Reklama

Přítelova rodina mě nemá ráda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

terezka12345
Stálice 66 příspěvků 18.01.18 11:06
Přítelova rodina mě nemá ráda

Ahoj maminky, slečny, ženy :oops:.. po delší době jsi jdu k Vám pro radu a trochu se vypsat, protože momentálně už nevím, jestli nejsem trochu šílená.

Jak už název tématu říká, rodina mého partnera má se mnou neustálý problém. Na začátku bylo všechno fajn. Já sama jsem z naprosto rozvrácené rodiny, měla jsem na prd dětství, a i z tohoto důvodu jsou pro mě mezilidské vztahy důležité.

Nicméně po nějakém čase jsem si všimla, že mě jeho rodina asi moc nemusí - neustálé narážky na moji osobu, když jsme spolu třeba na návštěvě, tak se neříká, že příště půjdeme k vám, ale příště půjdeme k TOBĚ. Pořád poslouchám, že jsem na něm finančně závislá, což mimochodem není absolutně pravda. Že on se věnuje pořád mně, né jim a mohla bych pokračovat. Odehrály se i nepříjemnější situace, ale jsou tak specifické, že bych měla strach aby si to někdo nepřečetl.
Vůbec nechápu jejich postoj, protože pořád vymýšlím nějaké výlety, společné akce, ale pořád je to prostě špatně.
Co mě na tom nejvíce štve, ale nejvíc je to, že se mě muž nikdy nezastal, protože si nechce dělat problémy. Když od nich odjedeme, nadává, že je hrozné, jak se ke mně chovají, bla bla, ale nikdy se za mě nepostavil. Což mě mrzí, protože se s tím peru sama a ještě to vnímám jako naprosté srabáctví a myslím si, že když s někým žiji, měla bych stát, je-li to oprávněné na jeho straně.. ale možná jsem jen,,hysterická" což si nemyslím.. My dva se potom kvůli tomu zbytečně dohadujeme. Celou dobu to poslouchám, ale přemýšlím, že by bylo na čase je možná také slušně poslat do,,zelených hájů" a je to..

Co myslíte? Nebo mám na to špatný pohled já? Moc moc děkuji :srdce:

Příspěvek upraven 18.01.18 v 11:16

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinePetruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 18.01.18 11:10

@terezka12345 Nepíšeš jako anonym. ;).. Tak já bych mu to pak hezky v autě vycinkala proč teď mluví že je to hrozné a tam se mě nezastal. A není to mamánek?

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 18.01.18 11:11

Musíš se bránit a zastat by se tě měl i chlap.
A já bych se na nějaké společné akce vyprdla

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 18.01.18 11:11

@terezka12345 Chlap si asi bude muset najít koule a vysvětlit rodině že jsi jeho partnerka, žije s tebou a nesouhlasí s jejich chováním k tobě. Jiné řešení to asi nemá :nevim:

terezka12345
Stálice 66 příspěvků 18.01.18 11:15
@Petruna21 píše:
@terezka12345 Nepíšeš jako anonym. ;).. Tak já bych mu to pak hezky v autě vycinkala proč teď mluví že je to hrozné a tam se mě nezastal. A není to mamánek?

Musela jsem to nějak upravit, nechtělo mě to jako anonyma pustit :pocitac: Tak jsem to trochu upravila :lol: Já sama si myslím, že je nebo prostě má z maminky hrozný vítr :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 11:24

Důležitý je, jak se k tobě chová, když jste spolu sami. Možná se fakt rodičů bojí a nechce mít problémy, to má hodně chlapů. Zbytečně to nelámej přes koleno a stýkej se s nima co nejmíň! a máš klid. (takhle to dělám i já).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 11:25

Mam to stejne uz 6 let a nejspis se to nikdy nezmeni. Ja se snazila s manzelovou rodinou od zacatku vychazet, mela jsem je rada. Oni se nejdriv ke me chovali pohostinne, ale obcas tam byly takove naznaky jakoze vycitky proc manzel chce o vikendu jet nekam se mnou a ne s nimi. Kdyz jsme oznamili svatbu, tak tchyni asi doslo, ze uz je to nevratne a zacala si prosazovat svoje misto, ve vsem musela byt na prvnim miste prede mnou. Tchan zase cekal, ze je zacnu poslouchat a udelame vsechno co cekaji (nastehovat se k nim apod.). Po svatbe to bylo dost vyhrocene, pak se to zklidnilo. Ted mame dite, oni se celkem snazi, asi je jim jasne ze by jinak vnouce moc nevidali. Ale stejne to od nich citim a obcas to i vyzni z reci, ze jim vadim. Manzel me zklamal na plna care, nikdy se me nezastane v nicem. Kdyz si doma stezuju, tak je na me strane, ale pred nimi nikdy. Ale u nas je vic problemu a manzelstvi uz nefunguje. :nevim:

inkakřivák
Extra třída :D 13520 příspěvků 18.01.18 11:28

Tak nic neorganizuj a je to. Udělejte si sůj život. To že říká jedeme k tobě, to bych nebrala jako něco špatného - běžně to používáme taky, a kupodivu i třeba po smrti toho člověka jsme si nenavykli říkat jméno toho druhého. Jinak si myslím, že muž by měl na pravou míru uvést narážky typu on tě živí. Anebo říci - i kdyby to pravda byla, jemu by to nevadilo. Prostě se občas bránit.

tyniste
Kecalka 343 příspěvků 18.01.18 11:33

Já osobně bych si řekla, ať mi třeba vlezou na záda. Nestojím o to se někoho doprošovat. A taky si myslím, že když ze mě není cítit potřeba, že se dotyčným musím zalíbit, tak o to víc rádi mě mají… v 99% to tak je.

Pokud to nechceš hodit za hlavu, zkusila bych je konfrontovat přímo, hlavně slušně. Nenechat si líbit žádné pasivně agresivní narážky a vyložit karty na stůj: „Mám z vás takové a takové pocity. My dva se máme rádi a klape nám to. On sice vydělá víc, ale já toto a tamto. Snažím se a vaše chování ke mně mě bolí…“ Spoustu lidí umí rejpat a nadávat, ale skutečně si o problému promluvit zase ne. Navíc když se říkají věci nahlas, dost často dotyčným dojde, že nemají logickou podstatu věci. Myslí si, že jsi na něm finančně závislá a třeba předpokládají, že nic neděláš. To zřejmě není pravda a do očí si nedovolí ti to říct. Dojde jim, že jsou myšlenky vlastně úplně zcestné a třeba se i zastyděj…

Držím palce :kytka:

Příspěvek upraven 18.01.18 v 11:34

jasnahvezda
Stálice 92 příspěvků 18.01.18 11:33

Taky mě nemají rádi… Nikomu se necpu do zadku. Nepozvu je na oběd, nevyhledávám jejich společnost, dárky neřeším, nekupuji a držím si odstup. Když se na mě medově smějou, směju se taky, ale dám najevo, kde je mám. Protože odstup je to jediné, co tě nepřivede do blázince. Nebudou tě mít rádi tak jako tak. Když se jim budeš snažit zavděčit nebude to dost dobré, když je pošleš do háje, budou hýkat štěstím, že jsi taková kachna, jak si mysleli. To prostě je jejich názor, mají na něj právo a tím to začíná a končí. Partnerovi bych řekla, že pokud se tě nehodlá zastat, tak ať aspoň zbaběle nenadává v autě. Tak nevíš, cos jim provedla v minulém životě..třeba něco otřesného a teď se to promítá. Přijmi to, drž si odstup, nevyhledávej je a já osobně bych tam ani nejezdila. K čemu je ti to dobré? jen se pak trápíš. Ber to tak, že je ti zkrátka souzené mít takové příbuzné a nějak se s tím musím porvat a nejlépe tak, aby tě to nestálo trápení.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 18.01.18 11:38

@terezka12345
Je to blbé… Ale nejsi v tom sama. Někteří rodiče zkrátka nedokážou své děti nechat dospět. A někteří partneři si myslí, že je v poho, když proti rodičům nezasahují. Přečti si životopis princezny Sisi. O mě moje tchýně na Nový rok prohlásila, že jsem flákač, co vysává jejího syna, a že si mohl vybrat líp. Manžel se mě naštěstí už po těch letech začal zastávat a dost přímo ji řekl, že nebýt toho, že já dělám jen brigády na pár hodin denně a on nemusí doma nic řešit, tak by neměl plat jaký má. Ostatně to zastání je z obou stran - moje maminka pořád tvrdí, že mi soužití s mojím manželem vzalo zdraví a kariéru. Takže fifty - fifty tchýně. K mým rodičům proto skoro nejezdíme. ;)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19478 příspěvků 18.01.18 11:39

Ono když nenapíšeš příklady, tak těžko říct, jestli jsi nebo nejsi hysterická :mrgreen:
Jinak chápu tě, to, že tě jeho rodina nemusí, s tím mnoho neuděláš, je to jejich boj, né tvůj…ale vadilo by mi, že se mě manžel nezastane, tím spíš v naprosto jasných případech.
Například pokud jde o to, že řeknou, že ho „vyžíráš“ (ty poznámky o finanční závislosti), tak to je tak to bych se klidně ohradila i já a nečekala na reakci manžela, můžeš tam být jistá v kramflecích, protože to se dá jednoduše dokázat - řekla bych, že to není pravda, že jedeme půl na půl, nebo že mám stejný plat nebo prostě tak jak to je.

růžový achát
Závislačka 4233 příspěvků 18.01.18 11:41

Po pravdě chodim jen tam kde je mi dobře, takže navštěvy omez na nezbytne minimum, a uplne si rodiče vyndej z hlavy, čas spouty věcí urovna.Ani neni nutne se kvuli tomu hadat. Nepřijde mi vubec dulezity resit jejich myslenky, to je jejich problem. Škoda energie. Pošli manžela k rodičum s vnoučatkem a než se veati udelej si doma pohodu a upeč jim třeba dezert :D. Normalne to ignoruj. Jinak te to bude žrat a hlavně se te jejich nazory vubec nemusí týkat, protože když to nevztahnes na sebe, tak tě ty jedovate sliny a úškleby úplně minou. ;)

tyniste
Kecalka 343 příspěvků 18.01.18 11:43
@Vlaďka 83 píše:
@terezka12345
Je to blbé… Ale nejsi v tom sama. Někteří rodiče zkrátka nedokážou své děti nechat dospět. A někteří partneři si myslí, že je v poho, když proti rodičům nezasahují. Přečti si životopis princezny Sisi. O mě moje tchýně na Nový rok prohlásila, že jsem flákač, co vysává jejího syna, a že si mohl vybrat líp. Manžel se mě naštěstí už po těch letech začal zastávat a dost přímo ji řekl, že nebýt toho, že já dělám jen brigády na pár hodin denně a on nemusí doma nic řešit, tak by neměl plat jaký má. Ostatně to zastání je z obou stran - moje maminka pořád tvrdí, že mi soužití s mojím manželem vzalo zdraví a kariéru. Takže fifty - fifty tchýně. K mým rodičům proto skoro nejezdíme. ;)

Přesně, chudák Sissi… manžel skvělý organizovaný panovník, ale jinak mamánek a partner nic moc. Děti jí vzala tchýně a u návštěv matky musela vždy oxidovat. Tak trávila Sissi život na lodi a cestách, kde od nich mohla uniknout…v de­presích.

Zakladatelko nebuď jako Sissi ;-) Prosaď si svoje nebo ať ti vlezou třeba na záda. Pokud máš doma všechno v pohodě, tak tě tohle nesmí dostat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 11:53

@terezka12345 Mě manželovi rodiče také nemají moc v lásce a mám pocit, že nikdy mě moc nemuseli. Manžel se několikrát s rodiči dohádal, ale stejně to nic nepomohlo. Po několika „rozepřích“, které vedly k tomu, že jsem tam značně omezila návštěvy (jsou vždy na celý víkend), tak v současné době jsou naše vztahy na rovině korektnosti a snažíme se obě strany. Uvidím jak do budoucnosti.

Moje doměnka proč, je ta, že jsem se nepodrobila jejich rozkazům a stále mám svou hlavu a neberu je jako „bohy“, kteří mají vždy pravdu. Pokud bych nebyla snacha, tak bych už dávno byla na černé listině.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >