Přítelův dům, společné investice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 20:41
přítelův dům, společné investice

Dobrý den,
momentálně řešíme s přítelem bydlení ve vlastním. jeho rodiče nám nabídli svůj dům s tím, že my jim koupíme byt, což je samozřejmě od nich hrozně pěkné a moc si toho vážím. Ovšem je tu jedna věc, která mi prostě nedá spát. Jsem typ, který myslí i dopředu a dokážu si představit, že vztah, který je teď fajn může být za několik let na rozchod a tady vidím jistý problém. Dům samozřejmě dostane přítel - pouze on - je to logické, ale byt pro jeho rodiče už koupíme na společnou hypotéku a rekonstruovat dům budeme taky ze společné půjčky… když jsem nadhodila jak by se řešila situace v případě rozchodu třeba za 10 nebo více let řekl, že mi dá půlku toho co zainvestujeme tzn. zhruba milion. Jenže ten dům, který jemu v takovém případě zůstane bude mít daleko vyšší hodnotu než má teď a o víc než kolik do něj investujeme… a byt, který koupíme pro jeho rodiče také. Nevím jestli jsem to napsala srozumitelně, ale jde mi o to zda někdo s tímto už má zkušenost a jestli třeba vidíte nějaké lepší - férovější - řešení. Nechci být teď v rámci zamilovanosti slepá a za několik let třeba zůstat na dlažbě, protože milion je prd teď natož třeba za 10 let…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
divine woman
Extra třída :D 12020 příspěvků 19.05.19 20:42

Přemýšlíš dobře. Neinvestuj do cizích nemovitostí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 20:45

Tak v tuhle chvíli by bylo hloupé a nevděčné říct, že dům nechci, protože myslím na možnost rozchodu a nechci zůstat bez zajištění… jde mi spíš o to jak vymyslet něco, aby to bylo fér… nebo minimálně tak abych v takovém případě opravdu nezůstala pod mostem.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 19.05.19 20:46

Jelikoz je jen pritel, tak bych nesla do toho, ze byt pro rodice budete kupovat oba, nebude hloupa! Prepokladam, ze byt budou vlastnit jeho rodice a ne vy dva podilove? Co se tyce investic do majetku pritele, tak do toho bych taky nesla! At si to investuje ze sveho nebo na Tebe prepise cast nemovitosti! Ale v obou pripadech nebud hloupa!! Pak se rozejdete, budes bez penez a zavazana v nekolika milionove pujcce, ze ktere Te banka nevyvaze, ptze pritel nebude mit pro splaceni dostatecnou bonitu!

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 16377 příspěvků 19.05.19 20:46

Ať dům nepřepisují, a byt mějte ve vlastnictví oba. Přece nebudeš mít hypotéku na něco, co nevlastnis. A kdo v čem bude bydlet bude záviset na vašich vztazích. A tedy bohužel, do domu bych společně neinvestovala.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 19.05.19 20:47
@Anonymní píše:
Tak v tuhle chvíli by bylo hloupé a nevděčné říct, že dům nechci, protože myslím na možnost rozchodu a nechci zůstat bez zajištění… jde mi spíš o to jak vymyslet něco, aby to bylo fér… nebo minimálně tak abych v takovém případě opravdu nezůstala pod mostem.

Ale Tobe ten dum nikdo nedava!! Pokud to chces nejak vymyslet, tak za pravnikem a dohodu!

divine woman
Extra třída :D 12020 příspěvků 19.05.19 20:47
@Anonymní píše:

A ty máš dost peněz na koupi bytu?

Milan42
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 19.05.19 20:48

Prostě nech si přepsat část domu na sebe, podle peněz, co tam vrazíš Ty. Klidně třeba 21%.

Pak se Ti i tvá část domu bude zhodnocovat a pri rozvodu Ti ji bude muset ex vyplatit. Pokud nebude mít dost hotovosti, tak se domluvíte na splátkách, nebo si ex bude muset vzít půjčku, nebo holt celý dům prodat a dát Ti těch 21%

Jinak do toho neinvestuj ani korunu.

sediza
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 19.05.19 20:50

Jedině mít na domě nějaký podíl dany procenty a nebo si vzít vlastní hypoteku na vlastní nemovitost, treba mini byt a nekomu to pronajimat. Ale rozhodne bych do tohoto nešla, protoze to pro vás není výhodné. A samozrejme tu vyvstává otázka, proč nejste svoji. Neni to pro partnera výhodné?

Mrs.bloud
Kecalka 291 příspěvků 19.05.19 20:52
@Anonymní píše:
Dobrý den,
momentálně řešíme s přítelem bydlení ve vlastním. jeho rodiče nám nabídli svůj dům s tím, že my jim koupíme byt, což je samozřejmě od nich hrozně pěkné a moc si toho vážím. Ovšem je tu jedna věc, která mi prostě nedá spát. Jsem typ, který myslí i dopředu a dokážu si představit, že vztah, který je teď fajn může být za několik let na rozchod a tady vidím jistý problém. Dům samozřejmě dostane přítel - pouze on - je to logické, ale byt pro jeho rodiče už koupíme na společnou hypotéku a rekonstruovat dům budeme taky ze společné půjčky… když jsem nadhodila jak by se řešila situace v případě rozchodu třeba za 10 nebo více let řekl, že mi dá půlku toho co zainvestujeme tzn. zhruba milion. Jenže ten dům, který jemu v takovém případě zůstane bude mít daleko vyšší hodnotu než má teď a o víc než kolik do něj investujeme… a byt, který koupíme pro jeho rodiče také. Nevím jestli jsem to napsala srozumitelně, ale jde mi o to zda někdo s tímto už má zkušenost a jestli třeba vidíte nějaké lepší - férovější - řešení. Nechci být teď v rámci zamilovanosti slepá a za několik let třeba zůstat na dlažbě, protože milion je prd teď natož třeba za 10 let…

pritelovo chovani by me nechalo uvazovat nad tim, jestli s takovym clovekem vubrc chci byt. at si tedy vezme pujcku a hypoteku sam. ze mu to neni trapne. otevri oci holka!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 20:53

Abych byla konkrétní. Dům má nyní hodnotu cca 4 miliony, po rekonstrukci a všem co uděláme bude mít cca 6 milionů. Byt pro rodiče koupíme za cca 1,5 milionu, ale po rekonstrukci a všech úpravách bude v hodnotě přes 2 miliony. Byt budeme vlastnit napůl to je ok. No u domu toto vyřešit jak, když společná půjčka na rekonstrukci bude 500 tisíc? Kolik je tak přiměřeně? Abych já nebyla hloupá a nebo zase nechtěla víc než na co mám „nárok“?

Náměsíčná
Závislačka 4400 příspěvků 19.05.19 20:53

A ten byt bude na koho psaný?

Mrs.bloud
Kecalka 291 příspěvků 19.05.19 20:54
@Anonymní píše:

hlavne az se vezmou, tak dum bude stale jen priteluv. prijds mi to znacne vypocitave od pritele a jeho rodicu.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 19.05.19 20:56
@Anonymní píše:
Abych byla konkrétní. Dům má nyní hodnotu cca 4 miliony, po rekonstrukci a všem co uděláme bude mít cca 6 milionů. Byt pro rodiče koupíme za cca 1,5 milionu, ale po rekonstrukci a všech úpravách bude v hodnotě přes 2 miliony. Byt budeme vlastnit napůl to je ok. No u domu toto vyřešit jak, když společná půjčka na rekonstrukci bude 500 tisíc? Kolik je tak přiměřeně? Abych já nebyla hloupá a nebo zase nechtěla víc než na co mám „nárok“?

Promin, ale je videt, ze se v tom moc nevyznas, ptze takove narusty hodnot nemovitosti jsou po nekolika milionovych investicich..

jannina1
Závislačka 4733 příspěvků 19.05.19 20:57

Je to spatne vymyslene. Pokud je pritel fer, tak to musi videt sam.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama