Přítomnost partnera v 1. době porodní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
luci333
Povídálka 12 příspěvků 01.04.19 19:35
Přítomnost partnera v 1. době porodni

Zdravím maminky. Stehujeme se do okolí Loun. Chtěla jsem rodit ve Slaném ale dočetla jsem se, že partner může být až na boxu. Dokud pry rodička není otevřená na 4, je někde s jinymi čekatelkami sama :/ Nevíte kde v okolí je to jinak? Nechci být někde sama :(

Přečtěte si článek: První doba porodní a co dělat?

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14568 příspěvků 01.04.19 19:40

sice nevím jak to kde funguje ale když budeš mít nadstandard tak tam být může ne ?

ZZloba89
Kecalka 427 příspěvků 01.04.19 19:58

@luci333 klid! Pokud do porodnice dojedeš s rozběhnutým porodem nejspíš na 4 už otevřená budeš

lljubanka
Kecalka 106 příspěvků 01.04.19 20:19
@ka2ka píše:
sice nevím jak to kde funguje ale když budeš mít nadstandard tak tam být může ne ?

Nadstandard je až pokoj na šestinedělí. Porodní boxy jsou pro všechny stejné. Ale co vím od začátku porodu tam muž může být i s tebou chodit do sprchy. Akorát musí odejít,když tam přijde jiná rodící. Nechápu, proč by tam s tebou nemohl být v dnešní době :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 14568 příspěvků 01.04.19 20:38

@lljubanka ležela jsem v plzni a tam byli v první době normálně na pokojích takže si šlo domluvit nadstandard

lljubanka
Kecalka 106 příspěvků 01.04.19 20:54
@ka2ka píše:
@lljubanka ležela jsem v plzni a tam byli v první době normálně na pokojích takže si šlo domluvit nadstandard

Tak je to všude jinak. Já rodila 28 hodin a celou dobu byla na porodním pokoji-boxu. Skákala jsem na balone, sledovala TV, i jídlo mi tam nosili. ;)

marketak5
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 1 inzerát 01.04.19 20:55

Partnera jako osobu blízkou můžeš mít u sebe kdekoliv a kdykoliv, stačí se nenechat. Je jejich problém, jestli nemají místo, ať vamho udělají, třeba plentou mezi postelemi s dalšími rodickami

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30349 příspěvků 01.04.19 20:58
@marketak5 píše:
Partnera jako osobu blízkou můžeš mít u sebe kdekoliv a kdykoliv, stačí se nenechat. Je jejich problém, jestli nemají místo, ať vamho udělají, třeba plentou mezi postelemi s dalšími rodickami

nejsem si úplně jistá, zda chce někdo hekat v přítomnosti cizího chlapa, byť za plentou.

Barry1997
Kecalka 225 příspěvků 01.04.19 21:02

Na to se schválně zeptám příští pátek na kontrole.

ka2ka
Extra třída :D 14568 příspěvků 01.04.19 21:03
@lljubanka píše:
Tak je to všude jinak. Já rodila 28 hodin a celou dobu byla na porodním pokoji-boxu. Skákala jsem na balone, sledovala TV, i jídlo mi tam nosili. ;)

tak asi měli na boxu místo :nevim:

Taciras
Extra třída :D 11414 příspěvků 01.04.19 21:14
@marketak5 píše:

No to budou ostatní rodičky celé nadšené, že nemají klid na porod a místo toho tam mají za kusem hadru cizího chlapa. Jestli nemají místo, tak ho prostě nemají, taky mají nějaké provozní podmínky a jen buran toto nepochopí.

Co se týče dotazu zakladatelky @luci333 Tohle tak bude všude, mám zkušenost z Prahy z Podolí, musela jsem na pokoj kvůli kapačce, když mi praskla voda a byla jsem tam 5 hodin. Nebýt paní, co tam věčně kouřila na záchodě :roll: , bylo by to v pohodě. Je ale celkem malá šance, že bys přijela do porodnice a nešla jsi rovnou na porodní box. Já tohle věděla dopředu, že máme přijet s prvními známkami porodu a přijmou mě normálně na pokoj, než se to rozjede k tomu, abych šla na porodní box. Jinak běžně rodička přijede, vyšetří ji, natočí monitor, tam muž taky nemohl kvůli ostatním pacientkám, ale bylo to tam u prvního dítka asi na půl hodiny, u druhého ani ne pět minut :lol: . No a ty, co nemají dost rozjetý porod posílají ještě domů, ty které ano, tak jdou na porodní box prakticky okamžitě a partnera většinou jen pošlou pro tašku (my měli v obou případech v autě) a pak může taky na porodní box.

A co se muže týče, ani v jednom případě jsem si prakticky nevšimla, že tam je, stačilo mi, že přiskakovaly samy od sebe předměty, které jsem jmenovala… teda v jednom případě nestihl misku na zvracení, ale to bylo tím, že plnil příkazy v pořadí, v jakém je dostal a já ho požádala o napolohování křesla, které se posouvalo děsně pomalu, ihned potom jsem si uvědomila, že jde do tuhého, požádala o tu misku a on pořád polohoval to křeslo, pak říkal, že jsem přece nejdřív řekla, že chci napolohovat křeslo. :lol: Ale jinak pohoda 8) Tím chci mimo jiné říct, že ti nejspíš bude jedno, kdo ti podává věci, hlavně když budou lítat. Vždycky se najde nějaká volná ruka, co podá pití nebo jiné mnohem potřebnější věci. A tak mimochodem, nedoporučuju Dolsin, zvrací se po něm ;)

Váš příspěvek
Reklama