Přívalové deště, bahno, soused

Verun83
26.5.16 10:05

Privalove deste, bahno, soused

Ahoj,

Rada bych znala vase nazory na tuto situaci.
Prisly privalove deste, mame dum a zahradu ve svahu, trava byla zaseta pred 3 tydny, takze teprve rasi, pod nami je pozemek. Pri destich se valila voda pres zahradu dolu na zahony k sousedovi, voda logicky vzala i hlinu, takze ve vysledku ma v zahonech bahno. Chce to po nas uklidit. Nam se valila voda z obecni komunikace take na zahony a ponicila je. Co zmuzu…
Manzel, ze mu to uklidi, ja jsem proti.

Co myslite vy?

Diky za nazory

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28251
26.5.16 10:07

To bych nedělala, není to vaší vinou. A to jsem člověk vstřícný, který se vždy snaží. Kdyby měl nahoře řeku, taky by chtěl úklid po povodí? Však vy musíte uklízet taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2998
26.5.16 10:09

Neuklizela bych, to by podle souseda měl ten, kdo bydlí úplně na kopci uklízet všechny zahrady pod ním? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11626
26.5.16 10:16

Nic bych neuklízela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
26.5.16 10:19

Tak ona je situace trochu jiná, že ještě nebyla zpevněná hlína, kvůli nově zasazené trávě. Až tam bude pevný trávník, tak to voda už nevezme. Není to samozřejmě vaše vina, ale trocha vstřícnosti by neuškodilo. Dobré sousedské vztahy jsou k nezaplacení. Pokud má manžel chuť mu pomoct a zbytečně se nehádat, nechala bych to na tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
26.5.16 10:20

Ať si to uklidí sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
26.5.16 10:31

No nevím, je to vaše hlína, takže kvůli dobrým sousedským vztahům bych to asi uklidila. A v důsledku si máte řešit odtok dešťové vody na svém pozemku vy sami a nenechat ji hrknout k sousedům, tj. kdyby tam byla tráva, tak by ten déšť pobrala. Ale následně bych hned kontaktovala obec, ať zajistí odvodnění svých obecních pozemků, aby vám „obecní“ voda netekla na zahradu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
26.5.16 10:35

V první řadě bych na konci vaší zahrady udělala něco, co aspoň trochu zabrání, aby se veškerá hlína odplavila na sousední zahradu. Hlásí i nadále bouřky, tak ať to nemusíte řešit pořád dokola.

Potom bych se se sousedem dohodla, jak si ten úklid představuje? Protože popravdě neumím si představit, jak se hlína uklízí efektivně ze záhonu, z jiný hlíny. jakože hadicí s vodou a nechat jí odtéct zase jinam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
26.5.16 10:53

Tak ne že by na ten úklid záhonů měl soused nějaký nárok… ale asi bych mu šla nějak pomoct. Přeci jen je to vaše hlína a nestojí to za to, abyste si kvůli tomu pokazili vztahy. To někdy stačí takováhle prkotina a lidi se pak nesnáší roky. Třeba zas budete někdy něco potřebovat vy od něj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
26.5.16 11:06

Neuklízela bych to :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
26.5.16 11:16

Nam kdyz nam navazel developer na budouci zahradu novou hlinu podle smlouvy, tak na nej nastoupily dve sousedky pod nama, ze ji tam dava moc, ze my budem tim padem vys a at uz nam zadnou dalsi hlinu nevozi. Ridic je odpalkoval, ze dle smlouvy ma navezt tolik a tolik kubiku hliny a at se treba stavi na hlavu, ze on to tam naveze a basta. Resily to kravy s prominutim az se starostou a Obecni policii, ty je odpalkovaly uplne stejne.

Takze kdyz pak po nas chtely laskavost a prisly s direktivnim tonem, ze to prece mame udelat my (jednalo se o natreni sloupku JEJICH plotu, my si pred nej stavili svuj vlastni), tak jsem je na ferovku poslala do riti, ze ja tam budu mit nepruhlednou zed, at si svoje sloupky natrou samy a treba na ruzovo, aby Jim to ladilo k nehtum. Cumely jak puci, dodneska si pamatuju s jakym gustem jsem Jim zabouchla. Jednu vystehoval manzel (dalsi zena je naprosto v pohode), druzi se odstehovali sami - pry maji v okoli same hypotekare a to je pod jejich uroven

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40464
26.5.16 11:25

@Verun83 já po přívalovém dešti sbírala bahno z cizích pozemků a sama vyvážela v kolečkách na pole. Sousedi se přišli podívat a zmizeli. Můj muž nebyl dlouhodobě doma, fakt jsem si to užila. Jo, byl to můj problém :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
26.5.16 12:33

Určitě bych to teda řešila. Chcete mít přece dobré vztahy, a vy i soused v pořádku pozemky. Nestalo se to vinou souseda ani vaší (ikdyž jste teda přispěli značně tou zasetou trávou), tak holt je potřeba máknout a podělit se na nápravě. Nebo jak si to jako zdejší přispěvatelky představují, že budou dělat mrtvého brouka a tomu sousedovi to má odklidit kdo? Obec? Normální soused je dnes už k nezaplacení a k takové věci bych se teda postavila čelem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
26.5.16 13:08

Dekuju za nazory. S tomhle sousedem nikdy zadne extra vztahy nebudou. 2m od nasi terasy si zbudoval vcely uly, aniz by to s nami diskutoval, mama je alergik, jezdi sem kazdych 14 dni. Uz v prubehu stavby resil hlouposti a daval nam najevo, ze mu to vadi. Ale s tim musel pocitat, ze kdyz koupi pozemek a postavi dum nekde, kde se jeste stavet bude, ze podminky na bydleni budou par let zneprijemneny stavbou. Kdyby nekdo stavel nad nami a prach ze stavby zanasel okna, budu chodit k majitelum, at mi to umyji, protoze je to prach z jejich stavby? Sousedovic kocka mi pravidelne chodi na zahon levanduli a uz mi jich 5 chciplo. Sousedka se jen omluvila a taky zadna naprava z jeji strany. Zahon mi nevycistila, levandule nezaplatila, musela jsem kolem nich dat plutek za nekolik stovek, takze dalsi naklady.
Rozhodnuti necham na manzelovi, ja se v tom angazovat nehodlam. Uz jen proto, ze on je v mych ocich ignorant.

• Nahlásit
  • Citovat
23860
26.5.16 13:10

Bych mu řekla, že nám ukrad hlínu, ať ji kouká vrátit na původní místo sám :jazyk:
Njn soucítím s tebou, taky máme jednoho přímého souseda a zrovna to musí být mega kkt :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama