Pro holky, kterým se delší dobu nedaří otěhotnět

1323
5.4.16 21:07

Pro holky, kterým se delší dobu nedaří otěhotnět

Ahoj,

zakládám toto téma pro všechny, kterým se delší dobu nedaří otěhotnět a nejsou ještě zapojené do jiných diskusí tady. Pojďme si zkrátit čekání, vzájemně se podporovat a sdílet nejen svoje obavy, ale snad časem také radost z úspěchů.

S manželem se snažíme o miminko od září, ale začínám už svůj devátý cyklus. Přicházející menstruace prožívám čím dál tím hůř, teď už mám myslím nefalšovanou depku a cítím se divně. Jsem 1 DC po neobvykle krátkém cyklu (22 dní). Jinak manžel jde příští středu na spermiogram, bude to úplně první vyšetření, tak doufám, že to dobře dopadne; má nějaké trvalé zdravotní problémy, které by mohly mít negativní vliv…Jednou už jsme s manželem zažili šok v podobě jeho nemoci a necítím se připravená zažít to znovu v podobě neplodnosti :think: Je mi ale jasné, že negativní myšlení mi nepomůže, rozhodně to nevzdávám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1677
5.4.16 21:22

@nirei Ahoj, my se za chvíli budeme snažit už druhý rok. Poprvé se nám zadařilocelkem rychle, ale skončilo to zamlklým těhotenstvím. Podruhé jsem otěhotněla až po roce, hodně to asi ovlivnila psychika, ale zase to endopadlo dobře. Máme už různá vyšetření ale na příčinu se nepřišlo, prostě asi blbá náhoda. Takže teĎ se snažíme o třetí a doufám že už se nám to podaří až do konce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.16 21:33

Ahojda :) V říjnu jsem po 10 letech vysadila antikoncepci..Od te doby menstruace sice chodí ale prodloužili se mi cykly..Poslední dva byly 38 dni..17 brezna jsem dostala vyvolavacku, menstruace se objevila přesně po týdnu takže cyklus 38 dni..Dnes jsem byla na folikulometrii..Folikuly nikde a prý to vypadá na male cysty :( Máme se objednat na spermiogram a podle toho se uvidí co dal..Ono nestačí ze mám obrácenou dělohu ted ještě tohle :D :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9367
5.4.16 21:34

@nirei víš, kdy máš ovulaci? 22 dní je docela krátký cyklus… je potřeba min 10dní od ovu do ms, aby se vajíčko stihlo zahnízdit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
5.4.16 21:49

@klariiss: Pozitivní je, že víte, že můžeš otěhotnět a nemáte s partnerem žádný zdravotní problém. Víš, co se říká - do třetice všeho dobrého! Určitě to vyjde.

@Depresska1989: cysty by snad nemusely být žádný zásadní problém, třeba je to ještě následek té antikoncepce a tělo se nejdřív musí dát do pořádku. Mimochodem zakloněnou dělohu (a prý hodně) mám taky :? Doktor mi ale říkal, že by to neměl být problém.

@xsaleen: Roky už mám právě menstruaci pravidelně - 26 - 28 dní. Tenhle ten výkyv na 22 (a 24 v prosinci) si roky nepamatuju; jediné, co ty cykly spojuje, že jsem v nich pila kontryhel a jedla tablety Chytré miminko (jindy ne) - nevím, co si o tom myslet, snad náhoda :nevim: Ovulka vypadá na 12. - 13. den. Doktor ale se mnou zatím nechce nic řešit, prý je brzy a do roka otěhotní jen 50 % párů, což se mi ale nějak nezdá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1677
5.4.16 21:54

@nirei zkus měřit bazální teplotu. Játsi dělala ovu testy a ty moc přesné nejsou. Vždycky jsem ho měla pozitivní 12-13DC ale podle teploty mám ovulaci 16-17. Zkus měřit a uvidíš kdy přesně je :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
5.4.16 21:59

@klariiss: Děkuju, zkouším teď první měsíc, ale myslím si, že ovulku poznám - cítím vždycky tak dva dny na jedné straně píchání + i podle hlenu a čípku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.16 06:40

nirei

Já si taky říkám ze to snad není az tak hrozné i když me gynekolozka strasila ze pro me bude velký problém otěhotnět :roll: Uvidíme jak ten spermiogram, podle něj me prý bude léčit ona nebo pokud bude mít i pritel nějaký problém tak nás pošle prý rovnou do Sanusu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9367
6.4.16 08:39

@Depresska1989 no nevim… min by ti mohl zjistit, zda ovulace vubec probiha.. to by ale musel chtit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.16 09:03

xsaleen

No řekla mi ze než si me zvát každou chvíli než by byla ovulace tak se udělá ten spermiogram.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9367
6.4.16 09:33

@Depresska1989 ja teda nevim.. u nas se zacalo hormonalnim profilem (ten ok) pak spermio (u nas spatne) tak car.. pokud by bylo i spermio ok, pokracuje se ve vysetreni zeny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.16 09:39

xsaleen

Právě mi to přijde taky jako divný postup..Nebrala mi krev, prostě nic..Říkala ze když bude spermiogram OK tak mi nasadí Utrogestan, Clostyllbegyt a uvidi se..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5880
6.4.16 09:44

@Depresska1989 já piju kontryhel a koupila jsem si Gynex. samozřejmě nevím, jestli to má nebo nemá nějaký vliv, ale docela trpím na cysty a od té doby nic. Může i nemusí to být náhoda, těžko říct. A spermiogram je základní vyšetření u muže. Kontryhel piju jen prvních 14 dní, prostě do ovu. Pak prý může způsobit, že se mimčo neuchytí, ale to je otázka. Já to dělám takhle, abych neměla výčitky.

Holky, obecná rada a info, pokud byste náhodou chtěli navštívit CAR dříve než po roce, tak jim řekněte, že se snažíte déle než rok, jinak s vámi nebudou chtít nic řešit. My tam šli po půl roce, možná dřív, protože jsem měla důvodné podezření u manžela a taky to tak dopadlo. Ale kdybychom jim řekli pravdu jak dlouho se snažíme, nebudou se s námi bavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.16 10:01

Tofik

Kontryhelovy čaj jsem si koupila, ale dnes mám 14 DC tak to ho už radši pit nebudu :) No, radši bych jim v tom CARu právě řekla ze už je to dyl jak rok co se snažíme..I když není :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5880
6.4.16 10:14

@Depresska1989 my to tak udělali, radši. Myslím, že se nás na to tenkrát ptali už při objednávání po telefonu. Oni nezjistí, že kecáte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama