Přivýdělek jako copywriter? Psaní článků apod.?

724
15.5.17 20:51

Přivýdělek jako copywriter? Psaní článků apod.?

Ahoj ženy! :)

Mám prosbičku, který se týká možného přivýdělku v podstatě psaním.

Odjakživa miluju knížky, psaní slohovek na škole, pravidelné sledování, čtení a komentování online magazínů na netu, sledování aktuálního dění a i zkušenosti se psaním pár PR článků by byly taky. Co se týče psaní v rodném jazyce, tak věřím, že spisovně píšu dostatečně dobře a kreativita nebo improvizace mi není cizí.

Práci sice mám (komunikace s lidmi všech různých oborů + marketing + administrativa v jedom), ale už delší dobu zaznamenávám takový ten pocit prázdnoty, co se týče koníčků a prahnutí po aktivitě, která mě bude bavit, ale může i něco málo přivydělat a v budoucnu by se mohla stát i vysněným zaměstnáním > práce, která baví a slušně vydělává. :)

Máte s tímto některá zkušenosti? A jaké „pro“ a „proti“ jste zaznamenaly?

Děkuji za reakce. :)

Příspěvek upraven 15.05.17 v 21:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1196
15.5.17 20:54

A co psát blog? Když budeš šikovná a „makat“, dá se tím slušně při-vydělat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
15.5.17 21:01

@tartaletka Já právě dost četla, že ty blogy jsou spíše na úpadku, vzhledem k tomu, že dnes už se moc lidé nezabývají čtením blogů, ale vše se točí kolem sociálních sítí. Tímpádem hodně blogů šlo spíše do kopru právě kvůli nedostatku čtenářů… :think: Ale blog jsem zvažovala taky. Za zkoušku člověk nic nedá. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22016
15.5.17 21:18

@lavazza2
Našla jsem minimálně tři chyby v tom tvém dotazu. Tak snad budeš mít dobrého korektora…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
15.5.17 21:23

@Russet Myslíš gramatické chyby nebo překlepy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
15.5.17 21:25

@Russet Jojo. Já četla, že kritika se bude valit ze všech stran. :-D Ale co, každý někde začínal a chybami se člověk učí. Kdyby to bylo snadné, tak by každý dělal to, co dělat chce. Ale děkuji za reakci na můj dotaz… :D

Příspěvek upraven 15.05.17 v 21:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22016
15.5.17 21:26
@Algera píše:
@Russet Myslíš gramatické chyby nebo překlepy?

Dvě čárky a mně místo mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
15.5.17 21:29

@Russet Btw ta korektura bude ze začátku určitě potřeba. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
15.5.17 21:31

Rada první - Nepsat si o názor na emimino.cz ohledně přivýdělku psaním, pokud píšu rychle a na mobilu s automatickými opravami :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8658
15.5.17 21:36
@lavazza2 píše:
Rada první - Nepsat si o názor na emimino.cz ohledně přivýdělku psaním, pokud píšu rychle a na mobilu s automatickými opravami :-D

Rada druhá - Vypnout si na mobilu automatickou opravu „mě“ na „mně“, aby si o mně zbytečně nemysleli lidé, že neumím česky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10818
15.5.17 21:38

To si ráda počtu. Svého času jsem o tom zlehka uvažovala, ale na dlouhou dobu mi to přišlo hodně náročné na čas - když už něco plodím, tak chci, aby to mělo hlavu a patu a strašně se s tím crcám.
Krom toho asi dost dlouho trvá uchytit se a odměny „pro začátečníky“ mi nepřišly nic moc, za to jak si cením té námahy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 21:42

Dělala jsem to rok na mateřské, nedávno jsem dávala výpověď a skončila.
Pro: dobře placené, práce z domova
Proti: nedokázala jsem se k tomu prostě dokopat a nebavilo mě to.
Celkově proti u práci z domova tohoto typu je, že neexistuje pojem „volný čas“, protože kdykoliv má člověk volno, měl by psát, protože prostě pořád má co dělat, neexistuje „hotovo“. Tohle mě vadilo úplně nejvíc, proto jsem skončila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
15.5.17 21:47

@Knihomyš @freematka Děkuji za názor. Je pravda, že jsem ten nápad měla v hlavě delší dobu, ale vzhledem k tomu, že mám již třetím rokem stálou práci, tak jsem to nějak zavrhla. Moje vnitřní „já“ mě k tomu ale začíná zase nabádat, tudíž jsem myslela, že mi alespoň tady poradí někdo, kdo s tímto nějaké zkušenosti opravdu má. :kytka:

Příspěvek upraven 15.05.17 v 22:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
15.5.17 21:50

@zrcadlo Spíše se vrátím k psaní na ntb. ;) Nicméně chápu, že vzhledem k tomu, čemu chci věnovat čas (dle dotazu v příspěvku), tak je jistě potřeba, tu mít gramatiku zmáknutou. Ale občas se i já nestačím divit tomu, co dokáží lidé vyplodit ve zprávách. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8658
15.5.17 21:55

@lavazza2 Výše to máš znovu („Moje vnitřní „já“ mně k tomu ale začíná zase nabádat“), to neber jako rýpání, ale pokud bys třeba oslovila potenciálního klienta a v průvodním povídání měla podobnou chybu, mohlo by ho to odradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama