Bez nároku na zdravotní péči kvůli koronaviru?

Anonymní
9.4.20 06:25

Pro samy virus bez naroku na beznou peci?

Zacina mi devaty mesic tehotenstvi. Uz pet tydnu dite ani me nikdo nevidel a az do konce dubna nikdo neuvidi. Bezna kontrola na gynde zrusena, protoze virus. Do porodnice me na kontrolu ted taky nevezmou, az pred terminem. V minulem tehotenstvi jsem mela preeklampsii. Nezajem. Kazdy mesic, naposledy do unora, jsem chodila na kontroly s ledvinama. Moje tehotenstvi je pro ne z urcitych duvodu zatez. Nezajem. Kontrola zrusena bez nahrady, protoze virus. Sice se objektivne citim dobre, dite kope, tak asi taky dobry, ale me sakra nezajima hysterie kolem viru, ale predevsim moje tehotenstvi a dite! To se ted clovek nema sanci dovolat nikde bezne zdr pece??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2140
9.4.20 06:36

Zvláštní. Taky jsem tehotna. Gynekologie funguje normálně - a to nejen pro těhotné, potkala jsem tam i netehotne, kontroly po sestinedeli atd…
UTZ prsu mě čeká příští týden a na sono ledvin mě objednal dr taky normálně. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
9.4.20 06:41

Taky jsem tehotna a zatim bez problemu chodim na vsechna potrebna vysetreni a poradny…jedine omezeni pro mne bylo ze na screening jsem sla bez partnera…jinak u nas gynekologie funguje s upravenou pracovni dobou a zrusili jen preventivni prohlidky…poradny, akutni pripady a kontroly po sestinedeli berou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2140
9.4.20 06:49

@peskovas já bych se ozvala. Ale je tady hodně maminek, co chodí i po šesti týdnech a nevadí jim to, protože vyšetření je pro ne “zbytečné”.
Já chodím co dva týdny od začátku a jsem rada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11729
9.4.20 06:52

To je divný muj gynekolog mi normální kontrolu zrušil, ale těhotné normálně chodí dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
9.4.20 07:08

Jsem na tom stejně :nevim: Klasické kontroly mi zatím zrusili, na další jdu až v půli května (2. screening) a málem jsem neměla ani ten prvotrimestrialni, protože neměli ochranné pomůcky. Naštěstí jsem ho stihla tak tak a zjistilo se, že mám zvýšené riziko na downa, které se naštěstí nepotvrdilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7119
9.4.20 07:19

Já byla na gynde na prevenci v březnu, musela jsem akorát přijít s rouskou a bez doprovodu a byly v čekárně i tehotny. Změnit gynekologa…?

Příbuzná na těhotenské kontroly taky chodí, a to přímo do nemocnice. Na preeklampsii se už dělají v těhotenství nějaké testy pokud vím, tak pokud ti vyšly negativně, asi není co řešit, moč na bílkoviny odevzdávás v poradně stejně - ty nemáš v prukazce napsaný dalsi termín utz a poradny? No tak jedině tam zavolat a trochu si zasimulovat, že ti tvrdne břicho, lítá tlak nebo tak něco a kdy bude další kontrola… :think: A v nemocnici na gyn. ambulanci tě vzít musi, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2140
9.4.20 07:21

@Jahudka82 taky si myslím, ze v nemocnici vezmou. Já jsem měla jít do nemocnice na kontrolu teď. Ale dohodla jsem se, ze půjdu až za dva týdny. Ale vzali by mě bez problému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.20 07:47

Naposledy jsem byla nekdy zacatkem brezna na velkym ultrz ve 30t a od ty doby nic. Dr ordinuje, ale jenom pro akutni pripady. Me nic akutniho neni, teda krome toho, ze mam pupek, tak mam ted smulu :nevim: Zadnej test na riziko preeklampsie mi pri prvnim screeningu nikdo nedelal. A ordinace nefrologie ve spitalu, kam jsem chodila, je zavrena uplne.

• Nahlásit
  • Citovat
3172
9.4.20 08:10

Ja chodim normalne nikdo mi nic nerusil… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
9.4.20 08:11

Já normálně chodím…na poradnu…Do nemocnice.moje dr teda zeušila prevenci..A nechala jen těhotné, kontroly po šestinědělí a vážné případy…Vždy obědnává přesně na čas abychom se v čekárně nepotkávali…zavolej do nemocnice a uvidíš..je divné…těhotná by bez kontroly být fakt neměla!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
9.4.20 08:12

Jinak akorát mi moje dr řekla že protože koronavirus tak na 99% nepůjdu dělat test na cukrovku…že nemůžou zajistit v laborce separaci těhotných…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
9.4.20 08:14
@Anonymní píše:
Zacina mi devaty mesic tehotenstvi. Uz pet tydnu dite ani me nikdo nevidel a az do konce dubna nikdo neuvidi. Bezna kontrola na gynde zrusena, protoze virus. Do porodnice me na kontrolu ted taky nevezmou, az pred terminem. V minulem tehotenstvi jsem mela preeklampsii. Nezajem. Kazdy mesic, naposledy do unora, jsem chodila na kontroly s ledvinama. Moje tehotenstvi je pro ne z urcitych duvodu zatez. Nezajem. Kontrola zrusena bez nahrady, protoze virus. Sice se objektivne citim dobre, dite kope, tak asi taky dobry, ale me sakra nezajima hysterie kolem viru, ale predevsim moje tehotenstvi a dite! To se ted clovek nema sanci dovolat nikde bezne zdr pece??

To je zvláštní, u nás normálně gynekologii pro těhotné funguje. Jestli dobře počítám, tak jsi momentálně 36 týden? To se dělaji i testy na streptokoka, ne? Já chodím tedy každý tyden od cca toho 36tt, udělají mi monitor, změří tlak, zváží, moč testne, ultrazvuk a řeknou, že zas za týden, když neporodim a když jo, ať hned volám.

Já teda nejsem žádná hysterka si myslím, vím, že moje těhotenství není pupek světa, ale nejít měsíc a půl k lékaři a vědět, že me vezmou až před termínem, tak se i trochu bojím, člověka to přece jen uklidní, když mu doktor rekne, že všechno ok.

Chodím do nemocnice/porodnice na kontroly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.20 08:24

@alena1995 Mela jsem mit pristi tyden test na streptokoka a nebudu mit nic.. Ja nevim, kdo mi ho kde udela :nevim: Taky nejsem normalne zadna hysterka, kdybych nesla na beznou kontrolu treba v patym mesici, tak mavnu rukou, ale mesic pred porodem me to rozhodilo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.4.20 08:44

Ja uz psala do jine diskuse. Nejde jen o tehotne. Dopatrat se zubare, ktery ordinuje nebo je ochoten vas vzit je ted umeni. Ultrazvuk briska u ditete nam taky zrusili a netajimalo je, ze si kazdy den stezuje. Pry kdyz jine testy vysly negativne, tak to ted neni akutni. Kontrola zlomeniny take v nedohlednu, nastesti jde o drobnost, ale mam jen fixaci z pohotovosti. Ano, akutni peci dostaneme, ale to na co jsme zvykli je pryc.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama