Privydelek na materske v zahranici?

13
6.1.07 15:52

privydelek na materske v zahranici???

Ahojky,

nevim, zda mi tu nekdo dokaze poradit, ale za zkousku nic nedam. Jsem trictvrte roku na materske - samozivitelka a pobiram jen rodicovsky prispevek bez pridavky a jinych prispevku.

Naskytla se mi moznost privydelku v Nemecku - vypomoc v kuchyni, celkem 40hodin mesicne. Naplanovano je, ze bych dojizdela 1 az 2× v tydnu. Nabidka je to opravdu lakava! :wink:

Kdyz jsem obvolavala urady, tak jsem zjistila, ze pracovni urad s tim nema zadny problem a ani nejake slozite papirovani by to nebylo.
Pak jsem ale volala na socku a tam mi rekli, ze kdyz bych si tam privydelavala, tak by mi sebrali rodicak. Ze si mam pak o nej mam zazadat v Nemecku, ze mi tam daji urcite vic. Chvili jsem s pani urednici diskutovala, ale bezvyznamne. Musim podotknout, ze mi jeste rekla, ze tohleto jeste nazazila a slysi to poprve a ze se musi poradit s nadrizenymi a kdyz neco zjisti, tak mi brnkne. 8O

Pripada mi dost nelogicke, kdyz ziji v CR a mam tu trvaly pobyt, ze by mi Nemci meli vyplacet rodicak. :roll:
Jinak ze strany zamestnavatele by nebyl zadny problem mi vyjit s cimkoliv vstric.

Nevim jestli mi muzete nekdo poradit, ale pokud ano, budu rada. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
6.1.07 18:37

zkusenost s tim nemam, ale podle me mas narok na rodicak pouze v miste trvaleho bydliste (tedy v Cechach) a pokud budes mit hlidani pro prcka (nebudes ho davat do jesli nebo do skolky) tak ti ho sebrat nemuzou (pri pobirani rodicovskeho prispevku si muzes privydelat kolik chces (nebo je to mozna omezene nejakou hranici ted si nejsem jista kvuli tomu zmenenemu zakonu ;)), ale musis mit zajistene jine hlidani pro prcka)…

mozna tu pisu blbosti a je to jinak, ale co jsem pochopila z ruznych clanku tak by to melo byt takhle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
6.1.07 19:16

paní ze sociálky opravdu neví.....
tady nikomu nic není po tom,kolik si kde vyděláš korunek-nejsi povinna to nikde hlásit. Akorát si nejsem jistá, co se pak daní týče-ale to se netýká už sociálky nýbrž finančního úřadu. Na druhou stranu ti daně budou strhávat už tam,tak bych to asi vůbec neřešila-ty se pak snad můžeš tam přihlásit k soc.pojištění,které ti po skončení prac.poměru vrátí, protože nebudeš čerpat v Německu důchod-takhle to bylo aspon před několika lety, nevím,zda tam neproběhly nějaké změny. Ale to by ti poradili už tamní zaměstnavatelé :wink: každopádně tady na sociáílce ani na zdravotním to hlásit nemusíš-je to jen tvoje věc a výši rodičáku to neovlivní

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama