ona dokázala ignorovat to jaký my máme vztah ke zvířatům a brala to na vědomí i při výchově našich dětí? Všechno má za zlé mně a dává mi to zase pěkně sežrat :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23.2.20 01:18

To znám, také mě za to lidé odsuzují.
Zkusila bych ji důrazně, ať už ty nebo partner vysvětlit, že to je Vaše domácnost a váš život. Názor jsi nám na to řekla a víc se o tom nebavit. Další možností je, aby ona k vám nechodila na návštěvu, nic neuvidí, tak jí to tak nebude trápit. Pokud ani to nepomůže, tak už by to byla jiná. Ale počítej s tím, že když nebude prudit kvůli zvířatům tak si najde něco jiného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5461
23.2.20 01:31
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1339
23.2.20 01:39

Dohodněte se s mužem na postupu a nastavte jí hranice, než se mrně narodí. Tady se můžeš denně prohrabovat diskuzemi, ze kterých je jasné, že když se taková věc neřeší včas, je to pak jen horší… až po úplné horror stories.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
630
23.2.20 02:07
@Anonymní píše:
Ahoj :) Jsme spolu s přítelem pět let. Mně je 28 a přítelovi je 40. Trápí mě jaké máme mezi sebou vztahy s přítelovou mamkou. Už od začátku měla problém s tím kolik mám zvířat a jaký k nim mám vztah. Moje zvířata jsou pro mě plnohodnotní členové rodiny a jsou jako moje děti. Chápu, že né každý takový vztah ke zvířatům má a respektuji to, ale abych u sebe doma poslouchala jak je nechutný, že se od nich nechám olizovat a že už to vážně přeháním a nějakého z nich bych se měla zbavit, nebo teda ať jsou aspoň venku a nelezou domu, do postele, na gauč a nevím co všechno, to teda fakt ne a důrazně jsem jí to vysvětlila. Od té doby byl až doteď klid až na to, že občas nějakou tu jedovatou poznámku utrousila. Teď jsem ale otěhotněla a přijde mi jako by to jelo odznova a je to snad ještě horší. Vyslechla jsem si jak snad teď už ty kočky pryč dám, že to je přece moje povinnost jako budoucí máma, ještě od těch potvor něco chytnu. Psi pro změnu dítě zakousnou nebo přinesou bacily zvenku, nedejbože by to dítě mohli třeba olíznout. A ať mě ani nenapadne to nebohý dítě brát ke koním, to by na mě snad zavolala sociálku. Pořád se hádáme a už mě to fakt unavuje. Přítel naštěstí stojí na mojí straně, naše chlupatce miluje stejně jako já a svojí mámě má odmalička za zlý, že ho od jakýchkoliv zvířat izolovala a nikdy mu doma nedovolila ani rybičku. Logicky se ale nechce po zbytek života hádat se svojí mámou, takže hledáme nějaký řešení. Jak udělat aby ona dokázala ignorovat to jaký my máme vztah ke zvířatům a brala to na vědomí i při výchově našich dětí? Všechno má za zlé mně a dává mi to zase pěkně sežrat :zed:

No, ale pokud jsi těhotná, tak olizovat od zvířat bych se nenechala. Já miluji zvířata, sama vlastním koně i pejska, ale v těhotenství jsem ten kontakt trochu omezila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 02:13

Moje babina je to same, deda zvirata miluje, vyrustal na farme, zadne zvire mu ani moji mamce a strejdovi nedovolila, jednou deda privezl vlakem srazenou kokrici a vykuliroval ji, nechal si ji, a to bylo malem pry po 30 letech na rozvod… pak se s tim smirila, ale pes u boudy, totalni dezinfekce, nechtela at na ni saha, jednou ji stipla blecha, tak pes letel do utulku :,( mame s manzelem kralika a vnitrni kocku, no byla u nas na navsteve a chtela mi ji vyhodit ven, drzela ji za kuzi jak nejakeho zajice, tak jsme se silene pohadaly a ty vztahy jsou ted spatne :zed: ona celej zivot delala myslivkyni, tak proste toleruje jen zvirata na jidlo :pocitac: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
3270
23.2.20 05:26

Jako osobne mi prijde taky nechutny jak tem pso-kocko-filum lozi zvirata uplne vsude. Vsude chlupy. Kdyz jsem u jednech znamych videl, jak si kocka lozi po lince a olizuje jim talire, tak se me chtelo blit a vickrat jsem tam nebyl. Nehlede na to, ze ta domacnost pro ostatni fakt pachne zviraty at clovek dela co dela. A fakt by me zajimalo jak je budete resit a starat se kdyz budete mit malyho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22984
23.2.20 07:37

Sama bych v bytě tlupu zvířat nechtěla, nechci ani jednoho psa. Sama uvidíš, kolik času ti po narození mimina spolkne úklid a třeba ta zvířata přehodnotíš. Já teda nechci být otrok úklidu a denně vytírat nebo luxovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
23.2.20 07:46

Mamince by to mel asi durazne vysvetlit manzel, je dobre, ze jste v tom za jedno. Pokud bude chtit chodit k vam za vnoucetem, bude muset poslouchat a hotovo. Aby se do tebe navazela a stresovala te ve vasem byte/dome, to je trosku pres caru. Ja zvirata miluju, ale (jak rika kamaradka) tu mezidruhovou erotiku-olizovani pusy/obliceje od psa/kocky teda uplne nechapu. Nevim jak to mate doma, ale pokud mohou lezt zvirata skutecne vsude, tak po nich byva spina a chlupy, takze druhou stranu trosku taky chapu. Co udelat maly ustupek a vymezit zviratum kam smi a nesmi, ono se ti to pak bude hodit, az se vam to miminko narodi 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14625
23.2.20 07:47

Milujeme zvířata, nicméně doma v domě máme jen jednu starou malou cubinku. Nicméně je to vaše domácnost, vy to takhle chcete a tchýni do toho nic není. Navíc děti, které žijí v těsném kontaktu se zvířaty, jsou mimo jiné zdravější, než ty izolované a desinfikovane.
Já bych navrhla, aby k vám tchýně nechodila a fertig. Domluvte se, že na návštěvy budete chodit jen vy k ní, nikoli ona k vám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
23.2.20 07:49

Chápu, že miluješ tu svoji havěť, ale jak holky píšou, změní se to narozením mimina o 360st. Ubyde Ti spousta času, spánku a energie, přibude spousta starostí… A hygiena by opravdu měla být na prvním místě. Vygruntuj minimálně ložnici, tam už žádné zvířata nepoustej. Ty, které zvládnou být venku, bych nechala venku a trošku nastavila pravidla a ulehcila si práci. Ne kvůli tchyni, ale kvůli sobě, uvidíš sama, že času na zvířata bude daleko míň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22984
23.2.20 07:51
@káťa píše:
Milujeme zvířata, nicméně doma v domě máme jen jednu starou malou cubinku. Nicméně je to vaše domácnost, vy to takhle chcete a tchýni do toho nic není. Navíc děti, které žijí v těsném kontaktu se zvířaty, jsou mimo jiné zdravější, než ty izolované a desinfikovane.
Já bych navrhla, aby k vám tchýně nechodila a fertig. Domluvte se, že na návštěvy budete chodit jen vy k ní, nikoli ona k vám.

Ne všechny děti vyrůstající se zvířaty jsou zdravější. Není třeba stavět proti sobě děti v těsném kontaktu se zvířaty a ty držené pomalu na izolaci. Syn se denně se psy a kočky nemazlí a zdravý je taky. Na rozdíl od věčně nachcípaných dětí ze vsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24739
23.2.20 07:55
@Anonymní píše:
Ahoj :) Jsme spolu s přítelem pět let. Mně je 28 a přítelovi je 40. Trápí mě jaké máme mezi sebou vztahy s přítelovou mamkou. Už od začátku měla problém s tím kolik mám zvířat a jaký k nim mám vztah. Moje zvířata jsou pro mě plnohodnotní členové rodiny a jsou jako moje děti. Chápu, že né každý takový vztah ke zvířatům má a respektuji to, ale abych u sebe doma poslouchala jak je nechutný, že se od nich nechám olizovat a že už to vážně přeháním a nějakého z nich bych se měla zbavit, nebo teda ať jsou aspoň venku a nelezou domu, do postele, na gauč a nevím co všechno, to teda fakt ne a důrazně jsem jí to vysvětlila. Od té doby byl až doteď klid až na to, že občas nějakou tu jedovatou poznámku utrousila. Teď jsem ale otěhotněla a přijde mi jako by to jelo odznova a je to snad ještě horší. Vyslechla jsem si jak snad teď už ty kočky pryč dám, že to je přece moje povinnost jako budoucí máma, ještě od těch potvor něco chytnu. Psi pro změnu dítě zakousnou nebo přinesou bacily zvenku, nedejbože by to dítě mohli třeba olíznout. A ať mě ani nenapadne to nebohý dítě brát ke koním, to by na mě snad zavolala sociálku. Pořád se hádáme a už mě to fakt unavuje. Přítel naštěstí stojí na mojí straně, naše chlupatce miluje stejně jako já a svojí mámě má odmalička za zlý, že ho od jakýchkoliv zvířat izolovala a nikdy mu doma nedovolila ani rybičku. Logicky se ale nechce po zbytek života hádat se svojí mámou, takže hledáme nějaký řešení. Jak udělat aby ona dokázala ignorovat to jaký my máme vztah ke zvířatům a brala to na vědomí i při výchově našich dětí? Všechno má za zlé mně a dává mi to zase pěkně sežrat :zed:

A kolik těch psů a koček máte v bytě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 07:56
@Hanyžka1 píše:
Chápu, že miluješ tu svoji havěť, ale jak holky píšou, změní se to narozením mimina o 360st. Ubyde Ti spousta času, spánku a energie, přibude spousta starostí… A hygiena by opravdu měla být na prvním místě. Vygruntuj minimálně ložnici, tam už žádné zvířata nepoustej. Ty, které zvládnou být venku, bych nechala venku a trošku nastavila pravidla a ulehcila si práci. Ne kvůli tchyni, ale kvůli sobě, uvidíš sama, že času na zvířata bude daleko míň.

360 :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 07:56
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie