Privátní úklid - zkušenost s prací

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 08:55
privátní uklid - zkušenost s prací

Ahoj,

odjela jsme do Rakouska, abych se naučila jazyk, dokud ještě nejsem v chomoutu a nemám děti :D

Chci se naučit němčinu, plánuji tu být tak rok, mám pak nabídku práce, kamarádka má firmu a za rok ji odchází jedna paní a převzala bych její místo, ale má to podmínku, naučit se německy, což já neumím, jen anglicky, proč to dělám, vždy jsme chtěla vycestovat a neměla příležitost, ráda poznám zas jiný ´kousek země, jsme po rozchodu, tak i ráda vypadnu a hlavně se chci nemčinu naučit, nějaký malý základ mám, ale jako nic moc..
kamarádka dělá právě v rakousku 3. sezonu pokojskou a nabídla mi, že zatím mohu bydlet u ní najít si práci a učit se jazyk..

Jenže bez znalosti němčiny nic moc neseženu, sama jsme dosud dělala víceméně kancelářské práce a jedna slovena mi tady doporučila pár rodin na privátní uklid, příští týden začínám a trochu se toho bojim, je to docela slušně placené, ale nikdy jsme profi neuklízela, vlastně párkrát jsme si zaplatila i ukrajinku co mi přišla uklidit :Da ted ta ukrajinka budu já, což mi jako neva, ale nějak nevím ještě moc bližší info a pořád nad tím dumám, že sjem se asi zbláznila..

Budu znít jak blbka, ale třeba v pondělí mám jít k jedné paní na mytí oken - já a okna, pro někoho to bude vtipné, ale já ty okna spíš tak šudlám, nikdy je neumím umýt aby nebyly čmouhy, hrozně se bojím, že tam přijdu a ty okna budou čmouhatý..nějaký tip na top :D

pak má další 4 rodiny, jedni jezdí z Vídně na víkendy na horskou chatu, mám chodit v pátek ráno, poklidit a připrtavit než přijedou a pak vpo ráno až odjedou. jeden pán, k němu chot v týdnu poklidit, umýt nádobí, vyprat, vyžehlit..

Dělal jste to někdo, bojim se, že budu pomalá, že uklid nebude prvotřídní, já jsme uklidu nikdy moc nedala :D co jste vše dělaly a tak?

já zkusila u kamarádky dělat tu pokojskou, ale bez zkušeností jsme to v tom penzionu ani nestíhala, málo lidí - pracovníků, hodně pokojů, začíná sezona, prý jsme byla pomalá, jako měla jsme mít celé patro a než jsm udělala jeden pokoj bylo miřečeno, že bych měla mít hotové tak 3, jenže sjem neměla nikoho, kdo by mě zaučil, jedna madarka mě měla zaučit a v rychlosti mi nemecly řekla kde co je, co je třeba a odešla a já tam byla hodku na zkoušku, hledala, kde mají sklad, koukala do rozpisu pokojů - kde první měly být pokoje, kde je check ouit a byla jsme ztracená a paní mi řekla, že na sezonu potřebuje někoho, kdo už s tím má zkušenost, tak jsme ráda za toto, je to flexibilní, peníze ok a pro začátek dobrý, i budu muset s těmi lidmi komunikovat v nj, tak mě to vdonutí mluvit..ale jak říkám, víc infa, než píšu výše nemám a pořád nad tím přemýšlím, kamarádka couní ted bydlím mi řekla, že se na to nehodím, že sjem moc městská a zhýčkaná, no možná jsme, ale práce se nebojím, jen toho, že to nebude dostatečné a budu pomalá a upřímně v po těch oken se bojím, já doma vždy vzala něco, ani neřešila zda je to na okna, hadr a nějak jsme je jen umyla, občas byly čmouhy, tak jsme vzala stěrku a stejně na přímém slunci bylo vidět, že tam jsou čmouhy, což tady být nesmí, ale zas se nemůžu s jedním oknem pachtit hodinu..:DD

že já nezůstala v Praze v kanclu :D

takže mě zajímá někdo, kdo toto dělal, a le i někdo, kdo si takto někoho na uklid bere, jak to chodí, já vždy jen řekla, že potřebuji to a to a rostředky používala moje..takže je jasné, že by práce měla být precizní, co vše třeba potřebujete udělat, prostředky používá pomocná síla vaše, nebo má mit vlastní? kontrolujete ji při práci či až po ní?..atd :DD

Reakce:
Lalelale
Závislačka 3092 příspěvků 05.11.18 09:52

Ahoj, ja si platím uklízečku a je velmi poznat, zda je paní zkušená nebo ne. Pokud ti to nejde, zejména v hotelu budes nešťastná, protože mají i limitovaný čas. Ale naučíš se, každý začínal. Co se týče soukromého úklidu, já věci mám a paní si i nosí nějaké svoje. Ja to řeknu na rovinu, než delat nekomu v rakousku uklízečku, radši bych zůstala doma nebo, když umíš anglicky, jela pracovat do Anglie. Práci tam najdeš určitě.

astoret
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 05.11.18 12:09

@Lalelale @Lalelale tak já na tom nevidim nic špatného, nějak začít musí bez jazyka, naopak je super, že je takhle odvážná a odjede někam, kde neumí mluvit za účelem se to naučit. já sama byla v rakousku před pár lety, taky jsme dělala v hotelu zimmermadchen, dřina hrozná,a le zlepšila jsme si za pobyt němčinu, anglicky jsme uměla a za rok jsme šla na pozici recepční, protože jsme uměla i trochu rusky práce pokojské je fakt dřina, já byla na místě, kde byla sezona léto, u jezer, 6 dní v týdnu, na pokoj ani ne 10 minut, ještě po uklidu pokojů žehlit, uff..ale vydělala sjem si slušně, mimo sezonu té práce nebylo tolik a já si užívala na horách, kam to bylo dojezdem35 minut do Alp, pak pár měsíců v zime, kdybylo hodně lidí a pak zase práce méně, objela sjem celé horní i Dolní rakousy, vydělala jsem si, občas jsme šla i pomoc někomu do bytu jako uklid..platili nadstandartně, ale taky měli velké nároky, Rakušáci jsou dost na uklid, takže být hodně důsledná..

zakl. záleží na čem se domluvíte, mně dávali prostě za větší uklid větší obnos, za menší, menší, neplatili mě na hodinu..zezačátku jsme byla taky pomalejší, aby vše bylo důkladné..zezačátku jsme se cítila jak nicka, fakt jakzvýchodu, ale pak jsme to hodial za hlavu a užívala ve volnu, seznámila se s hodně fajn lidmi, měla jsme na ně štěstí, s jednou rodinou,kde jsme uklízela se vídám doted, jezdím za nimi do Vídně, oni za náma do Prahy..ale taky sjem narazila na lidi, co si mysleli, že jsem kus hadru, to máš všude..

ale doporučuji jít pak nekam na smlouvu, v AT mají kolektivní smlouvy a zaručí ti to výhody, máš vše přiznané, dle kl. smlouvy 13. či i 14. plat, jako zimmermadcehn jsme měl jen 13., pak na recepci i 14. plat a to se pak hezky šetří, oni tomu říkaji příspěvek na dovolenou a na vánoce..

zkus to a uvidíš!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus zase provokuje na Instagramu. Myslí to vážně, nebo chce pozornost?

Od té doby, co je krásná moderátorka Jasmina Alagič (29) v požehnaném stavu,... číst dále >

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >