Proběhla už nebo teprve proběhne ovulace?

6
10.3.21 19:15

Proběhla už nebo teprve proběhne ovu ?

Ahoj :mavam: chci se zeptat, snažíme se půl roku o mimi zatím se to nedaří. Dnes jsem byla u dr. a říkal že, to vypadá na ovulaci. Potvrdil mi to také i ovulacni test. Na ultrazvuku jsem viděla jeden velký fotikul nebyl prasklý jedna větší taková kulička nevím zda se to přesně nazývá fotikul tak mě neukamenujte prosím 😂 znamená to že, vajíčko je už na cestě nebo to teprve příjde?
Jde mi o to že se doporučuje mít sex ob den zkrs spermie. Měli jsme sex včera večer zajímá mě zda mít sex pro jistotu i dnes nebo až zítra večer bohužel jsme oba dva v práci 12hodinové služby jinak to nejde. Ještě bych chtěla vědět dr doporučil kyselinu listovou v lékárně mi dali jen Elasti-Q 800 je to v pořádku nebo raději kouknout na nějakou jinou? K tomu jsem si koupila kontryhelovy čaj jaké máte zkušenosti pomohl vám? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
780
10.3.21 19:20

Je to teda folikul :lol: ale úsměvný název :lol:. Pokud tam ještě je, tak ovulace teprve nastane, až praskne :oops:
Jinak kyselina listová ta pravá se opravdu jmenuje kyselina listová a seženeš ji v každé lékárně za par kaček. Elasti-q, bude ale to samé. Kontryhel je prospěšný spíše pokud nedochází k ovulaci nebo na srovnání cyklu. Pokud máš ovulaci a pravidelný cyklus, tak nevidím důvod proč ho užívat, ale rozhodně neuškodí. Kyselina listová neslouží k podpoře otěhotnění ale k vývoji plodu, samozřejmě se má brát už par měsíců před plánovaným otehotněním, aby byl efektivní :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
10.3.21 19:37

Fotikul :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: já se omlouvám, to se prostě nedá vydržet :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
10.3.21 19:41

@Dobii Máš chut´? Manžel taky? Tak sexujte…Proboha :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
10.3.21 19:44

@prokr já jsem tušila že, to tak nějak je 😂 tak snad jsem vás aspoň pobavila svou neznalosti stydím se 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
10.3.21 19:53

@Taktinevím mě jde o to, zda raději počkat se sexem do zítra ať můžou spremici trochu dozrát :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
10.3.21 19:56

Hele, zdravé silné spermie a vhodné prostředí… tak přežijí i pár dní. I kdyby jste se trefili přímo do ovulace tak šance na oplodnění je nějakých ani ne 20%, pak taky záleží jakou máš sliznici a jestli je vajíčko dost silné se uhnízdit a vyvíjet jak má. Jestli bude sex dnes nebo zítra to už moc neovlivní… a v každé várce spermatu jsou alespoň nějaké dozrálé spermie a k oplození ti stačí 1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 20:00
@Dobii píše:
Ahoj :mavam: chci se zeptat, snažíme se půl roku o mimi zatím se to nedaří. Dnes jsem byla u dr. a říkal že, to vypadá na ovulaci. Potvrdil mi to také i ovulacni test. Na ultrazvuku jsem viděla jeden velký fotikul nebyl prasklý jedna větší taková kulička nevím zda se to přesně nazývá fotikul tak mě neukamenujte prosím 😂 znamená to že, vajíčko je už na cestě nebo to teprve příjde?
Jde mi o to že se doporučuje mít sex ob den zkrs spermie. Měli jsme sex včera večer zajímá mě zda mít sex pro jistotu i dnes nebo až zítra večer bohužel jsme oba dva v práci 12hodinové služby jinak to nejde. Ještě bych chtěla vědět dr doporučil kyselinu listovou v lékárně mi dali jen Elasti-Q 800 je to v pořádku nebo raději kouknout na nějakou jinou? K tomu jsem si koupila kontryhelovy čaj jaké máte zkušenosti pomohl vám? :)

Kontryhel se pije jen od menstruace po ovulaci, takze ted s nim pockej.

• Citovat
  • Nahlásit
1326
10.3.21 20:07
@Dobii píše:
@Taktinevím mě jde o to, zda raději počkat se sexem do zítra ať můžou spremici trochu dozrát :D :D

Nevím no, to už je na moc chemie nebo čeho :mrgreen:. Já ti rozumím, ale tak co dáš za to, když bude „zkouškový“ dnes i zítra? :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
10.3.21 20:10
@Dobii píše:
@prokr já jsem tušila že, to tak nějak je 😂 tak snad jsem vás aspoň pobavila svou neznalosti stydím se 😂 😂

Ne to já se omlouvám…nikdo není dokonalý a já už vůbec ne…moc přeju ať se brzy zadaří :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
10.3.21 20:21

@Dobii listovku si kup nejideálněji ve formě Methyl folate - je naštěpená a tělo ji dokáže mnohem lépe zpracovat než běžnou kys. listovou, co se prodává v lékárně.
A ohledně toho sexu - sexujte, když na to budete mít chuť. Vyprdni se na testy a měření folikulů ;) jo a na kontryhel bacha, fungující zdravý cyklus dokáže také pěkně rozhodit. To si raději kup vždycky po menstruaci grep - ten funguje jako podpora pro “plodný hlen”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
10.3.21 21:08

@prokr v pohodě :lol: děkuju, snad brzy už mi z toho trošku i hrabe sem tam že, se pořád nedaří. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat