Přítelova rodina, já a naše miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnemoneS
Nováček 1 příspěvek 30.01.18 01:33
Pritelova rodina, ja a mininko

Ahoj, omlouvam se, ze otevíral nové a zároveň staré téma s názvem tchyně… nebo lepe přítelva rodina…
s pritelem jsem skoro 10 tel ( s menší pauzou) a nyní mame pul roční miminko. Nejak jsem si hloupě a naivně myslela, že až prijde tato situace, začne se k nám přítelova rodina chovat lépe… ale to se opravdu nestalo…
první kyks byl kdyz se zjistilo, ze cekam chlapce… tchyně jako matka dvou synu chtela hrozne vnučku a poblazneni po vnoucatku opadlo, nebo mi to aspon tak prislo… do toho pritelova sestrenka čekala tez miminko a jak jinak, než holčičku, takze my jsme šli stranou..
Kdyz se malej narodil chodili k nam jak do obchodu, nechápali, ze mame šestinedělí. Pry to moc hrotim, a s neumytyma rukama, mi doslova vyrvavaly malého z náruče… prej mame psy, takze je akorat buzerujeme…
Hodne mi to leželo v žaludku, protoze od nich malej ani nic nedostal, kdyz se narodil, ale zkousla jsem to… i jsem k nim i začala chodit na návštěvu a snasela neustále porovnávání, ze mala od Bary uz umí tohle a tohle, ze je malej linej a ze holcicky jsou lepsi… co se týká krásných saticek a ze jsou hodnejsi, ze chlapi sice říkají, ze chtějí syna, ale ze kdyz se jim narodí holcicka jsou z ní poprdeni a ze priteluv bratr urcite bude mit holčičku…
Přítel se snažil mamce naznačit, at to predemnou neříká, ze me to pak mrzí… to co to rozpoutalo, byla lavina vyčítek. Ani nestačil dopovedet slovo holcicka a uz jsem byla nejhorsi na světě… ve finále mlela neco o tom, ze malého nechci půjčovat… ve finále to zkoncilo tak, ze mi po telefonu rekla, at k ni uz nejezdim, ze ji stačí, ze uvidí jen přítele a malého( den predtim, mlela, ze ho nemusí vidět vubec) a ze to uzavřen s tim ze,, Ty nemas rada nas a my nemáme radi tebe,, pak mela keci na moji segru, která je porodní asistentka, ze me očkuje ona, ze k ni chodím pro rady a ze jako ta její praxe je k ničemu, ze tomu kdyz je par let po škole nerozumí, ale hlavne ze mi radi… a pak volala pritelovi, ze lzu, ze jsem si to cele vymyslela, ze me vzdycky mela jako vlastní dceru…
je mi z cele te situace blbě, s přítelem mame pred svatbou, on ted chce abychom tam jeli na návštěvu a řešili veci ohledně svatby, ale ja tam jed proste nechci, mam z toho deprese, nejraději bych celou svatbu zrušila, protoze me do kontaktu s nima nutí… malého tam chce vozit jim přímo pod nos ani nemohou prijed oni… :zed: :zed:

Příspěvek upraven 30.01.18 v 09:02

Reklama

Reakce:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1924 příspěvků 30.01.18 05:55

Žiješ s rodiči nebo s přítelem? ;) Hele, já bych se nevnucovala, na to už jsem stará. Když budou chtít, ať přijedou. Na svatbu ať je přítel pozve sám, ale kvůli rodičům bych ji nerušila. :hug:

Uživatel je onlineVerun83
Echt Kelišová 8437 příspěvků 33 inzerátů 30.01.18 06:03

Co chce resit pritel s rodinou ohledne vasi svatby? Nechapu. Svatbu jsme si do detailu resili sami a pak lidi pozvali, vcetne rodiny.
A nejezdila bych nekam, kde se ke me takhle chovaji. To je des tohle.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17965 příspěvků 30.01.18 07:13

Musíš si uvědomit, že i když to tady vylíčíš barvitě, my ti nepomůžeme. Žalování pomáhalo ve škole, ale ty jsi dospělá, musíš si umět sama říct NE. Vždycky je to o tomtéž - jak si nastavíš mantinely a hranice vzájemné komunikace, tak nastaveny budou. To znamená že nikdo jiný než ty musí říct, co sneseš, co je ti nepříjemné a co už si nepřeješ. A tvůj „přítel“ musí umět nejenom naznačovat, ale taky se projevit jako chlap a svou rodinu si trochu srovnat. Jestli se chová jako ušlápnutá chudinka, co jen naznačuje, přitakává a nic mu nevadí, tak to taky není zrovna opora do života. Ale ty musíš vědět.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19033 příspěvků 30.01.18 07:24

Z tvého psaní mi trochu přijde, že to nepřehání jen oni, ale tak trochu i ty, i když v opačném gardu, tím, že si to moc bereš a hryžeš se tím, ubližuješ jen sama sobě, jí je to fuk, ba naopak, nejspíš jí to náramně těší :think:
Buď trochu svá a sebevědomá a neber si to tak. Že někdo vozí miminko na hlídání a ty ne, že držíš šestinedělí nebo že se radíš se sestrou porodní bábou…Je to tvoje (respektive vaše s budoucím manželem) věc. Některé tchýně jsou prostě chytré jak rádio a když vidí, že to padá na úrodnou půdu, tak nepřestanou. Spíš bych to být tebou řešila stran chlapa, drží při tobě, i když třeba nejde s mámou do otevřené války (pochopitelně)? Pokud ano, tak se na celou tchýni vykašli, ať si se synem k babičce jezdí sám, ty budeš mít klid a oni ať se těmi kecy zadusí…

Aradhell
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 30.01.18 07:47

@AnemoneS
Hlavne nevtahuj do tehle zabomysi valky s tchyni pritele. Chlapu to nemaj radi a mama je mama. Sestinedeli se az zbytecne hroti, prijde mi. My na navstevy k manzelovo rodine zacali jezdit pres 100km jeste v sestinedeli, malou jim pujcujeme, nediktujeme co a ni smi a nesmi, maji a nemaji delat. Svatbu jsmebs jeho rodinou planovali a i nam dost organizacne a financne pomohli. Jsme spolu pres 12let. Jeho rodina me ze zacatku nemela rada, byla jsem pro ne zvlastni a lehce jim syna kazila, se svagrovou jsme se dokonce nekolikrat dost pohadaly. Zlepsila to svatba. Od ktere mam pocit, ze do te rodiny patrim. Narozeni male pomohlo jeste vice. Je to ale i o mem pristupu, nesleduju je, nebuzeruju. Takze si myslim, ze chyba je u vas na obou stranach a doporucuju si to naplno vyrikat a prodiskutovat pouze s tchyni - co a jak, nehrat si na urazenou a dotcenou a netahat do toho chlapa

pijavice
Kecalka 228 příspěvků 30.01.18 07:54

Neřešila bych. Já se vždycky taky s tchyní neshodnu. Ona třeba dávala děti do jeslí a do školky hrozně brzy a já nechci. Ona si myslí svoje, já si myslím svoje. Měla by jsi být trochu víc „splachovací“.

klarushka
Závislačka 3918 příspěvků 30.01.18 08:41

Pokud se mi něčí názor či rada nelíbí, tak to pustím jedním uchem sem, druhým ven a stejně si udělám dle svého, pokud mě někdo opravdu irituje, tak sem prostě mrcha.Ty si vše zbytečně hrozně moc bereš. Chtělo by to trošku sebevědomí a pohotovosti. Pokud nějaká žena rýpe, že nemám holku, tak jí řeknu, že jsem ráda, páč kdyby měla geny dotyčné a vyrostla by z ní stejná rypna, tak mi hrábne. Pokud by mi někdo z manželova příbuzenstva řekl, že nechce abych jezdila a před ním dělal že lžu, tak bych, tam na just jela a sehrála bych divadlo jak se mi tam líbí :P. Určitě bych chlapa nezatěžovala svými problémy, ale řešila bych si to sama…

Záměrně nepíšu o tchýni, protože spolu máme super vztah, který ne vždy byl ideální, ale už jsme to dali do kupy ;)

klarushka
Závislačka 3918 příspěvků 30.01.18 08:43
@AnemoneS píše:
NicPříspěvek upraven 30.01.18 v 08:40
???

Karleon
Kelišová 5242 příspěvků 30.01.18 08:52

Neviděla jsem se se svou tchyní 10 měsíců a to je ti taková pohoda!!! Děti ji neviděly přes půl roku a od té doby se o ní jedinkrát nezmínily. Špatná jsem samozřejmě já, ale je mi to úplně u pr…, za ten klid to vážně stojí!!!

Hofida
Kecalka 250 příspěvků 30.01.18 09:05

Ja z toho psaní cítím, že jsi přecitlivělá, všechno si hned bereš osobně, řešíš maličkosti a hledáš, co jim vyčíst. Asi to mají stejně i oni s tebou.
Zkus pracovat na svém přístupu, zkus si uvědomit, že rodina otce dítěte je podstatná pro miminko a jak poroste, bude pro něj babi víc a víc. Neměla bys ho od nich separovat kvůli zabomysim válkám o to, co kdo nevhodně řekl. Podporuj ten vztah vnuk - prarodiče, je to důležitější, než si teď myslíš.

Hanka1
Extra třída :D 13331 příspěvků 30.01.18 09:11
@hanka.br. píše:
Musíš si uvědomit, že i když to tady vylíčíš barvitě, my ti nepomůžeme. Žalování pomáhalo ve škole, ale ty jsi dospělá, musíš si umět sama říct NE. Vždycky je to o tomtéž - jak si nastavíš mantinely a hranice vzájemné komunikace, tak nastaveny budou. To znamená že nikdo jiný než ty musí říct, co sneseš, co je ti nepříjemné a co už si nepřeješ. A tvůj „přítel“ musí umět nejenom naznačovat, ale taky se projevit jako chlap a svou rodinu si trochu srovnat. Jestli se chová jako ušlápnutá chudinka, co jen naznačuje, přitakává a nic mu nevadí, tak to taky není zrovna opora do života. Ale ty musíš vědět.
:potlesk: :palec: :palec:

Zakladatelko jsi mama a pokud neumi matku srovnat do late pritel, tak budes muset ty, nikdo jiny to za tebe neudela.

Nez mit zaludecni vredy z takove baby, tak je lepsi tam nejezdit, at tam jezdi pritel to poslouchat. Synka jim budes samozrejme davat s sebou az nebude kojeny, jinak se ma nej muzou orijit ohlasene podivat za mych podminek (umyti rukou apod.), jinak smolik.

A nechapu, ze si nechate kafrat do vlastni svatby, predpokladam, ze vam ji tchani nefinancuji…

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 30.01.18 09:12

@AnemoneS
Hm, je to složitý. Ale fakt, to co píšeš se děje min ve 20% rodin. Takže tě hromada lidí chápe, ale na rovinu nemá to řešení. Pokud se za tebe přítel opravdu pevně nepostaví a nevzepře se svým rodičům, tak se nic nezmění. Mám něco podobného s tchýní - manžel se ale po cca 6ti letech za mě konečně postavil. No, a teď se tolerujeme, ale kamarádky z nás nikdy nebudou. Když měl syn půl roku, zjišťovala jsem si podmínky rozvodu - bylo to nesnesitelné. Jedinou radu, kterou ti dám je, nenavštěvovat, nevolat, a pokud chtějí vidět vnuka, tak ať se ozvou oni a přijedou oni. Jsem proti návštěvám typu „pošli vnuka a syna“. A svatbu bych s nimi taky neplánovala - jste dospělí, zařídíte si ji sami, jim pošlete pozvánky a hotovo. Ale chce to podporu přítele. ;)

nostress
Extra třída :D 12704 příspěvků 30.01.18 10:38
@AnemoneS píše:
Ahoj, omlouvam se, ze otevíral nové a zároveň staré téma s názvem tchyně… nebo lepe přítelva rodina…
s pritelem jsem skoro 10 tel ( s menší pauzou) a nyní mame pul roční miminko. Nejak jsem si hloupě a naivně myslela, že až prijde tato situace, začne se k nám přítelova rodina chovat lépe… ale to se opravdu nestalo…
první kyks byl kdyz se zjistilo, ze cekam chlapce… tchyně jako matka dvou synu chtela hrozne vnučku a poblazneni po vnoucatku opadlo, nebo mi to aspon tak prislo… do toho pritelova sestrenka čekala tez miminko a jak jinak, než holčičku, takze my jsme šli stranou..
Kdyz se malej narodil chodili k nam jak do obchodu, nechápali, ze mame šestinedělí. Pry to moc hrotim, a s neumytyma rukama, mi doslova vyrvavaly malého z náruče… prej mame psy, takze je akorat buzerujeme…
Hodne mi to leželo v žaludku, protoze od nich malej ani nic nedostal, kdyz se narodil, ale zkousla jsem to… i jsem k nim i začala chodit na návštěvu a snasela neustále porovnávání, ze mala od Bary uz umí tohle a tohle, ze je malej linej a ze holcicky jsou lepsi… co se týká krásných saticek a ze jsou hodnejsi, ze chlapi sice říkají, ze chtějí syna, ale ze kdyz se jim narodí holcicka jsou z ní poprdeni a ze priteluv bratr urcite bude mit holčičku…
Přítel se snažil mamce naznačit, at to predemnou neříká, ze me to pak mrzí… to co to rozpoutalo, byla lavina vyčítek. Ani nestačil dopovedet slovo holcicka a uz jsem byla nejhorsi na světě… ve finále mlela neco o tom, ze malého nechci půjčovat… ve finále to zkoncilo tak, ze mi po telefonu rekla, at k ni uz nejezdim, ze ji stačí, ze uvidí jen přítele a malého( den predtim, mlela, ze ho nemusí vidět vubec) a ze to uzavřen s tim ze,, Ty nemas rada nas a my nemáme radi tebe,, pak mela keci na moji segru, která je porodní asistentka, ze me očkuje ona, ze k ni chodím pro rady a ze jako ta její praxe je k ničemu, ze tomu kdyz je par let po škole nerozumí, ale hlavne ze mi radi… a pak volala pritelovi, ze lzu, ze jsem si to cele vymyslela, ze me vzdycky mela jako vlastní dceru…
je mi z cele te situace blbě, s přítelem mame pred svatbou, on ted chce abychom tam jeli na návštěvu a řešili veci ohledně svatby, ale ja tam jed proste nechci, mam z toho deprese, nejraději bych celou svatbu zrušila, protoze me do kontaktu s nima nutí… malého tam chce vozit jim přímo pod nos ani nemohou prijed oni… :zed: :zed:Příspěvek upraven 30.01.18 v 09:02

I když tě v podstatě chápu, taky mám trochu pocit, že máš na tom taky svůj podíl. Vy jste dospělí lidé, rodina, samostatná jednotka. Přítel by měl vědět, za který tým kope, od toho se to odvíjí. A jak píšou holky.Na nevyžádané rady nereagovat, a dělat si všechno po svém. Pokud si tchýně opravdu nepřeje tvoje návštěvy, já bych jí to ráda splnila. Manžela se synem bych tam klidně posílala, a udělala bych si pokaždé super progrma, třeba bych si zašla na kosmetiku, masáž, nehty, a pod. Pokud oni vaši svatbu nefinancují, pak nemají co do toho mluvit, i když by jste si vzali jenom dva svědky, a svatba by byla bez nich. Já bych to klidně udělala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama