Extrémně nedonošené děti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
28
13.11.19 06:48

Pro zajímavost - extrémně nedonosene děti

Ahoj, tohle je spíš diskutující příspěvek.. Chtěla jsem jen vědět, zda je tu taky někdo kdo má extrémně nedonosene dítě, jak dlouho jste byly v nemocnici, kolik komplikací měli a jak se Vám daří dnes.

Já mám dceru narození 24+0tt, akutním císařem, měla 28cm a 610g, v nemocnici jsme byli přesně 3 měsíce. Za pár dní bude mít 5 měsíců, má něco přes 4kg a 52cm.. Je to pěkný číslo, ale hlavně zdravé číslo :) :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7489
13.11.19 07:33

Anonym kvůli kamarádce. Rodila v 25tt, dítě má přes 3 roky, při porodu vážilo nějakých 700g. Má za sebou nějaké operace oci, chodit začalo až někdy po druhém roce, má problémy s mluvením a hlasivkami, že zvládá jen několik slov a neumí třeba nahlas křičet, brečet atp. furt na hromadě.. a pak jsem se potkala s paní, která říkala, že se sama narodila v 24tt, byla na nějaké operaci očí a špatně slyší na jedno ucho. Jinak už měla sama dítě a to bylo donosene a v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42562
13.11.19 08:28

Ja jsem 26 tt, vazila jsem pres kilo. v roce 75.
Obe deti mam extreme prenasene, 4 kila, jsem zdrava celkem.

Příspěvek upraven 13.11.19 v 09:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3966
13.11.19 08:42

Kamarádka má chlapečka narozeného v 7 měsíci, měl kilo. Je to hezký klučík, zdravý, ale ve škole problémy, poruchy učení, pozornosti a pod… Tak nechci strašit, ale někdy ty problémy vyplouvají na povrch až později. Jinak dnes lékaři umí fakt zázraky, všem v podobné situaci přeji moc zdraví. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59815
13.11.19 08:55

Znam jedno ve 26tt a bohuzel je postizene.
Ted uz ma kolem 15r., od te doby se medicina a boj o tyhle miminka velmi posunul.
Sama jsem pred 30+ lety narozena predcasne. Jsem v dubnu a mela jsem byt v cervnu narozena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27342
13.11.19 10:25

Mám nedonošené dítě, tedy jsem středně. Ale pozor, do dvou let byla dcerka naprosto zdravá až na zvýšenou citlivost průdušek k zánětům a ve dvou letech se po neštovicích rozjel neurologický problém, který tam byl schovaný od narození. Že je dítě zdravé se dá říct až po nástupu do školní docházky, kdy se vyloučí poruchy učení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
13.11.19 11:21

Ja mam dceru narozenou 24+1. V lednu ji budou 3 a krom toho ze je častěji nemocná zatim vše v pořádku. V nemocnici jsme byly 4 a pul měsíce, prodělala nekolik infekcí, třikrát ji selhaly plíce a ma operovanou retiopatii očí. Jinak zažíváme běžné dětské nemoci, jen trvá trochu dele nez se ze všeho dostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 16:41

I malá pomoc..

Dobrý den, kdyby někdo mohl a chtěl pomoct této malé holčičce, tak může tady. 🍀 Každá koruna pomůže k cíli, klidně však jen nakoukněte, sdílejte, pomůže to. 🍀 https://www.donio.cz/…jepronatalku

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat