Pro účetní/personální - ukončení pracovního poměru

30.4.21 10:09

pro účetní/personální - ukončení pracovního poměru

Dobrý den,
prosím o radu.

Za pár týdnů mi bude končit pracovní poměr - neprodlouží mi smlouvu.
Vzhledem k tomu, že jim odešla účetní a mají ve všem strašný bordel, chci se poradit co vše si mám pohlídat a, jaké dokokumety ( a kdy) mi mají vydat.

Nové zaměstnání zatím nemám ( dozvěděla jsem se dnes), může se stát, že půjdu na úřad práce.

Situace je těžce vyhrocená, netuším zda těch pár týdnů ještě ustojím - nevím jestli by na to přistoupili, ale ve hře je i okamžité rozvázání pracovního poměru dohodou. Měla bych v tomto případě nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Děkuji všem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3374
30.4.21 10:14

Když půjdeš „na dohodu“, budeš mít menší podporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76244
30.4.21 10:36

@marieanna.novak A jinak potřebuješ zápočtový list a papír o příjmech za poslední kalendářní čtvrtletí, aby věděli z čeho počítat podporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2369
30.4.21 10:55

@marieanna.novak to potvrzení o příjmech je Potvrzeni pro Úřad práce ideálně. Zapoctovy list (neboli potvrzení o zaměstnaní ). Pak by jsi po výplatě mela dostat ELDP a potvrzení o zdanitelných příjmech. Neskončila bych sama to ti snizi podporu na 40 % místo 60.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
30.4.21 14:24

Pokud se do dohody uvedou „vážné důvody“, tak v dnešní době, to ve většině případech ÚP uznává a podporu bys měla v té vyšší výši (tj. 1.měsíc - 65%, 2. měsíc - 55%, 3 - 5.měsíc - 45%). Vážné důvody mohou být - péče o dítě, zdr. stav v některých případech, zhoršení možnosti dojíždění apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2252
30.4.21 14:34
@Julča001 @pajinaa
@marieanna.novak píše:
Za pár týdnů mi bude končit pracovní poměr - neprodlouží mi smlouvu.

Z toho usuzuji, že se jedná o PP na dobu určitou, tedy spekulovat o dohodě, nedohodě je zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3374
30.4.21 15:19
@Luboš P píše:
@Julča001 @pajinaaZ toho usuzuji, že se jedná o PP na dobu určitou, tedy spekulovat o dohodě, nedohodě je zbytečně.

A? Ptala se na to ona, pokud jí chybí pár týdnů, ale ona chce ukončit hned, je to relevantní dotaz ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat