Reklama

Dítě z IVF - přiznat to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 01.11.11 22:23

Já osobně nelpím na dceři,že jí nikomu nechci půjčovat atd…naopak nekdy se jí ráda zbavím :wink: :mrgreen: Jsem normální matka a myslím dost přísná na pravidla co jsem zavedla. Jen se na ní dívám jako na zázrak mám to v sobě. Když zavřu oči vidím ten záblesk v děloze když mi jí tam DR dával atd… To prostě matka co počala přirozene nezažije, nadruhou stranu závidím ženám (párům) co můžou tvořit doma a prostě MS nepřijde. Myslím si,že to je i o povaze matky.

strace
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 01.11.11 22:28

Blanko, krásně napsané. Mám to podobně :-)

Andílek Pája
Závislačka 3675 příspěvků 01.11.11 23:10

Naprosto souhlasím!

Blanka S píše:
Já osobně nelpím na dceři,že jí nikomu nechci půjčovat atd…naopak nekdy se jí ráda zbavím :wink: :mrgreen: Jsem normální matka a myslím dost přísná na pravidla co jsem zavedla. Jen se na ní dívám jako na zázrak mám to v sobě. Když zavřu oči vidím ten záblesk v děloze když mi jí tam DR dával atd… To prostě matka co počala přirozene nezažije, nadruhou stranu závidím ženám (párům) co můžou tvořit doma a prostě MS nepřijde. Myslím si,že to je i o povaze matky.

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 01.11.11 23:21

Taky to nemusíš konkretizovat, stejně lidi prd ví, co si přímo pod ivf přesně představit, stačí říct, že k dítěti vám pomohli doktoři a tečka, způsobů, jak to dokázali :-), může být hodně.

My jsme to poprvé taky dalece nešířili, nebyl důvod, podruhé už bylo jasné, že když čekáme zase dvojčata, že to úplně přirozeně nebude, takže jsme to už netajili vůbec.

Ve vaší situaci bych to asi nějak taktně řekla, když už to ví tolik lidí, vztah k malému to snad nezmění, spíš ať nejsou uražení, že to vědí jako poslední. Ono stejně, když to ví „jen“ někdo, tak to brzo může taky vědět každý, z toho důvodu to já nijak netajím, ať z toho není žádná senzace :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 22:48

Nikdy bych rodině nesdělovala, že je dítko z ivf. Mám obě z ivf :srdce:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 03.01.18 23:00

Nechapu, proc to nerict. Neni to preci nic spatneho, zadna ostuda, kor v dnesni dobe. Naopak je to pomoc parum, ktere miminko nemohou mit prirozene a dite chteji! Ja mohla pocit prirozene, ale nestydela bych se, ze mam dite z umeleho oplodneni :roll: v rodine mame deti z umeleho oplodneni a vsichni je miluji uplne stejne, jak kdyby nebyly…naopak jsme vsichni ten par podporovali, strasne si ditko prali a prirozene to bohuzel neslo…

veria
Generální žvanilka 23245 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 23:04
@Kukacka123 píše:
Nechapu, proc to nerict. Neni to preci nic spatneho, zadna ostuda, kor v dnesni dobe. Naopak je to pomoc parum, ktere miminko nemohou mit prirozene a dite chteji! Ja mohla pocit prirozene, ale nestydela bych se, ze mam dite z umeleho oplodneni :roll: v rodine mame deti z umeleho oplodneni a vsichni je miluji uplne stejne, jak kdyby nebyly…naopak jsme vsichni ten par podporovali, strasne si ditko prali a prirozene to bohuzel neslo…

Přesně. Nechápu proc s tím někdo v dnešní době ještě tak naděla. Já to řekla téměř všem a nikdy jsem se nesetkala ani s náznakem negativní reakce. Dneska je to úplně běžná věc.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 04.01.18 00:10

Ja mam taky kamaradku, ta ma syna uz dospeleho. Nikdy se tim netajila a i syn to vì. Proc ne? Kdyz to normalni cestou nejde, proc se tajit tim, ze sis nechala pomoct? Neres hlouposti. Stuj si k tomu a ke svemu diteti. Na tom neni nic spatneho.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 04.01.18 00:11

V nasi rodine i v rodine partnera to vedi vsichni, i kolegyne z prace a vsichni nam moc drzi palce.Ja jsem tada zatim tesne za prvnim trimestrem takze se porad trochu bojim, ale verim ze to bude v poradku. Jinak si nemyslim ze je tohle tema tabu, naopak to muze parum v podobne situaci pomoci, a jsem rada ze se o tom uz dnes docela dost mluvi. :kytka:

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 20976 příspěvků 04.01.18 00:18

Myslím, že ivf není žádná ostuda, stejně jako není CS, když nejde porod, nebo UM, když se nedaří kojení.

Ale fascinuje mě uvažování některých matek, ze starší diskuze, co podstoupily IVF, že jich vztah k dítěti je nějak lepší, silnější, že matka, co počne přirozeně nezažije ten „záblesk v děloze“, že když kvůli dítěti musela podsoupit ivf ani nedovolí tchyni vozit kočárek a nejraději by jí vpálila, co to stálo… asi kdyby počala přirozeně a „zadarmo“, tak by mateřství tak neprožívala, nebo jak to myslela 8o

Myslím, že mateřství nedělá to, jak se spermie dostala k vajíčku.

ElisC
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 04.01.18 00:24

Asi znám jen špatnou skupinu lidí, ale v mém okolí každý ivf odsuzuje.
Příroda prý ví, co dělá a když to nejde přirozeně, dítě mít nemají. Další názor je rozejít se a dítě si pořídit s novým partnerem. A můj " oblíbený ", žena si má tajně udělat dítě s jiným.
Mám 2 děti z ivf a nikdo to neví a nehodlám to měnit. Navíc rodina ze strany táty jsou strašně rádoby pobožní a kdo ví, co by vymysleli.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 04.01.18 06:07

@Bábrdl no, ten nazor nechapu taky…jak kdyby mela matka milovat sve dite min nebo to min citit jen proto, ze se to povedlo prirozene? :roll: ale tak snad jsou to jen zastarale nazory ;)

@ElisC to je hodne smutny poslouchat, kor v dnesni dobe, a hlavne od vlastni rodiny…ty posledni dve moznosti me teda hodne pobavily :mrgreen: hlavne udelat si dite „na tajnacku“ s jinym, to snad ne :roll: ale asi te chapu, v tehle situaci, nez poslouchat radoby tyhle rady a nervovat se zbytecne, taky bych to asi nerekla…a teda musim rict, ze jsem rada, ze kolem sebe tyhle lidi nemam…a to ta zena z paru z nasi rodiny (z nasi strany je muz) ma taky silne verici rodice, ale vsichni je strasne moc podprovali…sama jsem videla, jake to pro ne byly nervy…takze holky…ivf zdar, kdyz to jde, at jsou tu deti :srdce:

Příspěvek upraven 04.01.18 v 06:46

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15278 příspěvků 04.01.18 06:44
@Bábrdl píše:
Myslím, že ivf není žádná ostuda, stejně jako není CS, když nejde porod, nebo UM, když se nedaří kojení.

Ale fascinuje mě uvažování některých matek, ze starší diskuze, co podstoupily IVF, že jich vztah k dítěti je nějak lepší, silnější, že matka, co počne přirozeně nezažije ten „záblesk v děloze“, že když kvůli dítěti musela podsoupit ivf ani nedovolí tchyni vozit kočárek a nejraději by jí vpálila, co to stálo… asi kdyby počala přirozeně a „zadarmo“, tak by mateřství tak neprožívala, nebo jak to myslela 8o

Myslím, že mateřství nedělá to, jak se spermie dostala k vajíčku.

Jenze pokud zena na to otehotneni ceka radu let, tak ona sama projde za tu dobu velkou zmenou, klidne i charakteru. Pak uz je skutecne jedno zda se to po 5 letech cekani povede prirozene nebo pomoci ivf, ale ta zena je proste jina, nez byla pred 5 lety, kdy doufala, ze se povede na prvni dobrou a verim, ze skutecne k tomu diteti muze i jinak pristupovat. S vdekem smerem k nemu, ze se vubec nerodilo.
A ne, urcite bych nikomu o zpusobu poceti nerikala, asi malokdo je zvedavy na kecy typu „priroda vi, proc nemuzete otehotnent“, spolecnost (lide bez citoveho vztahu k danemu paru) na to stale neni nastavena.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 04.01.18 06:53

@Cuddy ti ale neni preci jen o ivf…ja si behem jednoho roku prosla biochemickym tehotenstvim a pak i potratem v zacatku 5. mesice…opravdu to nebylo lehky :( i to me stavi do role, ze se na miminko vic tesim a vic upinam, ale porad si nemyslim, ze budu vice ci mene milujici mama nez ostatni zensky jen proto, ze vse neslo tak, jak melo…nebo budu mit k tomu diteti jiny vztah…sve deti snad milujeme stejne, at jsou pocaty tak ci tak…zitra zacinam 18tt a strasne se s manzelem na miminko tesime, ted uz to vypada vse dobre, tak to snad klapne :srdce: a to, ze na to spolecnost neni nastavena neni pravda, zalezi asi hodne na jedincich, ale hazet vsechny do jednoho pytle je nesmysl…vidim to ve svem okoli ;) a pokud nekdo nema citovy vztah k tomu paru, je jim po tom houby a ten par se o jejich nazor nemusi vubec starat, pak to nejsou ani pratele, kdyz by v te situaci dokazali ranit ;) rozhodne ale nikde sama nevypravim, jak se nam to povedlo :mrgreen: abych chodila a rikala: jsem tehotna, prirozene :mrgreen: :mrgreen: ale kdyz ten par podstupuje vsechna vysetreni apod., nevidim duvod, aby to rodina nevedela ;) a kdyz se to nekdo dozvi dalsi, ja bych se nestydela…prece kdyz si pak nekdo dite adoptuje, je taky spatnej pro spolecnost, ze nema vlastni nebo to dite miluje min ci vic? :roll:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15278 příspěvků 04.01.18 07:07

@Kukacka123 Vsak pisi, ze je jedno, jak bylo dite pocate, ale ta cesta, kterou zena (kldine i muz) k nemu maji, ji ovlivni. Ale to, ze na to spolecnost neni nastavena, za tim si stojim. Ne, ten, kdo dite adoptuje, je v ocich spolecnosti za hrdinu, protoze se ujal ji narozeneho ditete. Ale ten, kdo usiluje o dite pres ivf, se tlaci proti prirode, misto aby pokorne prijal, ze mu neni souzeno a zaradil se do te nekonecne fronty adoptivnich rodicu, o ktere ale lide nemaji ani paru.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama