Přiznání DPH, KH, SH - elektronické odeslání Pohoda

185
25.2.20 08:34

Přiznání DPH, KH, SH - elektronické odeslání Pohoda

Dobrý den,

potřebuji doručit z programu Pohoda dokumenty Přiznání k DPH, Souhrnné hlášení a Kontrolní hlášení. Jako FO nemáme datovou schránku, ani žádný certifikát.

Je možné tyto tři dokumenty nějak elektronicky odeslat na FÚ. Pokud ano, můžete mě navést jak přesně ideálně krok po kroku.

Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

42
25.2.20 08:44

V pohodě si otevřete DPH - dáte záznam, odeslat přiznání, další, další - zaškrtnete první možnost uložit xml do souboru a než dáte dokončit, tak kliknete na Otevřít webovou adresu pro podání písemnosti (otevře se Vám EPO). Zde nahrajete soubor a odešlete s tím, že „košilku“ musíte podepsat a odnést do 5 dnů na FU.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
479
25.2.20 08:45

A proč si datovou schránku nezřídíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
25.2.20 09:01

@ssuchy Pokud to správně chápu, tam stejně musím všechy tři dokumenty na FÚ odnést osobně? Já jsem si všechny tři dokumenty 1× vytiskla a nejlepší asi tedy je je všechny odnést do podatelny FÚ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
25.2.20 09:01

@Freesia Nejde o mou firmu, pomáhám kamarádovi, kterému všechno docela trvá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
25.2.20 09:04

Takto to nelze. Kontrolní hlášení musí být odesláno elektronicky. Takže buďto přes datovku (doporučuji zřídit, pak nebudete muset chodit na FU) a nebo přes to EPO to poslat - při odeslání zaškrtnete první možnost - nepodepisovat podání a pak si vytisknete tu košilku, kterou podepíšete a odnesete na FU.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6064
25.2.20 11:30

Vše se musí poslat elektronicky, pokud nechcete dostat pokutu. Postupujte jak píše @ssuchy, doporučuji kamarádovi zřídit si datovku a najít si účetní. Ta košilka je Potvrzení o podání.
Jinak veškeré info:
https://www.financnisprava.cz/…ronicky-9645

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama