Příznaky naznačující porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 19:15
Příznaky naznačující porod?

Ahoj
možná bude můj dotaz hloupý, ale zajímalo by mě, jestli jsou nějaké příznaky před porodem. Nemyslím kontrakce atd…vím, že ho může signalizovat odchod hlenové zátky, ale od půlky těhotenství mám výtol. Na to mi řekl doktor, že to v těhotenství není neobvyklé, tak nevím jestli hlenovou zátku poznám :nevim: nebo jestli jsou i jiné příznaky…mám totiž poslední 3 dny takový tlak na konečník…když jdu na velkou tak to mi dává celkem zabrat než tam něco vytvořím :mrgreen: :mrgreen: a mimčo se taky poslední dobou tak vrtí, že je to i celkem bolestivé na spodek a taky mě pobolívá břicho jako při menstruaci. Může to všechno něco naznačovat nebo je to normální? Jsem prvorodička tak právě nevím a teď budu 39tt. Děkuju předem za rady :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 02.11.14 19:21

Obtíže, které popisuješ, spíš patří k vysokému stádiu těhotenství. Mimčo se tlačí dolů, utiskuje střeva, takže se může zhoršovat vyprazdňování, to samé různé pobolívání spodku, zad.
Spolehlivě o nástupu porodu řeknou podle mě jen kontrakce. Já třeba odchod zátky vůbec nezaznamenala.
Vydrž, máš to za pár! :kytka:

Edit: Jo a ještě spolohlivý „příznak“ je samozřejmě prdlá plodovka.

Příspěvek upraven 02.11.14 v 19:24

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 02.11.14 19:22

Všechno co píšeš, je ke konci těhotenství normální. Tělo se prostě chystá na porod :nevim: Takže ano, ty příznaky naznačují, že brzo porodíš. Může to být zítra, ale taky za 2 týdny. To ti nikdo dopředu neřekne ;)

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 02.11.14 19:23

Ja jsem dnes 39.tt. hlenova zatka.mi odesla temer pred 4 tydny, 3 tydny jsem otevrena na 4cm, krece mam nekolikrat denne, neustale se vyprazdnuji jako pred porodem a tlak na konecnik mam temer cely den. Z prsou mi tece mleko, znovu se mi po synovi proste rozjela laktace, mala se hybe dost malo, ale porad v norme, na kazde kontrole doktor jen nevericne krouti hlavou, jakto, ze jsem jeste neporodila… No drzi se tam zuby nehty

Mazlucha
Echt Kelišová 9276 příspěvků 02.11.14 19:31

Já odchod hlenove zátky nepoznala. Před porodem jsem mela 5 dní poslicky, samotný porod byl ve 37+0,šla jsem jen na kontrolu a monitor. Nechali mě v nemocnici na pozorování s vysokým tlakem a malá se narodila následující den ráno. Nic nenaznačovalo tomu, že bych měla rodit dříve. Ty samé pocity co máš ty jsem měla také.

Levandulina
Kelišová 6303 příspěvků 21 inzerátů 02.11.14 19:35

Ja mela mimo jine noc pred porodem poradny prujem. Litala jsem celou noc..

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33581 příspěvků 02.11.14 19:38

Já jsem neměla žádné příznaky blížícího se porodu, málem jsem porodila v autě :mrgreen:

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 02.11.14 19:47

Mela jsem hodne pocit jako na menzes od vecera. V noci jsem se budila poslicky a rano uz jsem tak nejak vedela, ze to prijde, cely den se mi zkracovaly intervaly mezi kontrakcemi. Vecer mi praskla voda a bylo vymalovano.
Neboj se, porod poznas. Kdyz ne driv, tak urcite pozdeji :mrgreen:

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 02.11.14 20:21

Každá to má jinak, já třeba jela na normální kontrolu do porodnice ve 40+4, při kontrole mi rupla plodovka a za 3h a 18 min. byl malý venku :)

Edit : a teda fakt jsem neměla žádné příznaky, spíš jsem ráno vstala s podezřele dobrou náladou, nic nebolelo, nic netlačilo, prostě mi bylo fakt dobře a těšila jsem se, že po kontrole pojedeme na oběd a pak na nějaký výlet :mrgreen:

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 02.11.14 20:38

Muzu rict ze hlenovku poznas bezpecne. :lol: u dcery sem to ze sebe musela „tahat“ :lol:

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 02.11.14 20:39
@Deninina píše:
Každá to má jinak, já třeba jela na normální kontrolu do porodnice ve 40+4, při kontrole mi rupla plodovka a za 3h a 18 min. byl malý venku :)Edit : a teda fakt jsem neměla žádné příznaky, spíš jsem ráno vstala s podezřele dobrou náladou, nic nebolelo, nic netlačilo, prostě mi bylo fakt dobře a těšila jsem se, že po kontrole pojedeme na oběd a pak na nějaký výlet :mrgreen:

A nakinec to byl vylet do porodnice. Taky dobry

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 02.11.14 20:40

Priznaky co popisujes jsem mela asi posledni mesic a porod jsem poznala az podle praskle plodovky, pred tim jsem nezaznamenala ani hlenovou zatku a ani nic jineho, paradni prujem jsem dostala az po tom, co mi plodovka prdla.

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 02.11.14 20:52

Jinak teda hlenova zatka odejit nemusi. U syna mi neodesla. To mi zaclo prasknutim vody a pak se to rozjelo po par hodinach ty bolesti. A zase u dcery zacly bolesti, zatka a vodu mi museli pichat. :nevim: Jinak sem jeste slysela ze prujem muze nasvedcovat blizici se porod. Pry se telo samo cisti :mavam:

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 02.11.14 21:03
@Kofolová píše:
A nakinec to byl vylet do porodnice. Taky dobry

No hlavě chlap vstal někdy v 10 (kontrola byla v 11) takže nesnídal, svačinku si samo nebral, takže mi na sále málem zkolaboval hlady. Porodila jsem v 15.18 a 4 hodiny ještě ležela na sále ( měla jsem kapačky ) takže když mi přinesli večeři, tak mi ji snědl a já si na šestinedělí vyprosila druhou véču

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 02.11.14 21:09
@Deninina píše:
No hlavě chlap vstal někdy v 10 (kontrola byla v 11) takže nesnídal, svačinku si samo nebral, takže mi na sále málem zkolaboval hlady. Porodila jsem v 15.18 a 4 hodiny ještě ležela na sále ( měla jsem kapačky ) takže když mi přinesli večeři, tak mi ji snědl a já si na šestinedělí vyprosila druhou véču

Tak u nas na porodnici tatinci dostanou piti i svacu, maminy muzou jen jontak. K veceri mi donesli dusenou mrkev od obeda, ale nemela jsem silu se najist, tak ji manzel zbastil a pochvaloval si, jak si ho tam hyckaji :-D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >