Pro jakou práci byste se rozhodly?

Anonymní
25.4.20 23:27

Pro jakou práci byste se rozhodly?

Ahoj,

mám dilema a tak sbírám názory a odlišné pohledy jiných. I když vím, že rozhodnout se musím sama.

Do korona krize jsem byla na RD, manžel OSVČ v nejzasaženějším oboru. Dělám mu účetnictví a takovou holku pro všechno - úřady, pošta, banka, nákupy kanc. potřeb atp. Když bylo potřeba, zaskočila jsem v prodeji. Ale s nástupem krize jsme přišli téměř o vše, úspory padly a konec v nedohlednu. Muž ze dne na den skončit nemůže, je potřeba vše dovyřídit, takže pokud se náš obor nevzpamatuje, počítá s koncem podnikání a nástupem do práce, ale to půjde až v září nejdřív. Navíc pořád nějak doufáme, máme zaměstnance, nájmy atd atd.

Máme tři děti od tříletáka po puberťáka. To na úvod.

Hned v počátku krize jsem nastoupila do hypermarketu na pokladnu, zatím na brigádu. Od června bych mohla na plný úvazek. Znamená to 5× týdne 8 hodin, víkendy, svátky, Vánoce. Někdy ranní od 6, někdy odpolední do 22.00 hod. Celkem fajn kolektiv, většina tam dělá dlouhou dobu. Plat něco přes 20 čistého, stravenky. Poměrně složité plánování dovolených. Výhodu vidím v tom, že někdy bych byla doma i v týdnu a muž by mohl do práce, pokud se to aspoň trochu rozjede. A také to, že když odsud odejdu, tak prostě odejdu a nic extra se dít nebude. Případně je tu asi možnost růstu. Ale na květen mi na brigádu vyšlo málo hodin, bude v červnu malá výplata :(

Druhá varianta je také práce prodavačky, ale ve specializované prodejně. Rovnou jsem byla upozorněna, že to není práce na dva měsíce a chtějí dlouhodobou spolupráci. Nástup od května. Práce od po-pa, jeden týden od 7-15.00 hod, druhý 9-17.00 hod. O 5 dni dovolené navíc, plat okolo 24tis. čistého. Růst není moc kam, max na vedoucí prodejny. A co mi nejvíc leží v hlavě - momentálně tu dělají pouze muži, všichni minimálně o 10 let starší, než já. Domů s čistou hlavou, bez přesčasů, práce poměrně nenáročná, bez svátků, víkendů, Vánoc. Ale minimálně do září, než by šel nejmladší do školky, by musel muž korigovat vše z domova a do práce by mohl minimálně (před koronou chodil malý 2× týdne do soukromé školky, to by šlo asi i teď, jen je na druhém konci města)

A tak dumam. Zůstat v hyper, prozatím na brigádě i přes prázdniny, abych mohla být „beztrestně“ doma, bo jako brigádník mám sanci směny ovlivnit a plánovat.

Nastoupit tam na plný s tím, že snad nějakou dovolenou vyprosím?

Jít do speciálky, byt tam sice každý všední den, ale víkendy doma a při ranní být doma v 15.10? Ale zase s vědomím, že odsud se bude špatně odcházet. Dovolená i dva týdny v kuse by prý neměl být problém - tak dlouhou jsem v životě neměla, :lol:

Pořád budu muset stíhat účetnictví, banku, úřady. Nákupy a poštu budu delegovat jinam.

Děkuji, kdo jste dočetli až sem. Doufala jsem, že sepsáním si utridim myšlenky a ono nic. A do pondělí se musím rozhodnout.

Přijde mi to takové moc konečně. Doufala jsem, že po RD se stanu spolupracující osobou, že díky tomu nebude problém zajistit časově všechny děti a budeme v poklidu žít. Covid mi všechny mé plány vzal. A já teď prostě nevím.

Anonymně, pro mě osobní infa.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
411
25.4.20 23:45

No a co když Covid skončí třeba za měsíc? To by se do toho dalo přece naskočit zpátky. Mně v tom co píšeš nic definitivního a nezvratnýho nepřijde. Nebo jsem špatně četl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8896
25.4.20 23:45

Já ti neporadím, kde jít, jájenom mám okolo sebe dvě kamarádky, které s radosti si našly práci, která neni na víkedny, svátky Vánoce.. Kamarádka takto jela 5 let a říkala, že prostě je za toto ráda. Že veškerý čas vlastně trávila v práci.. Pak do toho máš i učení s dětmi, nějaké věnování…
Každý má jiné priority, ale třeba u mě vždycky platilo, klidně míň peněz, ale aspoň o víkendu být doma s dětmi, pokud chodíme domů odpoledne..
Vím, že to někdo músí dělat, ale já píšu z pozice volby
Já si vybavuju, jak si stěžovala, jak s epoak žneské hádají, kdo bude na Štedrý den v práci, kdo bude na SIlvestra atd. fakt toto radši ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
26.4.20 05:53

Ceka me hledani prace pristi rok a chci neco v tydnu pres den. Ale jak dam deti do skolky, tak budu chodit na brigadu do marketu. Nechci byt par mesicu úplně vazana skrz nemoci deti.
Pro tebe je jeste zavazek ta pomoc manzelovi a urady a tak. Takze ja bych sla do brigady. Jenze jaka je pak sance, ze budes mit takovou nabidku :roll:
Jsi to ty, jak jsi psala o prodeji bytu? Zvladnete to bez prodeje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
26.4.20 06:12

Dělej brigády a od září nastup do školy jako asistentka. Musíš dělat zrovna prodavačku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6757
26.4.20 07:01

Tak já bych určitě do obchoďáku nešla. Pracovala jsem tam brigádně a musím říct, že několikrát jsem byla svědkem toho, že nkdo onemocněl a druhému dovolenou zrušili, přesčasy - hodně a nepropláceli se(protože mají prý nadstandartní platy). Taky teda to, že jsem domů přijela až po desáté bylo dost blbý. Pracovala jsem tam 3měsíce a v týdnu jsem takhle večer přijížděla 2-3× bylo to hrozně znát na učení dcery. Navíc plat hlácají krásnej, ale jak jsem byla svědkem sporu tak to asi taky není tak jak říkají. Protože jedna ženská nadávala. že měla odpracovaný celej měsíc a dostala necelých 15tis +stravenky a v tom měla ještě slevu na dani na dceru a v měsíci docela dost víkendů. O práci o víkendech, svátcích ani nemluvím. Když je člověk sám, tak to je asi jedno, ale když jsou děti -no, pro mně by to byl fakt velkej problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 07:08

@1mila2 ano, jsem to já. A bez prodeje to nezvladneme, ale modlíme se za schválení hypotéky a tím odkup v rámci rodiny, která se nabídla :srdce: pokud jim hypotéka nevyjde, tak prodej.

@Zatimtajnej nám se to pro letošek určitě nerozjede tak, že bychom se mohli vrátit k normálu. I když teď už začínám věřit, že nějak to půjde, k normálu se vrátíme nejdřív za rok. A i poté budu ještě dlouho vystrašená usínat. Vidím u kolegů v oboru o kolik mají lehčí spaní ti, jejichž protějšky mají své zaměstnání a příjem.

@luleå prodavačku dělat nemusím, bohužel neumím jazyky. A mám jen maturitu. Potřebuji domů přinést alespoň těch 20tisic, jen jídlo pro 5 lidí při osekání zbytečností je cca 12tisic. To se obávám, že u asistenta není moc reálné? Teď moc jiných možností není, denně sleduji nabídky práce v našem městě a okolí a jediné, co se semtam objeví je právě buď prodavač nebo montážní dělník přes pracovní agenturu bez jakékoliv jistoty. Klidně půjdu dělat cokoliv, když to bude ideálně práce od-do kvůli dětem a ostatním závazkům a jen s trochu normálním platem.

• Citovat
  • Nahlásit
5774
26.4.20 09:13

Jsi si jistá, že v té spec. prodejně budeš mít za pouze pracovní dny bez víkendů a svátků 24 čistého? To je 32 hrubého, to se mi zdá na prodavačku hrozně moc :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20725
26.4.20 09:33
@Anonymní píše:
@luleå Potřebuji domů přinést alespoň těch 20tisic, jen jídlo pro 5 lidí při osekání zbytečností je cca 12tisic. To se obávám, že u asistenta není moc reálné?

To teda opravdu není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 09:41

Omlouvám se za anonym, ale budou tam osobní údaje, které nechci spojovat s nickem.
Takhle se zdá lepší ta druhá práce, i když netušíš, jaký je tam kolektiv.
Musím teda ale říct, že 24 tisíc čistého se mi ve většině obchodů nezdá, mám poměrně velký přehled o platech v určitých oborech a ještě jsem nezažila prodavače s tímto platem-čistým.
A druhou věc musím říct k manželovu podnikání.
Ano, máte nájmy a zaměstnance, to sežere dost velké částky. Ale nezlob se na mě, ta korona trvá tady cca 2 měsíce a pokud nemáte rezervy na to, aby jste to ty dva měsíce přežili, takto není zrovna prosperující zaměstnání a to mu děláš dost práce asi celkem zadarmo, protože účetní nebo za účetnictví a nákupčí by dal měsíčně v nákladech možná desítky tisíc.
I v podnikání musí být rezervy na delší dobu a pokud nejsou, tak mi to nepřijde úplně v pořádku, pokud jde o prospěrování.
Manžel podniká a i kdyby nedostal 12 měsíců jedinou zakázku, náklady zaplatí. Máme nájmy(střed města) a zaměstnance.
Jinak mám maturiu, a protože jsem nenašla po rodičáku nic jiného(byla krize), tak jsem dělala manuální práci a bohužel se za tu dobu dost zhoršila schopnost komunikovat cizím jazykem.
Ale po pár letech se mi zadařilo najít si práci v administrativě, v průměru mám 20 tisíc čistého.
Protože to není úplně obrovský plat, tak máme docela podstav. Zrovna teď třeba hledáme 6 lidí z toho 3 na dobu neurčitou a 3 zástupy za rodičák.
Výběrová řízení proběhnou asi nejdřív v květnu, protože kvůli koronaviru byla pozastavená-na výběrku by se sešlo více lidí, než bylo povoleno.
Z jaké oblasti jsi?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 12:40
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale budou tam osobní údaje, které nechci spojovat s nickem.
Takhle se zdá lepší ta druhá práce, i když netušíš, jaký je tam kolektiv.
Musím teda ale říct, že 24 tisíc čistého se mi ve většině obchodů nezdá, mám poměrně velký přehled o platech v určitých oborech a ještě jsem nezažila prodavače s tímto platem-čistým.
A druhou věc musím říct k manželovu podnikání.
Ano, máte nájmy a zaměstnance, to sežere dost velké částky. Ale nezlob se na mě, ta korona trvá tady cca 2 měsíce a pokud nemáte rezervy na to, aby jste to ty dva měsíce přežili, takto není zrovna prosperující zaměstnání a to mu děláš dost práce asi celkem zadarmo, protože účetní nebo za účetnictví a nákupčí by dal měsíčně v nákladech možná desítky tisíc.
I v podnikání musí být rezervy na delší dobu a pokud nejsou, tak mi to nepřijde úplně v pořádku, pokud jde o prospěrování.
Manžel podniká a i kdyby nedostal 12 měsíců jedinou zakázku, náklady zaplatí. Máme nájmy(střed města) a zaměstnance.
Jinak mám maturiu, a protože jsem nenašla po rodičáku nic jiného(byla krize), tak jsem dělala manuální práci a bohužel se za tu dobu dost zhoršila schopnost komunikovat cizím jazykem.
Ale po pár letech se mi zadařilo najít si práci v administrativě, v průměru mám 20 tisíc čistého.
Protože to není úplně obrovský plat, tak máme docela podstav. Zrovna teď třeba hledáme 6 lidí z toho 3 na dobu neurčitou a 3 zástupy za rodičák.
Výběrová řízení proběhnou asi nejdřív v květnu, protože kvůli koronaviru byla pozastavená-na výběrku by se sešlo více lidí, než bylo povoleno.
Z jaké oblasti jsi?

Nechtěla jsem to tu psát celé. Už jsem to psala jinde. My na provoz měli, ale ne na vrácení všech peněz, které jsme od října vydělali. To je realita našeho podnikání a „partnerství“ se silným spoluhráčem, který nás (a všechny kolegy) okamžitě hodil přes palubu. Představ si, že vám někdo řekne vraťte všechny své výplaty za půl roku, počítejte s tím, že další měsíce nic nebude, ale nadále hradte všechny náklady. Připravíš se na pokles, na nezájem o produkty. Ne na vrácení výdělku a úplné stopnutí. Navíc cca 400 tisic musíme defakto zaplatit podruhé kvůli partnerskému orogramu s místním velkým zaměstnavatelem.

Jsem ze středních Čech, poměrně „bohaté“ město, i prodavačům tu takto platí, aby někoho sehnali. Je tu velký zaměstnavatel, ale dostat se pod něj je téměř nemožné, vše řeší přes agenturu. A bez jazyků jen 3 směnný provoz.

Tu výplatu mi zvednou odpočty na 3 děti. To dělá hodně, hrubého je to cca 26 tisic. Každopádně administrativa by mi vyhovovala víc, i když s lidmi komunikuji a pracuji ráda.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 14:09

Prosím o anonym. Četla jsem i tvoji minulou diskuzi a působíš sympaticky. Myslím, že vím, ze kterého pocházíš města, jak by ti vyhovovala práce v sociální sféře? Centrum 83 bude výhledově hledat nějaké nové zaměstnance. Kolektiv super, s dětmi vycházejí vstříc.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 14:31
@Anonymní píše:
Prosím o anonym. Četla jsem i tvoji minulou diskuzi a působíš sympaticky. Myslím, že vím, ze kterého pocházíš města, jak by ti vyhovovala práce v sociální sféře? Centrum 83 bude výhledově hledat nějaké nové zaměstnance. Kolektiv super, s dětmi vycházejí vstříc.

Děkuji, centrum znám. Nemám tedy potřebné vzdělání a upřímně se obávám, že ani dostatek - nevím, jak to říct, aby to nevyznělo špatně a neuctivě - trpělivosti?, pokud by se jednalo o přímou práci s klienty.

Pokud by se jednalo o jinou práci v rámci centra, byla bych ráda za jakoukoli šanci.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat