Pro jakou školku se rozhodnout? :)

5679
9.5.16 07:09

pro jakou školku se rozhodnout? :)

Dobry den maminky :kytka:
Potrebovala bych trošku poradit ohledně školky, zitra uz je zápis a ja stale váhám. Jake zkušenosti máte a která školka se pro vás zda lepší - kombinovana třída, tam kde jsou namíchani mališci i předškoláci nebo třídy rozdělené..
Dcera nyní chodi do větší skolky, je to pres cele město, třídy rozdelene, jsem tam maximálně spokojena, jenomže jde do školy, tady nad barák a je tam vedle i školka, odloučené pracoviště, takze jedna třída pro všechny..z praktickeho hlediska super, rano bude vozit manžel a nemusí jezdit pres cele město (bývá dost ucpane :()
Jaky máte názor na tyhle tridy, věnují se pak dostatecne predskolackum? Kdyz si vezmu, male nove deti než si zvyknou, pláč atd.jak do toho zvladaji jine ucivo s predskolakama..
Urcite sse zítra poptam u zapisu pani ředitelky, ale ráda si vyslechnu i Vaše nazory :) moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6895
9.5.16 07:28

Nemám vyhraněný názor, obě varianty jsou možné a mají něco do sebe. U nás ve vesnici jsou dvě třídy, záměrně namíchané velcí s malými. Učitelky nám tvrdí, že je to lepší, prý mladší se od starších učí, odkoukávají, a starší se učí těm mladším pomáhat. V každé třídě jsou dvě učitelky, jedna z nich se věnuje předškolákům, ale to je jen kousek dne. Pláč malých nových dětí většinou přetrvává jen první týden. Nebála bych se této varianty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
9.5.16 07:39

Nebala bych se smisene tridy a volila bych praktickou stranku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35029
9.5.16 07:45

Malý je ve smíšené třídě a myslím, že je to super, mladší půjde také do smíšené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
9.5.16 07:45

@MišelkaX obě varianty jsme vyzkoušeli, obě jsou dobré z jiného hlediska :nevim: pro dvouleté určitě ne, pro předškoláka super…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20736
9.5.16 07:57

A já vybrala věkově stejnou, je říjnová, takže dva roky v malých - nejdřív jako nejmladší, pak jako skoro nejstarší. A dva roky v předškolácích a opět nejdřív jako nejmladší a pak jako starší. Nemá ráda, když někdo dělá něco jiného a táhne jí to ke starším dětem a těm se ne vždycky umí ubránit. A nemluvím o síle, ale prostě o vyspělosti. Jinak u nás se třídy dost spojují, moc dětí tam nespává, takže o hraní a o spolupráci s velkýma nepříjde. Ve škole taky budou věkově stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5377
9.5.16 07:59

@MišelkaX ja bych už dceru nepřeřazovala, ve staré školce už je zvyklá určitě tam má i kamarády a najednou o ně příjde, bude to pro ní hrozně těžké

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56518
9.5.16 08:19

@MišelkaX ono je to těžké rozhodování. Asi bych brala v potaz i praktickou otázku což je právě to cestování přes město, jak dobře by si zvykla na nové prostředí, děti, učitelky. A taky bych určitě zjistila jak to ve smíšené třídě probíhá, jestli se nějak víc věnují předškolákům apod. Každé má totiž svoje výhody i nevýhody.
Mám vyzkoušené obě varianty a možná víc jsem spokojená se smíšenou třídou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54341
9.5.16 08:27

Vybrala jsem věkově smíšenou třídu záměrně a nelituju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30165
9.5.16 08:31

Já jsem intuitivně volila školku s věkově rozlišenýma třídama a jsem spokojená, nevidím na smíšených celkem žádný plus. Čímž neříkám, že to nemůže fungovat (nebo dokonce že to nefunguje), ale za mě podle věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78752
9.5.16 09:17
@Mrs. S píše:
@MišelkaX ja bych už dceru nepřeřazovala, ve staré školce už je zvyklá určitě tam má i kamarády a najednou o ně příjde, bude to pro ní hrozně těžké

A kde píše zakladatelka o nějakém přeřazování? Starší dítko ji odchází do školy a s mladším jde k zápisu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
9.5.16 09:17

@Mrs. S dcera jde uz do skoly :) premyslim kam dat syna :) zda tady nad barak kde je i škola kde bude dcera nebo do skolky pres cele mesto kde byla dcera doted

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
9.5.16 09:22

@j.a.n.i1 ano, dekuji :lol:

Ja bych volila kde je dcera nyní, jsem tam max spokojena, detem se hlavne plne věnují.. ale kolikrat manzel nadaval ze musi trajdat pres město :( do prace jezdi opacnym smerem na dalnici..takze z tohoto hlediska zvazuji malou smisenou školku, ktera je hned vedle skoly..
No uvidíme, byva tam nával, takze treba nas ani nevezmou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78752
9.5.16 09:24
@Mrs. S píše:
@MišelkaX ja bych už dceru nepřeřazovala, ve staré školce už je zvyklá určitě tam má i kamarády a najednou o ně příjde, bude to pro ní hrozně těžké

Odesláno 2×, dnes to zas pěkně blbne

Příspěvek upraven 09.05.16 v 10:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
9.5.16 09:27

Obě děti chodily/chodí do věkově smíšených tříd, nevidím žádné „mínus“ nebo nějaký problém.
To bude záležet spíš celkově na školce a na učitelkách, než na věkovém složení třídy.

Taky je fakt, že tady je max. 17-18 dětí ve třídě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat