Přivýdělek na rodičovské - dotaz na účetní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 12.01.17 15:10
Přivýdělek na rodičovské - dotaz na účetní

Ahoj, je tady prosím někdo, kdo se vyzná v daních? Přemýšlím o nějaké brigádě na rodičáku, asi na DPP, a zajímalo by mě, jak by se případně řešilo daňové přiznání. Jsem stále v pracovním poměru u zaměstnavatele, kde jsou dělala před mateřskou, nikdy jsem žádnou další práci k tomu neměla. Pokud si přivydělám na rodičáku, jaká je hranice, od které bych si musela sama podat daňové přiznání? Je to těch 6000 ročně? Díky!

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 15:20
@Sofie2013 píše:
Ahoj, je tady prosím někdo, kdo se vyzná v daních? Přemýšlím o nějaké brigádě na rodičáku, asi na DPP, a zajímalo by mě, jak by se případně řešilo daňové přiznání. Jsem stále v pracovním poměru u zaměstnavatele, kde jsou dělala před mateřskou, nikdy jsem žádnou další práci k tomu neměla. Pokud si přivydělám na rodičáku, jaká je hranice, od které bych si musela sama podat daňové přiznání? Je to těch 6000 ročně? Díky!

Pokud vím, do příjmu 30000/rok se nemusí nikde příjem uvádět.

Ornwen
Závislačka 4520 příspěvků 12.01.17 15:20

@Sofie2013 I u DPP je nejlepší podepsat růžový papír. Nesmí být na jedno období podepsán na dvou místech. Ale pokud už jsi nějakou dobu na md, tak ho u svého zaměstnavatele podepsaný nemáš. Pak ti to vyřeší tam, kde jsi to podepsala.
Leda bys měla přivýdělek na více místech, pak musíš sama.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 12.01.17 15:35

@Ornwen Díky! Loni jsem ten formulář ještě asi podepisovala (propláceli mi v roce 2015 nějakou dovolenou), letos už asi nebudu, protože jsem měla už jenom rodičák a od zaměstnavatele žádný příjem. A je tam nějaká hranice, od které se daňové přiznání podává? Jde mi o to, abych si někde nevydělala třeba pár stovek a pak nezjistila, že je to tam naprd a nemusela pak kvůli tomu daňové přiznání podat. U nás ve městě to není s prací nic moc, takže právě nevím, jakou brigádu bych sehnala.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 12.01.17 15:52

@Sofie2013 Pokud budeš mít všude kde pracuješ podepsáno to růžové prohlášení, tak daňové přiznání podávat nemusíš. Na druhou stranu vyplnit 1 čtyřstránkový formulář snad není taková trága aby kvůli tomu člověk nešel na brigádu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 12.01.17 15:53
@Anonymní píše:
Pokud vím, do příjmu 30000/rok se nemusí nikde příjem uvádět.

To víš ale blbě, to platí pouze pro nárazové příjmy typu prodej jablek ze zahrady a podobně, nikoliv pro práci na DPP.

Ornwen
Závislačka 4520 příspěvků 12.01.17 15:57

@Sofie2013 no když podepíšeš ten papír, tak už ho vlastně podáváš, ale řeší ti to tam, kdes to podepsala. A když ho podepíšeš, tak se ti rovnou uplatňuje sleva na poplatníka, takže při nižších výdělcích jakoby žádné daně neplatíš (odvedeš, ale hned ti je zase vrátí).
Když nepodepíšeš, tak se to dá doúčtovat v tom na konci roku, ale to si už myslím podáváš sama.
Ty limity tam jsou, nevím jaké, ale u tebe, že jsi na rd bys přišla o peníze. Protože nemáš žádný jiný výdělek, kde bys uplatňovala slevu na poplatníka

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 12.01.17 17:44

@j.a.n.i1 Jo, tak snad to zvládnu :) Já nevím proč, ale mě ta daňová přiznání přijdou prostě nepřehledná :/

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >