Příznaky ovulace vs. Bazální teplota

27.2.16 20:46

Příznaky ovulace vs.Bazální teplota

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
5.3.16 10:28

Maminky, máte někdo zkušenost s měřením bazální teploty při dlouhodobém kojení? Mám 13 měsíční dítě, MS mám poslední 3 cykly pravidelnou plus minus den, první MS po porodu byla asi v 7 měsících malé, potom dva měsíce nic, potom zase jedna nepravidelná, až poslední 3 cykly je pravidelná. Cyklus mám 26-27 dní. Teď první cyklus měřím BT, jsem 17.den a je stále na nízké konstantní hodnotě. Znamená to tedy, že je ovulace blokována a pravděpodobně mám cykly anovulační, nebo kojení ročního dítěte(cca 3krát za den, někdy jednou v noci, někdy ne),zkresluje křivku BT a ovulovat můžu?

Jde mi o to, jestli kojení zkresluje BT(což jsem nikde jednoznačně nevyčetla) nebo pravděpodobně mám anovulační cykly(což by odpovídalo, ale bez kojení, o tom se nikde nepíše).Při kojení už jsem jednou otěhotněla(na první pokus, na první dobrou :) ),ale BT jsem si tenkrát neměřila a nezajímala mě. I u ostatních dětí jsem otěhotněla hned, BT jsem měřila jen u posledního těhotenství a cykly byly ovulační, při otěhotnění krásná třífázová křivka s nidačním poklesem a následným vzestupem ještě trochu víc než poovulační hodnoty. Základní hodnoty mám nízké, ani v těhotenství to nepřekročilo 37.

Jde mi o to, jestli se můžu spolehnout, že zatím neovuluji(vím, že ovulaci BT zjistí až zpětně).A kdybych chtěla případně otěhotnět, jestli mám s konstantní teplotou při kojení šanci nebo ne.
Díky za odpověď někoho, kdo má zkušenosti. O vliv kojení na BT nejde na netu moc najít, maximálně v prvním půlroce při plném kojení, ale to už není náš případ.
Prosím o ponechání anonymity.

• Nahlásit
  • Citovat
2.5.16 22:55

Odpověď nemám, ale taky by mě to zajímalo. Poradí někdo zkušenější?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama