Přítelova rodina nám dělá peklo

Anonymní
19.7.20 11:42

Přítelova rodina nám dělá peklo

Dobrý den,
už jsem psychicky opravdu nalomená z chování rodiny mého partnera. Za měsíc máme svatbu a já jsem z nich nešťastná čím dál víc. Jsme spolu už 6 let a už od začátku měla přítelova matka pocit, že jsem jen malá holka a určitě zlatokopka. Přítel je o 8 let starší a velice dobře zajištěný, já v té době studovala VŠ, tudíš rozhlašovala, že s ním jsem určitě proto, aby mi ji platil 8o. Musím říct, že se tak nikdy nestalo a ani bych to nečekala. Ani po studiích nedala pokoj. Přestože už mám dobře placenou práci, svůj názor nezměnila. S přítelem jsme vždy měli každný svoje finance, dům kupoval ještě před svatbou, tudíž je jen jeho, já bych na něj ani nárok neměla. Do toho mě pomlouvá u jeho otce (jsou rozvedení) a říká, jak jsem líná, pořádně neuklidím, kdo ví, jestli vůbec vařím. Chodí na neohlášené návštěvy a vždy si tedy umí vybrat “vhodnou” dobu. Jeho otec je naopak takový hulvát, tzn. neví, kde je nějaká míra slušnosti. Když se mi něco třeba nepovede nebo něco nevím, říká, jaký jsem jehně, nebo jsem nedávno zapoměla jedno přístupové heslo a on “v legraci” že to je ze mě potřeba ta blbost vymlátit. Atd. I když se důrazně ohradím, že se mi tohle chování nelíbí a ať se ke mě chová slušně, tak pokračuje vesele dál. Ke svatbě řekl, že hlavně ať po něm nikdo nic nechce, že by snad i uvítal, kdybychom se vzali a až pak mu to jen oznámili 8o
Jsem z nich zoufalá :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22760
19.7.20 11:52

Pokud se tě tvůj „přítel“ neumí zastat a u své rodiny takové jednání jednou pro vždy zastavit - včetně nevhodných a neočekávaných návštěv - tak si ho neber. Ono jablko daleko od stromu nepadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
19.7.20 11:58

Spíš než chování rodičů bych řešila partnera, protože ať se ti to líbí, nebo ne, povahové vlastnosti jsou dědičné, a čím je člověk starší, tím výrazněji se projevují. Pokud máte s přítelem krásný vztah a vidíš na něm, že tě v názorech na jeho rodiče podporuje, neviděla bych problém. Stačí jen nastavit hranice, např. aby si k vám jeho matka nechodila jak domů, ale aby tě respektovala jako paní domu a tvůj budoucí muž by měl stát vždy při tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6417
19.7.20 12:08

A kde je napsáno, ze přítel s tím nesouhlasí, matku i otce se snaží usměrnit, ale neposlouchaji ani jeho? Kde je to zastání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8667
19.7.20 12:14

Já ti nevím, jeho rodiče jsou určitě dárečci. Ovšem co si mám myslet o příteli, který je neusměrní a ačkoli jsme spolu 6 let, tak si každý jedeme na svém písečku a on kupuje nemovitosti pouze na sebe, to by asi vyjádřilo horší slovo, než dáreček.

Příspěvek upraven 19.07.20 v 12:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.20 12:21

Jj, taky tak u nás. Mám VŠ, vydělávám dost, bydleli jsme u partnera v domě, který začal stavět za našeho vztahu, máme deti, jeho je jen 1, dvě další jsou mé a jeho maminka chce mít u sebe i papíry od baráku, aby syn náhodou nezblnul a nenapsal na mě půlku.
Od baráku má klíče, prepadovky teda nedělá, ale kdyz vypadnu na pár dní, tak nakluse uklízet (vlastně skříně v půlce baráku přeskládá podle sebe), pomlouvá mě taky a je tak vodrzla, že i moji mamce vykládá jaká jsem bordelarka a nezvládám domácnost.
Nedala jsem to, odstěhovala jsem se, jsem sama s dětmi a je mi tak lehko jako nikdy dřív. Důležité je, jak se k tomu staví partner, můj viděl problém ve mě, matka je přece zlata a chce jen pomáhat.
Nikdy by se mě před ní nezastal. Jestli to ani
ten tvůj neumí nebo nevidí důvod, tak si ho neber a svihej od nich co nejdál. Bude to jen horší…

• Nahlásit
  • Citovat
9419
19.7.20 12:38

A jaká je otázka? To s nimi bydlíte nebo co? Že s nimi máš takové kontakty… Tak se s nimi nestykej, svatbu udělejte bez nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6590
19.7.20 12:42

Teda, zeptam se na jedno. Dovedes si predstavit, kdyz se nahodou rozvedete, ze toto budou babicka a dedecek tvych deti?
A jeste to pri tom rozvodu odtahnes bez niceho? A finance, az budes na materske budete mit take kazdy zvlast? A pokud se treba nedej boze, narodi nemocne dite a zcela ti to narusi karieru, tak to taky budes tahnout sama?
Nikde tam nevidim, jak se k tomu vsemu stavi partner, ale sviti mi tam hodne tech ALE

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5228
19.7.20 12:48
@Sany80s píše:
Já ti nevím, jeho rodiče jsou určitě dárečci. Ovšem co si mám myslet o příteli, který je neusměrní a ačkoli jsme spolu 6 let, tak si každý jedeme na svém písečku a on kupuje nemovitosti pouze na sebe, to by asi vyjádřilo horší slovo, než dáreček.

Tak asi je svou rodinkou dukladne naockovan a proskolen, preci nebude nejake nemovitosti resit s budouci manzelkou, beztak si ho bere, jen proto, ze ho chce oskubat. :lol:
Na zakladatelcinem miste bych tu svatbu jeste zvazil a neukvapil se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
762
19.7.20 12:53

Popravde s takovym bych nikdy dlouho nebyla, rodina je pro me dulezita. Tchanovci dokonali byt nemusi, nemusime se ve vsem shodnout, ale potrebuju citit, ze me maji radi a ze ja mam rada je. Mozna bych akceptovala jeste vzajemny respekt. Tohle ne, zvlast, kdyz se partner nezastane :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.20 12:54

Takhle jsem to zažívala v rodině dnes už exmanžela. Opovrhování, vytěsňování, je fakt, že mě nikdo neurážel, protože tam všichni měli SOU a já VŠ, takže si netroufli. Pořád jsem si říkala, že je si neberu, že si beru manžela. A on tvrdil, že se proti nim za mě vždy postaví.
Jenže matka generál dělala tak zle, že to stejně bylo jinak. A hlavně geny se ozvaly asi 10 let poté - a ještě hůř než u jeho matky.
Hodně bych si to rozmýšlela být na straně zakladatelky,

• Nahlásit
  • Citovat
8667
19.7.20 13:05
@Chytrak píše:
Tak asi je svou rodinkou dukladne naockovan a proskolen, preci nebude nejake nemovitosti resit s budouci manzelkou, beztak si ho bere, jen proto, ze ho chce oskubat. :lol:
Na zakladatelcinem miste bych tu svatbu jeste zvazil a neukvapil se.

Pravděpodobně. A ona je tak zpracovaná, že té masáži vlastně podlehla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
19.7.20 13:09

@Capretta Souhlasím. Se svým vyvoleným si bereme i jeho rodinu a dopředu nikdo neví, jak mu rodinné propletence dokážou zamávat životem, i když se všichni k sobě chovají slušně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12802
19.7.20 13:20

Zakladatelko, jak se k tonu stavi partner? To je asi stezejni a pro me by to byl hlavni duvod, zda si ho vubec brat nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3191
19.7.20 13:26

Já bych fakt zvážila, zda mi tohle za to vše stojí. Svatbou se nic nezmění. Kdybyste měli děti a pak šli třeba od sebe, tak to bude teprve jízda. Pokud on se te nezůstane teď, tak v budoucnu to nečekej. Nakonec budeš vždycky ta nejhorší ty a nezavdecis se nikdy a ničím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama