Přítelovi kamarádi a známí mě nemají rádi

Anonymní
2.1.21 19:59

Přítelovi kamarádi a známý mě nemají rádi.

Zdravím, vím že mi zde nikdo neporadí, chci se spíš jen vypsat a budu ráda za jakoukoliv odezvu (i negativní). S přítelem jsme 5 let, je mi 29. Vždy jsme byla spíš introvert co ale nemá problém najít si přátelé. Moje „banda“ přátel byla vždy (a je) přátelská a vždy když si někdo přivedl někoho nového, chovali se vždy zdvořile a mile. Když mě přítel poprvé přivedl mezi své přátele nikdo mi ani nepodal ruku a ač jsme se snažila přátelský komunikovat, tak mi nikdo ani neodpověděl. Byla jsem z toho smutná. Časem se to uklidnilo, ale už jsem měla vždy strach cokoliv říct abych nevypadala hloupě. Nikdy předtím jsem až takovýhle komunikační problém neměla a z každého dalšího setkání jsem měla stres a úzkost. Musím se přiznat, že mi spoustu mých přátel říkalo, že působím na první dojem namyšleně a že jsem ve skutečnosti hodná a přátelská. Bohužel to dělá můj blbý obličej, můj výraz..mám to už od dětství. I učitelky se ptaly na třídních schůzkách mé matky, zda je někde problém. Přitom mám sebevědomí docela nízké, ale snažím se působit zdravě sebevědomě nebo spíš nebýt nervózní. Než jsem poznala přítele cítila jsem se dobře mezi lidmi, ale za těch 5 let se jim spíš vyhýbám. Ne všichni jeho přátelé jsou takový, jsou mezi nimi milý a hodný lidí o kterých vím, že mě mají opravdu rádi a já je, ale s těmi se moc často nevídáme. Pár přátel se kvůli mě přestali vídat s mým přítelem, bylo mi hrozně líto a uvažovala jsem i nad tím že odejdu, já si ale opravdu nejsem vědoma, že bych jim kdy něco, cokoliv!! Udělala! Vždy jsem byla milá a pohostinná, snažila jsem se pomoci pokud chtěli. Když jsem se ptala proč, co jsem jim udělala nechtěli o tom mluvit. Časem jsem se dozvěděla, že jim vadilo, že jsme se na začátku vztahu s přítelem hádali, což je podle mého naše věc. Oni ale přítele viděli jako chudáka v zajetí fúrie. Jenže oni s ním nežili, neměli jsme jednoduchý začátek, ale překonali jsme to a milujeme se. Jsem introvert, ale také řeknu když se mi něco nelíbí, což si myslím, že byl další kámen úrazu. Často říkali, že si zase hraju na paní chytrou, přitom to byli běžné věci co vědí i ostatní a nebylo to nikdy podané stylem já vím vše a ty víš prd. Dost mě to bolelo. Časem jsme se s přítelem i kvůli nim hádali, protože jsem toho už měla dost. Čím více jsem je poznávala, přišli mi jako pokrytci, co se umí ozvat jen když něco potřebují. Vykašlat se na kamaráda jen kvůli mě? Kvůli jeho holce? Já se k nim nemotala, neměla jsem potřebu s nima všude být. Vždy jsem říkala příteli ať jede sám a pokecá s chlapama. Příteli párkrát v opilosti řekl: „A ty se divíš? Vždyť by tě chtěli o.ukat“..Je pravda, že pár jeho kamarádů po mě vyjelo, když tam přítel nebyl, což mi přišlo naprosto hnusný!!Vůči kamarádovi a už vůbec jsem to nechápala, když mě nemají rádi. Navíc mají kolem sebe mnohem hezčí kamarádky. Teď na Silvestra se stala další věc, od člověka kterého skoro vůbec neznám. Není to ani kamarád přítele, spíš známý. Něco jsem řekla a on na mě hned útokem vyjel " Ty vole nebuď zase chytrá" tak se ho ptám, co proti mě má, vždy jsme spolu seděli na pivu všeho všudy 3× za tu dobu. On odpověděl: Bohužel víckrát. Snažila jsem to dal neřešit i tak mu popřát šťastný Nový rok. Odmítl. Ani se nerozloučil se mnou při odchodu. Což mi přišlo už moc. Nemusí mě mít rád, ale jsme dospěli a já ho opravdu krom jména neznám. Já si myslím že jsem hodný člověk, pomáhám lidem, čemuž odpovídá i mé zaměstnání. Hledám chybu v sobě a mouchy mám. Snažím se to neřešit. Nejsem tak zajímavý člověk jako oni, naší peníze neměli a já se za život nikam nepodívala. Tak jsem studovala abych se měla líp, ale životních zážitků moc nemám. Spíš jen škola a práce. Nezávidím, naopak ráda poslouchám zážitky a historky druhých. Tím že jsem introvert a výpadám namyšleně si lidí asi myslí že mlčím, protože jsem něco víc. Ale za 5let mohli zjistit, že to není pravda.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9728
2.1.21 20:06

No, abych byla upřímná, měla by ses nad sebou zamyslet. Nějak nevěřím tomu, že by tvuj přítel měl tolik praštěných kamarádů, kteří by na tebe měli víceméně stejný názor. To, že od něj dali ruce pryč, může také být tím, že načichl tvojí povahou, která je jim nepříjemná a vystupuje trochu jako ty. To se občas ve vztahu stává. Jinak tě ale na druhou stranu chápu, já mám docela velký přehled o určitých věcech a musím se taky někdy dost držet, abych tu,, paní chytrou" ze sebe nedělala. Navíc, když se člověk ocitne mezi lidmi, kteří jsou s inteligencí malinko jinde, je to pak problém. Takoví lidé si to hlavně dost často sami uvědomují a každý pokus, přesvědčit je o jiné pravdě, je pro ně útok na jejich ego. I když to tak vůbec myšlené být nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4623
2.1.21 20:10

Mám obličejem stejne :) prý působím namyšleně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 20:11

@Aduš8 To jsem si také říkala, zda " nenačichl“ mnou. Ale nikdy nebyl ten tip, že by kvůli holce nedodržel co slíbil. Pro kamarady se snaží udělat hodně, má je opravdu rád. Proto jsem snažila udělat si svůj program a dopřát mu čas s přáteli. Je pravda, že můj přítel jim je dost podobný, to jsem zjistila, když jsem ho seznámila s mýma kamarádama. Byl arogantní, často slovně agresivní. Oni se k němu chovali mile. Takže každý už radši chodíme sám.

• Citovat
  • Nahlásit
23
2.1.21 20:16

Tak jestli na přítele ve společnosti blafeš, tak to není úplně tvoje věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2932
2.1.21 20:17

Nebo jsi skutečna zapadla mezi bandu polointeligentních tupců, kteří si myslí, že sežrali řiť světa a vadí jim kdykoli jim někdo, byť nevědomky, připomene že jsou jen rasa hlupáků kteří nesnesou nikoho z trojciferným IQ.

Občas mám taky problém šklebit se blbým vtipům a nevnímat konverzace na inteligenční úrovni kvásku.

Mě osobně by ta situace štvala maximálně a přemýšlel bych jestli jsem vůbec na tom správném místě.

Příspěvek upraven 02.01.21 v 20:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9728
2.1.21 20:20

To není o tom, že by kvůli tobě něco nedodržel, ale třeba se začal zčásti vyjadřovat jako ty a to jim vadilo. Je to asi jako když si někdo ze západních Čech najde ostraváka. Za pár měsíců ma krátký zobák taky. A nemůže to dělat fakt ten inteligenční rozdíl mezi vámi? Můj ex byl taky z party buranů a já se s nimi stýkat nemohla. Byla to fakt banda hlupáků, kteří neměli většinou ani vyučení. Taky jsem pro ně byla stíhačka a bůhví co ještě, ale bylo mi to úplně jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.21 20:23

Dlouhý článek ti řeknu.. ale k věci…

Příjde mi, že tvůj přítel o tobě před nimi asi nemluvil uplně v „růžových barvách“…
Myslím, že chyba bude tam…
Není normální, že takhle reagují… Vyložene „vyletí“

Bud jsi vážně otravná nebo tě přítel pěkně pomlouval a oni aniž by te sami poznali, tak si na tebe udělali díky nemu usudek… a dost nelibý…

V každém případě.. Bych je ignorovala…
Ale nemáš to lehké… a pokud nesedneš kamaradům, dost se to pak promítá i ve vztahu…

Tvůj přítel, „pokud je chlap na svém místě“ (a to je ted maloktery) tak by s nimi měl udělat pořádek… Měl by tě bránit.

Proč jim neřekne, že tě má rád a vadí mu takové chování??? Že chce, aby ses mezi nimi citila taky fajn…
Asi má pak rád víc je… a bojí se jim něco říct :roll: :roll: :roll:

Dej si otazku, zda by radeji stratil tebe nebo sve kamarady? A pokud nechces reseni bud a nebo. Tak co dela ptoto, aby tomu tak nebylo???

Příspěvek upraven 03.01.21 v 11:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2593
2.1.21 20:27
@Anonymní píše:
Zdravím, vím že mi zde nikdo neporadí, chci se spíš jen vypsat a budu ráda za jakoukoliv odezvu (i negativní). S přítelem jsme 5 let, je mi 29. Vždy jsme byla spíš introvert co ale nemá problém najít si přátelé. Moje „banda“ přátel byla vždy (a je) přátelská a vždy když si někdo přivedl někoho nového, chovali se vždy zdvořile a mile. Když mě přítel poprvé přivedl mezi své přátele nikdo mi ani nepodal ruku a ač jsme se snažila přátelský komunikovat, tak mi nikdo ani neodpověděl. Byla jsem z toho smutná. Časem se to uklidnilo, ale už jsem měla vždy strach cokoliv říct abych nevypadala hloupě. Nikdy předtím jsem až takovýhle komunikační problém neměla a z každého dalšího setkání jsem měla stres a úzkost. Musím se přiznat, že mi spoustu mých přátel říkalo, že působím na první dojem namyšleně a že jsem ve skutečnosti hodná a přátelská. Bohužel to dělá můj blbý obličej, můj výraz..mám to už od dětství. I učitelky se ptaly na třídních schůzkách mé matky, zda je někde problém. Přitom mám sebevědomí docela nízké, ale snažím se působit zdravě sebevědomě nebo spíš nebýt nervózní. Než jsem poznala přítele cítila jsem se dobře mezi lidmi, ale za těch 5 let se jim spíš vyhýbám. Ne všichni jeho přátelé jsou takový, jsou mezi nimi milý a hodný lidí o kterých vím, že mě mají opravdu rádi a já je, ale s těmi se moc často nevídáme. Pár přátel se kvůli mě přestali vídat s mým přítelem, bylo mi hrozně líto a uvažovala jsem i nad tím že odejdu, já si ale opravdu nejsem vědoma, že bych jim kdy něco, cokoliv!! Udělala! Vždy jsem byla milá a pohostinná, snažila jsem se pomoci pokud chtěli. Když jsem se ptala proč, co jsem jim udělala nechtěli o tom mluvit. Časem jsem se dozvěděla, že jim vadilo, že jsme se na začátku vztahu s přítelem hádali, což je podle mého naše věc. Oni ale přítele viděli jako chudáka v zajetí fúrie. Jenže oni s ním nežili, neměli jsme jednoduchý začátek, ale překonali jsme to a milujeme se. Jsem introvert, ale také řeknu když se mi něco nelíbí, což si myslím, že byl další kámen úrazu. Často říkali, že si zase hraju na paní chytrou, přitom to byli běžné věci co vědí i ostatní a nebylo to nikdy podané stylem já vím vše a ty víš prd. Dost mě to bolelo. Časem jsme se s přítelem i kvůli nim hádali, protože jsem toho už měla dost. Čím více jsem je poznávala, přišli mi jako pokrytci, co se umí ozvat jen když něco potřebují. Vykašlat se na kamaráda jen kvůli mě? Kvůli jeho holce? Já se k nim nemotala, neměla jsem potřebu s nima všude být. Vždy jsem říkala příteli ať jede sám a pokecá s chlapama. Příteli párkrát v opilosti řekl: „A ty se divíš? Vždyť by tě chtěli o.ukat“..Je pravda, že pár jeho kamarádů po mě vyjelo, když tam přítel nebyl, což mi přišlo naprosto hnusný!!Vůči kamarádovi a už vůbec jsem to nechápala, když mě nemají rádi. Navíc mají kolem sebe mnohem hezčí kamarádky. Teď na Silvestra se stala další věc, od člověka kterého skoro vůbec neznám. Není to ani kamarád přítele, spíš známý. Něco jsem řekla a on na mě hned útokem vyjel " Ty vole nebuď zase chytrá" tak se ho ptám, co proti mě má, vždy jsme spolu seděli na pivu všeho všudy 3× za tu dobu. On odpověděl: Bohužel víckrát. Snažila jsem to dal neřešit i tak mu popřát šťastný Nový rok. Odmítl. Ani se nerozloučil se mnou při odchodu.Což mi přišlo už moc. Nemusí mě mít rád, ale jsme dospěli a já ho opravdu krom jména neznám. Já si myslím že jsem hodný člověk, pomáhám lidem, čemuž odpovídá i mé zaměstnání. Hledám chybu v sobě a mouchy mám. Snažím se to neřešit. Nejsem tak zajímavý člověk jako oni, naší peníze neměli a já se za život nikam nepodívala. Tak jsem studovala abych se měla líp, ale životních zážitků moc nemám. Spíš jen škola a práce. Nezávidím, naopak ráda poslouchám zážitky a historky druhých. Tím že jsem introvert a výpadám namyšleně si lidí asi myslí že mlčím, protože jsem něco víc. Ale za 5let mohli zjistit, že to není pravda.

Já ti nevím, holka.
Jsi si jistá, že je problém na tvé straně? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7076
2.1.21 20:41

No pokud skutecne jeho pratele jsou takovi idioti, tak by me zacala u partnera blikat kontrolka.
Ono totiz o cloveku to, s kym se kamaradi, taky o necem vypovida.

A pokud jste oba az takovyhle protiklady, uplne z jineho prostredi, tak se to pak muze negativne ve vztahu projevovat cim dal vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3977
2.1.21 20:51

Mám to podobne. Vypadám pěkně, jsem spíš stydliva, ale působím asi namyšlená a pořád nastvana. Bojovala jsem s tím doteď, nez jsem si našla novou práci. Čekala jsem zase to nejhorsi, ale všichni mě přijali a prý jsem sympatická a hodná :mrgreen:. Možná se to změnilo po dětech.

Mrzi mě to za tebe, není lehký s tím žít. Ti kamarádi asi nestojí za nic. Prostě bych je nevyhledavala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2866
2.1.21 20:51
@Anonymní píše:
Je pravda, že můj přítel jim je dost podobný, to jsem zjistila, když jsem ho seznámila s mýma kamarádama. Byl arogantní, často slovně agresivní. Oni se k němu chovali mile. Takže každý už radši chodíme sám.

O sobě a svých kamarádech píšeš jako o hodných, milých a přátelských lidech. O jeho přátelích a dokonce i o svém příteli (!) píšeš značně negativně. Víš co mi z toho vyplývá? Že se k sobě nehodíte a jeho přátelé to vidí a proto tě nechtějí vzít mezi sebe. Ostatně i to, že jste se na začátku hádali tak, že to ví celé okolí, tomu taky dost nasvědčuje.
Mimochodem ten dovětek o penězích a zážitcích jsem vůbec nepochopila. Sama jsem z chudé rodiny, mí přátelé jsou většinou finančně někde úplně jinde a co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
2.1.21 20:53

Ještě jsem se nesetkala s tím, aby se fajn chlap kámošil s tupci… Takže buď jsi si našla taky tupce, nebo na těch poznámkách něco bude… Jaký má názor na přítelovy kámoše tvoje parta? Vychází spolu normálně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.21 20:57

Nedokážu říct přesně proč, ale zakladatelka v tom úvodním příspěvku mi je nesympatická :nevim:… Možná tak působí na někoho i na živo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2932
2.1.21 21:00

@DoktorkaZorkaHorká Asi protože se snaží pořád nějak omlouvat. Někdy je to známkou neupřímnosti. Ale pal to čert, prostě je v nekompatibilní společnosti a je fuk zda ona je na jiné vlně, jeho kamarádi jsou blbci s pivními mozoly a nebo je on čuráček neschopný se slečny zastat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat