Přivýdělek při rodičovské, mateřská OSVČ?

Anonymni
28.2.08 18:47

Přivýdělek při rodičovské, mateřská OSVČ?

Ahoj holky,

já v tom nějak nemám moc jasno, možná to některá budete vědět. Vím, že při rodičovské je možné si neomezeně přivydělávat. Ale je možné pracovat a současně mít dítě ve školce jenom 4 hod. denně, takže pobírat do 4 let věku dítěte také rodičovskou?
A budete některá vědět, pokud se po ukončení rodičovské stanu OSVČ, tak jak se potom počitá výše eventuální další mateřské? Před porodem jsem byla normálně zaměstnaná, ale teď už se tam vracet nebudu. Takže by mě zajímalo, když třeba po skončení aktuální rodičovské budu třeba 3 měsíce pracovat na živnosťák a pak bych nastoupila na mateřskou, tak se její výše bude vypočítávat podle toho výdělku za poslední tři měsíce? Nebo se ještě bude ohlížet zpátky na to zaměstnání před 4 rokama?
Chci toho asi moc, ale pokud byste některá jen trochu věděla, budu ráda, mám teď před sebou plno rozhodování, co dál… :)
Díky moc!
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17315
28.2.08 19:16

Jani,

pokud mas dite ve veku mezi 3-4lety, tak muze do skolky na max.4hodiny denne, aniz bys prisla o rodicak (pokud mas volbu do 4 let samozrejme :wink: )- a nikoho nezajima vyse tveho vydelku nebo i samotny fakt, ze chodis do prace.

ale s tou druhou materskou bohuzel neporadim :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
29.2.08 10:48

Ahoj,
druhá mateřská se ti bude počítat z příjmu OSVČ. Bylo by dobré přiznat co nejvíce, abys měla služnou mateřskou.
Ahoj Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.3.08 10:28

Ahoj, když už se tady o tom bavíte.. Můžu se k tomu taky něco zeptat? Pokud pobírám RP a chtěla bych si přivydělávat na ŽL, budu platit zdravotní a sociální? A v jaké výši?
A z čeho se mi bude počítat mateřská na druhé dítě, které plánuji dříve než mi vyprší rodičák na první. Díky za odpověd!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama