Přítelův syn - špatná reakce na seznámení

Anonymní
30.3.21 23:35

Přítelův syn - špatná reakce na seznámení

Zdravím, jdu si pro „radu“ či názor, jak nejlépe řešit danou situaci a vyřešit ji nejlépe k úspěšnému konci.

Nemáme asi úplně standartní vztah. Mě je 21 a příteli 37, má 15 letého syna. Poznali jsem se, když mě bylo čerstvých 18. Teď spolu budeme třetím rokem a vztah jsem do teď tajili ze tří důvodu. Prvním byl můj otec ( přítel je tátuv velice dobrý kamarád a pravá ruka v práci) jeho syn a v poslední řadě jsme mysleli, že to bude pouze krátký románek.

První zatěžkávací zkouškou v podobě mého táty jsme prošli, lépe než jsme oba čekali.

Za to s jeho synem to pro mě byl horor. Bylo jasné, že to bude složitější, ale tohle jsem nečekala. První setkání nebylo tak hrozné, ale za to druhé, to sem opravdu koukala s otevřenou pusou. Začal mi nadávat do ku.. a podobně. K otci se choval, jak kdyby to byl nějaký jeho kamarád a ne otec. Já si dovolit to co on, tak už mám hubu zmalovanou. Když to řeknu hnusně, tak naprosto nevychovaný spratek. ( Jasně od 21 leté holky to sedí co )
Zatím sem se do toho nechtěla motat, ale snahy nějaké komunikace mezi nima byla většinou naprostá katastrofa.

Hlavním problémem, je podle mě to, že spolu neměli moc dobrý vztah už předtím. V péči ho má od jeho 5 let bývalá manželka a dělala mu velké problémy, že mu ho nechtěla dávat. Tak ho míval sotva jednou za 14 dní. A dle některých výrazu, které používal mi přijde, že ho maminka proti otci celkem slušně očkovala, ale to může být jen můj zaujatý a nezkušený pohled na věc.

Je mu 15, takže kdyby nám to bylo jedno, nemusime to řešit, zachvili stejně bude dospělý a tátu může poslat do háje. Což už teda dělá i teď. Ale mě je to strašně líto a příteli samozřejmě taky, že se k němu syn takto chová.

Myslíte, že by mohlo pomoct, kdybych si s ním nějak zkusila promluvit já? Nebo by to byla naprostá konečná?

Uvítám jakoukoliv radu či zkušenost, jak nejlépe tuto situaci řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.3.21 23:40

Kdyz si predstavim ze by muj tata prived pritelkyni, ktera je jen o 6 let starsi a v jeste takove vekove kategorii tak bych si z ni moc nedelala. Jasne, nadavat ti nemel. Myslis, ze s tim pubertakem to nebude asi jednoduche.

• Citovat
  • Nahlásit
7728
30.3.21 23:41

Ne, nepleť se do toho. Otec mu měl dát přes tlamu a to tělesný tresty moc neuznávám. Mlátí s ním puberta. Asi bych to nějak extra neresila. Ať se s ním vídá pokud možno sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
30.3.21 23:43
@Anonymní píše:
Zdravím, jdu si pro „radu“ či názor, jak nejlépe řešit danou situaci a vyřešit ji nejlépe k úspěšnému konci.

Nemáme asi úplně standartní vztah. Mě je 21 a příteli 37, má 15 letého syna. Poznali jsem se, když mě bylo čerstvých 18. Teď spolu budeme třetím rokem a vztah jsem do teď tajili ze tří důvodu. Prvním byl můj otec ( přítel je tátuv velice dobrý kamarád a pravá ruka v práci) jeho syn a v poslední řadě jsme mysleli, že to bude pouze krátký románek.

První zatěžkávací zkouškou v podobě mého táty jsme prošli, lépe než jsme oba čekali.

Za to s jeho synem to pro mě byl horor. Bylo jasné, že to bude složitější, ale tohle jsem nečekala. První setkání nebylo tak hrozné, ale za to druhé, to sem opravdu koukala s otevřenou pusou. Začal mi nadávat do ku.. a podobně. K otci se choval, jak kdyby to byl nějaký jeho kamarád a ne otec. Já si dovolit to co on, tak už mám hubu zmalovanou. Když to řeknu hnusně, tak naprosto nevychovaný spratek. ( Jasně od 21 leté holky to sedí co )
Zatím sem se do toho nechtěla motat, ale snahy nějaké komunikace mezi nima byla většinou naprostá katastrofa.

Hlavním problémem, je podle mě to, že spolu neměli moc dobrý vztah už předtím. V péči ho má od jeho 5 let bývalá manželka a dělala mu velké problémy, že mu ho nechtěla dávat. Tak ho míval sotva jednou za 14 dní. A dle některých výrazu, které používal mi přijde, že ho maminka proti otci celkem slušně očkovala, ale to může být jen můj zaujatý a nezkušený pohled na věc.

Je mu 15, takže kdyby nám to bylo jedno, nemusime to řešit, zachvili stejně bude dospělý a tátu může poslat do háje. Což už teda dělá i teď. Ale mě je to strašně líto a příteli samozřejmě taky, že se k němu syn takto chová.

Myslíte, že by mohlo pomoct, kdybych si s ním nějak zkusila promluvit já? Nebo by to byla naprostá konečná?

Uvítám jakoukoliv radu či zkušenost, jak nejlépe tuto situaci řešit.

Jako víc zkazit už to asi nemůžeš 8) navíc jsi téměř jeho vrstevnice, tak to zkus, max. tě pošle do pr…a to už vlastně stejně jednou udělal… Pokud to nepomůže, tak se s ním stýkat nemusíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
31.3.21 00:33

Jestli tě tituloval tak pěkně, tak dost pochybuju, že si s tebou bude chtít povídat o jeho chování. Nebylas u rozchodu jeho rodičů, ani potom. Tvůj partner se před těma 10 lety mohl chovat jinak než teď. Nechala bych to být a nesnažila se dělat macechu o 6 let mladšímu klukovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 00:40

@Šijujá nechci ze sebe dělat ani macechu ani si hrát na kamarádku. Ale chtěla bych, aby mě akceptoval jako člověka, přítelkyni jeho otce. Protože tohle dusno nebude dělat dobrotu. Přeci není normální nadávat cizím lidem do ku.. a podobně. Chápu je v pubertě, ale to není omlouva.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 00:42
@Anonymní píše:
@Šijujá nechci ze sebe dělat ani macechu ani jeho kamarádku. Ale chtěla bych, aby mě akceptoval jako člověka, přítelkyni jeho otce. Protože tohle dusno nebude dělat dobrotu. Přeci není normální nadávat cizím lidem do ku.. a podobně. Chápu je v pubertě, ale to není omlouva.

To muzes chtit ale nedonutis ho :nevim: Spis by jste si meli s partnerem uvedomit, ze to asi jine nebude, ze k tobe nebude mit zadny respekt protoze si jeho,,vrstevnice" a nechalq bych to byt. Na spolecne. dovolene to asi nevypada :nevim: nekdy ty vztahy proste nefunguji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 00:57
@Anonymní píše:
To muzes chtit ale nedonutis ho :nevim: Spis by jste si meli s partnerem uvedomit, ze to asi jine nebude, ze k tobe nebude mit zadny respekt protoze si jeho,,vrstevnice" a nechalq bych to byt. Na spolecne. dovolene to asi nevypada :nevim: nekdy ty vztahy proste nefunguji.

Jasně, že nedonutim. Respekt se pouze o hranicích, kam člověk nechá člověka zajít. Já jsem udělala chybu, že sem si to nechala napoprvé líbit nebo spíše do toho vstoupil partner. Celkově je to tady jiné. Tady musím brát i ohledy na partnera. Ikdyz je možná jedno, jestli mi nadává do ku nebo jestli mě nebude akceptovat, že si jeho chování nenechám líbit.
S tímhle chováním mám zkušenost od kamarádky bráchy.. pěknej zmetek to je, ale ke mě už si nedovolí. Nebo rozhodně ne tolik co k ostatním

• Citovat
  • Nahlásit
30452
31.3.21 05:08
@Anonymní píše:
Jasně, že nedonutim. Respekt se pouze o hranicích, kam člověk nechá člověka zajít. Já jsem udělala chybu, že sem si to nechala napoprvé líbit nebo spíše do toho vstoupil partner. Celkově je to tady jiné. Tady musím brát i ohledy na partnera. Ikdyz je možná jedno, jestli mi nadává do ku nebo jestli mě nebude akceptovat, že si jeho chování nenechám líbit.
S tímhle chováním mám zkušenost od kamarádky bráchy.. pěknej zmetek to je, ale ke mě už si nedovolí. Nebo rozhodně ne tolik co k ostatním

Usměrnit ho měl jeho otec. Jinak syna celkem chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3992
31.3.21 05:32

Tobě je 20, partnerovi skoro 40. Šance, že spolu zůstanete je malá (jo, výjimky jsou, ale, ale) takže pokud bude kluk u otce, nechala bych jim prostor a klidila se. Už teď to vypadá, že s tátou nějak čas trávit nechce, v 18 to podle mě opadne úplně, tak proč si kazit hezké chvilky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19590
31.3.21 06:31

No, aby bych te titulovala podobne, byt na miste toho kluka. A pletes se, respekt se ziskava jinak nez vymezenim hranic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14192
31.3.21 06:36

NE, tohle si musi otec vyresit sam. Ty se s chlapcem vidat vubec nemusis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
31.3.21 06:44

Vzdyt jsi skoro jeho vrstevnice :roll:…kluka nech napokoji, nedivim se mu…ja bych z toho taky byla hotova, kdyby mne doslo, ze otec leti po holkach takrka v mym veku… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68535
31.3.21 06:55

Když jsem četla nadpis, chtěla jsem tě uklidnit, že první reakce nic neznamená, děti trucujou. Ale pak jsem přečetla ten věk. No a kluka chápu. :pocitac: dobrá zpráva je, že pokud tosdedkem vydržíš, tak to budete mít se synem vcelku rychle za sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5511
31.3.21 07:23

Otec s rodinou už deset let nežije. Matka nemá doposud žádného partnera? Jestliže celých deset let živí v synovi nenavist k otci, tak to dlouho lepší nebude. Až kluk dospěje pozná sám, že vztahy jsou složité a s nenávisti se špatně žije. Zakladatelka otce od rodiny neodtahla a já být ji, tak se do toho hrozného vztahu vůbec nemotam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat