Přítelova rozmazlená sestra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 22:10
Přítelova rozmazlená sestra

Zdravím vás, chtěla by jsem znát váš úhel pohledu na tento můj problém. Týká se partnerovi malé sestry. Je jí 10 let a přijde mi hrozně rozmazlená, bylo by mi to jedno, jenže to jaká je ovlivňuje i náš vztah. Jde hlavně o to že musí mít všechno na co si vzpomene. Teď budu psát o narozeninách a nadcházejících Vánocích. K narozeninám si nadiktovala hrozně moc dárků za nesmyslné částky a to samé se teď týká i Vánoc. K jejím narozeninám jen od nás od mého přítele
a ode mě dostala darky v hodnotě pomalu 8K. Můj přítel jí to bez řečí všechno koupí a nutí do toho i mě, jenže pak vznikají situace kde mi nemáme peníze, ale ona dárky má. Jsou to moje peníze a já bych si taky chtěla koupit něco hezkého. A spousta těch dárků ani není k jejímu věku vhodná, dráha kosmetika, hry na konzole, které ani neumí atd. Teď si k Vánocům nadiktovala zase nesmyslu mezi nimi i nová herní konzole, nový Iphone…Ja si sama nový telefon dovolit nemůžu. A mě přítel řekne, že na mě bude muset ušetřit protože tolik peněz nemáme. Mě o drahé dárky nejde jde mi o princip. My potom nemáme aby jsme mohli jít na treba na večeři dat do kina, na výlety atd. Když třeba přijde jeho rodina na večeři a já vařím a ji to nechutná, musím udělat něco jiného a on nakoupí jen speciální potraviny pro ní, protože si proste řekla, že to co bude ona jíst nebude. Už mě to nebaví, ale on si na to nic říct nenechá. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 29.11.18 22:18

bud si dupnes,coz v tomto pripade nepomuze,nebo na darky prispej umernou castkou a drahému rekni,ze když ona novy i-phone tak ty tricko DG. nepovede to k nicemu a ta rozmazlena mura stejne zvitezi :nevim:

Hroznej puberťák
Kelišová 5404 příspěvků 29.11.18 22:19
@Anonymní píše:
Zdravím vás, chtěla by jsem znát váš úhel pohledu na tento můj problém. Týká se partnerovi malé sestry. Je jí 10 let a přijde mi hrozně rozmazlená, bylo by mi to jedno, jenže to jaká je ovlivňuje i náš vztah. Jde hlavně o to že musí mít všechno na co si vzpomene. Teď budu psát o narozeninách a nadcházejících Vánocích. K narozeninám si nadiktovala hrozně moc dárků za nesmyslné částky a to samé se teď týká i Vánoc. K jejím narozeninám jen od nás od mého přítele
a ode mě dostala darky v hodnotě pomalu 8K. Můj přítel jí to bez řečí všechno koupí a nutí do toho i mě, jenže pak vznikají situace kde mi nemáme peníze, ale ona dárky má. Jsou to moje peníze a já bych si taky chtěla koupit něco hezkého. A spousta těch dárků ani není k jejímu věku vhodná, dráha kosmetika, hry na konzole, které ani neumí atd. Teď si k Vánocům nadiktovala zase nesmyslu mezi nimi i nová herní konzole, nový Iphone…Ja si sama nový telefon dovolit nemůžu. A mě přítel řekne, že na mě bude muset ušetřit protože tolik peněz nemáme. Mě o drahé dárky nejde jde mi o princip. My potom nemáme aby jsme mohli jít na treba na večeři dat do kina, na výlety atd. Když třeba přijde jeho rodina na večeři a já vařím a ji to nechutná, musím udělat něco jinéhoa on nakoupí jen speciální potraviny pro ní, protože si proste řekla, že to co bude ona jíst nebude. Už mě to nebaví, ale on si na to nic říct nenechá. :roll:

Sorry, ale :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gosi
Kelišová 5793 příspěvků 29.11.18 22:19

Myslis ze to zmenis? Snazsi a rozumnejsi je pritele vymenit…

Anett.taa
Kecalka 126 příspěvků 29.11.18 22:20

Já na tom nechápu jenom jedno, jak tě může nutit jí kupovat drahý dárky? Proč si to necháš líbit? 8o
Jinak si myslím, že je to rozmazlený fracek, což je asi chyba rodičů a přítel jestli ji v tom chce podporovat, tak je to sice smutný, ale jeho věc - ať jí kupuje, co chce, ale jak k tomu může nutit tebe, to teda nepochopím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 22:20

@Gosi ano já přemýšlím nad rozchodem

_0812_
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 29.11.18 22:22

Na to ti řeknu jediné… Dovolí si k tobě jen to, co jim dovolíš ty. Pokud si nadiktuje dárky v řádu tisíců fajn, ale já bych jí to rozhodně nekoupila. Ať jí to koupí rodiče nebo bratr když chtějí. A jestli tě přítel nutí jí to koupit, tak bych se rázně ozvala, že to opravdu ne. Řekla bych částku, kterou jsem ochotná za její dárek dát a to bych dodržela a nepohlo se mnou nic. Ano, jsou to tvé peníze a jen ty můžeš rozhodovat za co je utratíš. Takže vůbec se tím netrap, dej za její dárek jen to, co uznáš za vhodné a nazdar a pro sebe si běž koupit něco pod stromeček a budeš mít z toho radost. A jestli ti přítel řekl, že kvůli ní bude na tebe šetřit, fajn. Ale rovněž bych šetřila já na něm, takže pod stromeček dárek max za 200,– a zbytek co by šlo bych investovala do sebe a pokud kvůli ní pak nemá peníze, tak jeho problém. Ale já bych mu nedala ani korunu. Dej mi půl na nájem a energie a ty se pak živ jak umíš a klidně si běž až budeš mít hlad kousnout do té její konzole nebo iPhonu. Osobně si myslím, že úplně stačí jedna nebo dvě věci v celkové hodnotě max 2500,– za vás oba, ale on ať si dělá co chce a ty si o své výplatě rozhoduj sama.

Anett.taa
Kecalka 126 příspěvků 29.11.18 22:23

A řekla si mu někdy, jak to vidíš? Pokud jo, co on na to?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 22:25

@Anett.taa řekla už několikrát a on prostě že je to jeho sestra a nebude na ní šetřit a já jsem součástí rodiny a takhle se to u nich prostě dělá a podobně, vždycky se kvůli tomu strašně záhadáme a mě už to fakt nebaví

Anett.taa
Kecalka 126 příspěvků 29.11.18 22:30
@Anonymní píše:
@Anett.taa řekla už několikrát a on prostě že je to jeho sestra a nebude na ní šetřit a já jsem součástí rodiny a takhle se to u nich prostě dělá a podobně, vždycky se kvůli tomu strašně záhadáme a mě už to fakt nebaví

Ty vole, tak to je citový vydírání jak prase. Jako tato mentalita jde úplně mimo mě - já jsem spíš zvyklá, že mi rodina říká: „co utrácíš, nic nám nekupuj“.. dala bych mu přečíst tuto diskuzi, aby viděl, že nejen tobě to přijde ujetý.

prekvapenana2
Kecalka 265 příspěvků 29.11.18 22:34

Jednoduché, vyraž na nákupy, kup si to co se ti líbí a partnerovi oznam že na jeho rodince musíš letos šetřit, neboť jsi obdarovala osobu která chtěla udělat radost jinému a na sobě šetřila a že po tom co ta osoba nechala po sobě šlapat rozmazleného fracka si ty dárečky rozhodně zaslouží ;) je ji 10, kup ji nějakej měkkej dárek ( ty všechny děti nesnáší :lol: ) a příteli oznam že neminis utrácet majlant za blbosti. :palec: a neustupuj :palec: držím palce

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 29.11.18 22:40

Decka jsou takove, proste od prirody sebestredni sobecci, je na rodicich je usmernit a dat jim hranice. :nevim:
Jako kolik chce utratit je jen na me, ale proc do toho taha tebe jde mimo me. :nevim: Vzdyt ani nejste manzele nebo neco. :nevim:

Venetia
Hvězda diskuse 37535 příspěvků 29.11.18 22:43
@Anonymní píše:
a ode mě dostala darky v hodnotě pomalu 8K. Můj přítel jí to bez řečí všechno koupí a nutí do toho i mě, jenže pak vznikají situace kde mi nemáme peníze, ale ona dárky má. Jsou to moje peníze a já bych si taky chtěla koupit něco hezkého. A spousta těch dárků ani není k jejímu věku vhodná, dráha kosmetika, hry na konzole, které ani neumí atd. Teď si k Vánocům nadiktovala zase nesmyslu mezi nimi i nová herní konzole, nový Iphone…Ja si sama nový telefon dovolit nemůžu. A mě přítel řekne, že na mě bude muset ušetřit protože tolik peněz nemáme. Mě o drahé dárky nejde jde mi o princip. My potom nemáme aby jsme mohli jít na treba na večeři dat do kina, na výlety atd. Když třeba přijde jeho rodina na večeři a já vařím a ji to nechutná, musím udělat něco jiného a on nakoupí jen speciální potraviny pro ní, protože si proste řekla, že to co bude ona jíst nebude. Už mě to nebaví, ale on si na to nic říct nenechá. :roll:

no nechapu , proc se nechas tak ovlivnovat … tak svoje penize na to nedavej a nejak si to spolu vyrikejte … o jidle uz vubec, tak at ji vari on a neukoluje tebe .

Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 29.11.18 22:45
@Anonymní píše:
a ode mě dostala darky v hodnotě pomalu 8K. Můj přítel jí to bez řečí všechno koupí a nutí do toho i mě, jenže pak vznikají situace kde mi nemáme peníze, ale ona dárky má. Jsou to moje peníze a já bych si taky chtěla koupit něco hezkého. A spousta těch dárků ani není k jejímu věku vhodná, dráha kosmetika, hry na konzole, které ani neumí atd. Teď si k Vánocům nadiktovala zase nesmyslu mezi nimi i nová herní konzole, nový Iphone…Ja si sama nový telefon dovolit nemůžu. A mě přítel řekne, že na mě bude muset ušetřit protože tolik peněz nemáme. Mě o drahé dárky nejde jde mi o princip. My potom nemáme aby jsme mohli jít na treba na večeři dat do kina, na výlety atd. Když třeba přijde jeho rodina na večeři a já vařím a ji to nechutná, musím udělat něco jiného a on nakoupí jen speciální potraviny pro ní, protože si proste řekla, že to co bude ona jíst nebude. Už mě to nebaví, ale on si na to nic říct nenechá. :roll:

Jestli jí chce kupovat drahé dary, ať kupuje. Za své. Ale já bych dala jeden dárek a basta. Drahé dary ať si kupují rodiče. Jak dlouho jste partneři?

Uživatel je onlineKobliha51
Neúnavná pisatelka 16928 příspěvků 29.11.18 22:53
@Anonymní píše:
@Anett.taa řekla už několikrát a on prostě že je to jeho sestra a nebude na ní šetřit a já jsem součástí rodiny a takhle se to u nich prostě dělá a podobně, vždycky se kvůli tomu strašně záhadáme a mě už to fakt nebaví

Nehádej se s ním. Jsou to (asi) jeho peníze ne? Alespoň víš, na kterém místě v rodinné hierarchii jsi. Za jeho malou sestrou určitě. Najdi si někoho, pro kterého budeš ta první. Je dospělý, měl by si založit rodinu svoji. Jestli je mu to bližší doma u maminky, tak ať si tam zůstane. Nehledě k tomu, že takové dárky tak malému dítěti udělají víc zla než užitku a pocítí to jednou všichni. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >