Reklama

Přivýdělek na mateřské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janca_ln
Nováček 8 příspěvků 7 inzerátů 21.02.17 13:37
Přivídělek na mateřské dovolené

Dobry den,
jsem na materske dovolene. Na rodicovskou mam nastoupit v cervenci 2017. Mohu během mateřské, do cervence, ptacovat a to zacit nove podnikat? Podnikani by bylo na vedlejsi uvazek, pred nastupem na materskou jsem byla zamestnana u zamestnavatele na dobu neurcitou a chci se tam opet za 2 roky vratit.
Jelikoz tedy pobiram materskou z jineho pracovniho vztahu, bude mi nebo nebude mi kracena penezita pomoc v materstvi, kdyz zacnu s podnikanim?
 Dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 21.02.17 13:44
@janca_ln píše:
Dobry den,
jsem na materske dovolene. Na rodicovskou mam nastoupit v cervenci 2017. Mohu během mateřské, do cervence, ptacovat a to zacit nove podnikat? Podnikani by bylo na vedlejsi uvazek, pred nastupem na materskou jsem byla zamestnana u zamestnavatele na dobu neurcitou a chci se tam opet za 2 roky vratit.
Jelikoz tedy pobiram materskou z jineho pracovniho vztahu, bude mi nebo nebude mi kracena penezita pomoc v materstvi, kdyz zacnu s podnikanim?
Dekuji

nejvíc ti pomůže, když se doučíš pravopis, až bude třeba posílat někdy životopisy, tak ty, které obsahují chyby, ani nečtou

Cullenova
Kecalka 323 příspěvků 43 inzerátů 21.02.17 13:45
@Paola21 píše:
nejvíc ti pomůže, když se doučíš pravopis, až bude třeba posílat někdy životopisy, tak ty, které obsahují chyby, ani nečtou
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:

janca_ln
Nováček 8 příspěvků 7 inzerátů 21.02.17 13:52

Zila jsem 10 let v cizine, vim, ze moje cestina neni perfektni, ale behem te doby jsem mluvila a psala minimalne v mem rodnem jazyce. V praci pouzivam jen anglictinu a na sve cestine pracuji… No, o tematu, na ktery jsem se ptala ocividne nic nevite, ale hlavne, ze jste se musely vyjadrit.

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 21.02.17 14:00

Mateřská ti krácená nebude

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 21.02.17 14:46

Zajimave, vzdycky kdyz nekdo napise nejakou pravopisnou botu, tak se z nej vyklube cizinec :-) To uz je nekolikaty pripad tohle.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 21.02.17 14:55
@lauraka píše:
Zajimave, vzdycky kdyz nekdo napise nejakou pravopisnou botu, tak se z nej vyklube cizinec :-) To uz je nekolikaty pripad tohle.

A je zajímavé, že se vždy najde nějaký blbec, který místo reakce na příspěvek komentuje nesouvisející gramatické chyby… Nehledě na to, že objektivně vzato to zas není tak hrozný, při psaní z telefonu mám taky spoustu chyb.

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 21.02.17 14:56

@j.a.n.i1 Ono to celkem souvisi, minimalne to o mnohem vypovida.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 21.02.17 14:57

@janca_ln Ne, nic ti kráceno nebude, můžeš klidně podnikat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 21.02.17 14:58
@lauraka píše:
@j.a.n.i1 Ono to celkem souvisi, minimalne to o mnohem vypovida.

A jakou to má souvislost s tím, že chce někdo podnikat? To ti kdo neumí perfektně česky snad nesmí podnikat?

janca_ln
Nováček 8 příspěvků 7 inzerátů 21.02.17 16:03

@j.a.n.i1 - skvely, diky za odpoved.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 21.02.17 18:03

@janca_ln A ještě dolož čerpání té mateřské a budeš mít to podnikání jako vedlejší činnost a tedy první rok neplatíž zálohy na sociální a zdravotní a pak zdravotní doplatíš podle skutečného zisku a sociální jen když překročíš stanovenou hranici.

janca_ln
Nováček 8 příspěvků 7 inzerátů 21.02.17 20:56

@j.a.n.i1 - Tak to je parada, diky moc za detailnejsi info. Nevis jeste prosim kolik je priblizne ta stanovena hranice?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 21.02.17 21:41

@janca_ln Baj oko 65 tis. zisk při podnikání po celý rok, když začneš v průběhu roku, tak to musíš pokrátit poměrově.

janca_ln
Nováček 8 příspěvků 7 inzerátů 22.02.17 09:58

Skvely, jeste jednou moc dekuji :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama