Pro syna nemám žadné vrstevníky

Anonymní
2.9.20 23:24

Pro syna nemám žadné vrstevníky

Ahoj holky. Urputně mě štve, že nemám pro syna žadné vrstevíky. Je mu 9 měsíců a podobně staré dítě viděl jen v poradně. Hodně mě to štve, ale nevim co s tím. Mám jen dvě dobré, ale zatím bezdětné kamarádky. Ostatní známé už mají děti zase větší. Ješte k tomu bydlím v lokalitě kde nic, tu nic. Dětský koutek tu bývá prázdný. :roll:
Nějaké tipy? Budu ráda.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9900
2.9.20 23:29

V tomhle věku vrstevníky nepotřebuje. Děti si společně začínají hrát až kolem 3 let věku. Do té doby spolu neumí komunikovat a hrají si spíš vedle sebe. Zkus zapatrat, jestli nejsou v okolí nějaké kroužky s prtaty třeba od roka. Ale všechny tyhle akce jsou spíš pro maminky, co si tam přijdou podrbat a vypadnout ze stereotypu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 23:32

@Aduš8 ja to nepotrebuji. Jsem tezkej introvert. Ale syn mi haleká na vsechna mimina, ktery vidí :lol: tak jsem si rekla, ze by asi rád, protoze komunikovat se evidentne snazí :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2924
2.9.20 23:49

Mně to v tomhle věku přijde úplně zbytečný. Příští rok na jaře už přijde mezi vrstevníky na hřišti, to bude úplně dostačující. Můžeš teda jít do herny, na nějaké cvičení, plavání, do koutku někde v kavárně, ale jak je zmíněno výše, takhle malé děti si spolu stejně nějak nehrají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4146
2.9.20 23:57

Zkusila bych najít nějaké cvičení pro takto malé děti. My chodili od 3 měsíců a synovi že též děti moc líbili už od toho půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
3.9.20 00:11
@Anonymní píše:
@Aduš8 ja to nepotrebuji. Jsem tezkej introvert. Ale syn mi haleká na vsechna mimina, ktery vidí :lol: tak jsem si rekla, ze by asi rád, protoze komunikovat se evidentne snazí :nevim:

Děti jsou schopné si spolu hrát až kolem tří let. Takže máš dost času mu nějaký crew na hraní sehnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
552
3.9.20 03:18

Úplně stejně ti bude halekat i na psy, holuby… jeho ostatní děti zajímají jen jako živý objekt, ne že by si s nimi reálně vědomě hrál… to opravdu přijde o dost později :lol:. Já s prvorozenou chodila se stejně starými dětmi ven od narození, od roka pak na různá cvičení, ale vše vlastně kvůli sobě a interagovat mezi sebou (hra, čekání na reakci druhého a tak) děti opravdu začaly až tak kolem těch 2,5-3 let věku… do té doby obstojněji interagují s dospělými či mnohem staršími dětmi ;)

(edit-pravopisná chyba :oops:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18350
3.9.20 08:27

To, že si dítě aktivně hraje s druhým až kolem třetího roku neznamená, že společnost dětí nepotřebuje. Potřebuje se učit s dětmi komunikovat, socializovat se. Moje děti vyhledávali aktivně další děti už od roku a to tak, že plakaly, že chtějí děti, děti, děti… Pro dítě je přirozené být ve skupině, dost nepřirozené je mít dítě izolované doma s matkou… Zakladatelka nemá čas do tří let, pokud dítě projevuje o druhé zájem, měla by naopak prostředí s dětmi vyhledávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61734
3.9.20 09:24
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Urputně mě štve, že nemám pro syna žadné vrstevíky. Je mu 9 měsíců a podobně staré dítě viděl jen v poradně. Hodně mě to štve, ale nevim co s tím. Mám jen dvě dobré, ale zatím bezdětné kamarádky. Ostatní známé už mají děti zase větší. Ješte k tomu bydlím v lokalitě kde nic, tu nic. Dětský koutek tu bývá prázdný. :roll:
Nějaké tipy? Budu ráda.

Vždyť je to fuk, vrstevníky teď nepotřebuje.. To až tak kolem 3 let.. Pak můžete chodit do heren, půjde do školky atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18350
3.9.20 09:44

Holky, vy jste opravdu držely svoje děti stranou od ostatních až do tří let??? 8o Opravdu vaše děti nebyly v kontaktu s ostatními dětmi? To se fakt nechce věřit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
552
3.9.20 10:00

No moje děti se s dětmi stýkají od narození, nicméně ne stylem, že bych jim do těch cca dvou let aktivně vyhledávala kamarády pro ně, ale stylem, že jsme prostě chodily s maminkami s podobně starými dětmi ven a nyní u mladší se starší chodíme na hřiště, její cvičení, do školky… takže když nad tím tak přemýšlím, tak je úplně přirozené se stýkat s různě starými dětmi, ale do těch dvou let od toho neočekávám ze strany dítěte žádný aktivní přístup - prostě je těm situacím jen vystaveno a učí se v nich orientovat… takže moje reakce na zakladatelku spíš plynula z toho, že jsem měla pocit, že má dojem, že její 9 měsíční dítě vyžaduje kamaráda :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
778
3.9.20 10:09

Malej má pět měsíců a je hrozně rad když jsem s nim mezi lidma a dětma. Miluje když může pozorovat co se děje a je hlavně vždy hodnej, když jsem s nim doma sama, tak je často nerudnej, ale jakmile je okolo nás víc lidi, tak je zlatej. Děti si sice vyhrají až od tří let, ale potřebují se přeci i před tím socializovat. Já jsem si našla kamarádky se stejně starými dětma a je to hrozně fajn, až začne lézt tak už budeme chodit do herniček do částí úplně pro nejmenší, kde si poleze.Ano teď to setkávání je spíš pro mě, nehodlám sedět doma zavřena jen s dítětem, bych se zblaznila. Navíc je hrozně fajn že má malej už teď parťáky s kterýma bude vyrůstat. S maminama jsem se seznámila přes Facebook, protože máme sousedský stránky a až začne chodit, tak doufám že se seznámíme na hřištích. To že děti si vyhrají až od tři a do tý doby nikoho nepotřebují je blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14945
3.9.20 10:54
@Janli píše:
Holky, vy jste opravdu držely svoje děti stranou od ostatních až do tří let??? 8o Opravdu vaše děti nebyly v kontaktu s ostatními dětmi? To se fakt nechce věřit…

Taky koukám. Je sice pravda, že z toho nemusí dělat kovbojku, bohatě stačí jednou týdně hřiště, kroužek nebo hernička, ale moje děti mě teda už kolem toho roku na hřiště vyloženě tahaly a s ostatními dětmi komunikovaly :nevim: Ve dvou letech už normální společná hra ve stylu baba, pečování o panenku nebo stavění hradů pro autíčka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2924
3.9.20 11:51

@Janli já svoje dítě nedržím stranou, na hřišti jsme každý den několik hodin, chodíme na kroužky, plavání i do hernicek. Ale žádného stejně starého kamaráda aktivně neshanim a přijde mi to zbytečné. A tak do roka jsem nějaký zájem o jiné děti neviděla a ani teď se vyloženě nekamarádí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18350
3.9.20 12:38
@Serpentini píše:
@Janli já svoje dítě nedržím stranou, na hřišti jsme každý den několik hodin, chodíme na kroužky, plavání i do hernicek. Ale žádného stejně starého kamaráda aktivně neshanim a přijde mi to zbytečné. A tak do roka jsem nějaký zájem o jiné děti neviděla a ani teď se vyloženě nekamarádí :nevim:

Ono je dost rozdíl, jestli jsi ve městě, kde je dětí spousta a jsou tam plná hřiště a herny a jestli jsi na vesnici, kde někoho neznáš, protože tam se každý drží na své zahradě. Myslím, že zakladatelka nehledá vyloženě kamaráda, ale společnost dětí, kterou vy máte přirozeně. Proč tady všichni píšete, že dítě do tří let nikoho nepotřebuje, když své děti mezi ostatní vodíte? Oni ty příspěvky tady vyznívají jako z příručky “ Vychovej si svého asociála”, přitom to máte všechny úplně jinak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat