Přiznali byste se v práci k vážné chybě?

Anonymní
29.11.19 14:26

Přiznali by jste se v práci k výžné chybě?

U stejného zaměstnavatele jsem již druhým rokem. Po roce mi bylo sděleno, že jsou se mnou nespokojeni a chtějí mě propustit. Zabrala jsem a dokázala, že jsem dobrý pracovník. Bohužel, v době, kdy mi bylo sděleno, že se mnou nejsou spokojeni (bylo na vině špatné zaškolení a i to, že jsme se málo ptala) jsem přišla na vážnou chybu a bála jsem se jí sdělit vedoucímu. Není to tak, že by někdo nebo něco přišlo o peníze a nebo to ohrozilo chod práce, ale je to něco, co se nedá opravit. Už je to skoro rok a já si vzpoměla, a pořád jsem ve stresu, zda se na to příjde nebo ne. Dívám se i po jiných místech a spíš jsem doufala, že by se na to mohlo přijít, až tam nebudu. (nic by mi nehrozilo) a koukám po jiném místě. Už tak tam mám špatnou pověst a bojím se to říct, že už to je rok, co o te chybe vim. Vy by jste to na sebe řekli?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

479
29.11.19 14:29

O co šlo - ta vážná chyba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 14:30

Měla si to říct hned, teď když rekneš že o tom víš rok, tak to půjdeš nejspíš hned. A nepišeš co je to přesně za chybu, ale tam nechodí audit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
426
29.11.19 14:31

Já bych to řekla, radši za včas (už včera bylo pozdě) :) ne všichni v nové práci excelují a jsou středem kolektivu, většinou se to ale po nějaké době otrká a staré nešvary vystřídají lepší chvilky a co bylo na začátku, tomu se lidi už jenom žertovně smějí „víš jak ty si byla na začátku neschopná, a teď jak ti to jde“, hahaha :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
29.11.19 14:37

Mně je divný, že je to tak vážná chyba a rok se na ni nepřišlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
29.11.19 14:41

A ta chyba se někde pořád vyskytuje a ty to maskuješ? jako je to chyba v systému, programu? A způsobila jsi ji ty? píšeš, žes na ni přišla… moc tomu nerozumím, asi záleží jaká je to chyba, v čem a komu to vlastně vadí, když na to nikdo zatím nepřišel. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
29.11.19 14:42

Většinou se vyplatí přiznat chybu co nejdříve, potom se to rozroste do obludnýho průseru. Vždycky to pak dopadne mnohem hůř… :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2651
29.11.19 14:44

@Anik taky si rikam, asi o moc vaznou chybu nejde, kdyz na ni rok nikdo neprisel a ani se nijak neprojevila. Jestli to treba neni v poradku a jen zakladatelka si mysli, ze je to chyba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3972
29.11.19 14:56

Ty tu chybu pořád nějak kamufluješ? Nebo jak je možné, že by si toho nikdo rok nevšimnul? Trochu to specifikuj. Ale já bych to asi řekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6491
29.11.19 15:12

Jsi si jistá, že to je tak vážné? Rok na to nikdo nepřišel. Byla bys vůbec dohledatelna jako zodpovědná osoba? Tohle ale můžeš posoudit jenom ty sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1050
29.11.19 18:22

Myslím, že zakladatelka odpovídá v této diskuzi :mrgreen: https://www.emimino.cz/…omer-373063/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5033
29.11.19 18:30

No jak to čtu v obou diskuzích, zakladatelka je asi zaměstnanec roku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3647
29.11.19 18:38

Kopíruji sem z dané diskuze…
(pokud to, zakladatelko, není tvůj příspěvek, tak to smažu…)

@Anonymní píše:
Jedná se o dokumentaci, vedené třeba nějakého produktu, máte smluvy s člověkem, který vám ji předtsavil, vy o tom dáte potřebnou dokumentaci, s datumy a vším a zavedete do archivu. Bohuzel chybi podpisy a datumy a v PC programu uz se to upravovat neda. Dala jsem do archivu jako hotovou praci, i kdyz vim, ze to neni cele a nejde to nijak opravit a vedoucí si na tom zakládá. Kdyby mi ředitelství umožnilo přístup a já to na sebe práskla, už neseženu tu osobu, oc tu byla, a bez ní se dál nehnu.Jak bych se tedy mela priznat. Nejaka formulace přiznání?

Být tebou, tak se přiznám. I když to už nepodepíše daná osoba, tak je ve firmě někdo, kdo to podepsat může - třeba nadřízený. Z pohledu auditu je to pořád lepší, než když to není podepsané vůbec.

A pak bych čekala nejhorší… :nevim: Třeba už smlouvu neprodlouží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama