Probíhající nemocenská a zjištění těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 18:27
Probíhající nemocenská a zjištění těhotenství

Ahoj, jsem na nemocenské, proč uvádět nebudu, protože to s dotazem nesouvisí. A dneska mi vyšel těhotenský test. Na gynekologii půjdu asi až ne tento co bude, ale ten další týden. A pokud se to potvrdí, tak jak dál? Nemocenskou budu mít ještě delší dobu a pokud se to těhotenství potvrdí, tak do konce prvního trimestru prostě budu chtít být doma. Mám dost stresovou práci, arogantní nepříjemnou vedoucí a jedná se o práci s lidmi, kteří bývají velmi nepříjemní. Chci být prostě do toho dvanáctého týdne v klidu. U prvního těhotenství jsem byla ve stresu a nakonec to muselo skončit akutní sekcí. Jenže co teď, jestli se to potvrdí? Zůstat nadále v péči praktika a pokračovat v této nemocenské? V práci to budu muset asi nahlásit hned, jak to potvrdí, protože se bojím, že když další dva měsíce nepřijdu, tak mě vyhodí a to jako těhotnou nemohou. Tak co teď?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lynette
Echt Kelišová 8453 příspěvků 06.04.19 18:35
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem na nemocenské, proč uvádět nebudu, protože to s dotazem nesouvisí. A dneska mi vyšel těhotenský test. Na gynekologii půjdu asi až ne tento co bude, ale ten další týden. A pokud se to potvrdí, tak jak dál? Nemocenskou budu mít ještě delší dobu a pokud se to těhotenství potvrdí, tak do konce prvního trimestru prostě budu chtít být doma. Mám dost stresovou práci, arogantní nepříjemnou vedoucí a jedná se o práci s lidmi, kteří bývají velmi nepříjemní. Chci být prostě do toho dvanáctého týdne v klidu. U prvního těhotenství jsem byla ve stresu a nakonec to muselo skončit akutní sekcí. Jenže co teď, jestli se to potvrdí? Zůstat nadále v péči praktika a pokračovat v této nemocenské? V práci to budu muset asi nahlásit hned, jak to potvrdí, protože se bojím, že když další dva měsíce nepřijdu, tak mě vyhodí a to jako těhotnou nemohou. Tak co teď?

S hlášením v práci bych počkala až do srdeční akce a pak bych si nechala napsat novou neschopenku od gynekologa.

lachtanice86
Echt Kelišová 7618 příspěvků 06.04.19 18:38

Pro pn v těhotenství musí být důvod, na stresovou práci a nepříjemnou vedoucí není diagnóza

Lynette
Echt Kelišová 8453 příspěvků 06.04.19 18:42
@lachtanice86 píše:
Pro pn v těhotenství musí být důvod, na stresovou práci a nepříjemnou vedoucí není diagnóza

To je pravda ale slušný gynekolog napíše do papírů slabé krvácení a dá jí na neschopenku. ;)

lea79
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 06.04.19 18:50

Neschopenku ukoncovat nemusis. Prevede se od obvodniho ke gynekologovi. Za predpokladu, ze te gynekolog necha na PN.

delora
Stálice 54 příspěvků 1 inzerát 06.04.19 19:07

@Lynette slušný gynekolog? Prosím? Co přesně je slušného na podvodu? Pracovní neschopnost vzniká na základě nemoci. Těhotenství není nemoc. Stresující práce není nemoc. Takže cokoliv zam napíše, tak je defacto i deiure pojišťovací podvod. Říkám z pozice holky, co má fakt superstresující a náročnou práci a makala do posledního dne.

Lynette
Echt Kelišová 8453 příspěvků 06.04.19 19:12

@delora Těhotenství není nemoc? :lol: No nevím - cholesterol mám šíleně vysoký, ale to se prý v těhu neřeší, těhotenská cukrovka, štítná žláza nefunguje jak má, kvůli hormonům zadýchaná po dvou schodech, usínám i vestoje, kvasinkové infekce co nejdou vyléčit kvůli snížené imunitě v těhotenství, ale jako jasný! V podstatě jsem úplná čiperka a není důvod nemakat jako předtím, že? Rozumný gynekolog nechá těhotnou v klidu donosit dítě a neschopence se nebrání.

Lucie1906
Kecalka 145 příspěvků 06.04.19 20:29

@Lynette Také s Vámi souhlasím, mě gynekoložka napsala neschopenku hned.. Cca 4 až 5 týden. Dělám ošetřovatelku v DD, takže manipulace s lidmi atd. Těhotenství stejně skončilo v 8tt, ZT. Jsem ráda že jsem v práci nezůstala, vím že bych si to teď určitě vyčítala. Nemluvě o tom jak mi bylo zle, neskutečná únava, náladovost atd. Navíc se všude píše jak je první trimestr buď a nebo. Takže za mě, pokud žena chce zůstat doma ať už dělá jakoukoliv práci a doktor nebude mít nic proti, tak ať zůstane. Je to každého věc, lepší být doma a ať si každý myslí co chce, pořád lepší než si pak něco vyčítat. A že těhotenství není nemoc? Jak u koho, pokud žena těhotná není a týdny v kuse zvrací, je slabá, malátna a unavená, tak dle mého s takovým člověkem evidentně není něco v pořádku takže je nějakým způsobem nemocný. A těhotnou ženu s takovým příběhem těhotenství je správné nechat dál v práci? Samozřejmě každá ženská je jiná, a zatím co jedna zvrací od nevidím do nevidím, tak druhá se klidně může cítit ještě líp než když těhotná nebyla. A už vůbec si nemyslím že gynekolog který vyhoví ženě která se prostě jen bojí o dítě kor v první trimestru, určitě není podvodník ale slušný chápající člověk který má velkou dávku empatie 8) Můj názor.

lachtanice86
Echt Kelišová 7618 příspěvků 06.04.19 20:32

@Lynette ne není to nemoc. Cukrovku jsem měla taky, hodně stresovou práci taky, únava a schody mi taky dělaly problém. Zvracela jsem do 22tt. A do práce jsem chodila az do konce. A to jsem před tím zažila potraty i zt. Pokud je těhotenství v pořádku tak to vydrží. Pokud ne tak nepomůže ani mít nohy nahoře.

lachtanice86
Echt Kelišová 7618 příspěvků 06.04.19 20:36

@delora taky si myslím že je to podvod a to je zase můj názor. A nejlepší je když si těhotná doběhne pro pn hned s pocuranym testem a pak si ještě stěžuje na omezené vycházky

Lucie1906
Kecalka 145 příspěvků 06.04.19 20:45

@lachtanice86 Tak to Vás obdivuji, já mám dost velký strach na to abych pracovala v těhotenství, zvedala 80kg lidi a dělala běžnou práci v domově důchodce, kde je věčně někdo nemocný. Nepotřebuji si pak něco vyčítat, a už vůbec si nedovedu představit že bych ve stavu kdy mi bylo v jednom kuse zle, dojížděla a byla v práci. A teď nemluvím o ranních nevolnostech ale od rána do večera, kdy pro mě bylo jediné vysvobození spánek.
Ale tohle je prostě věc názoru, každý máme jiné priority, někdo to prostě neřeší a nechává tomu volný průběh, což je na jednu stranu samozřejmě dobře, ale tohle já prostě nedokážu.

Lynette
Echt Kelišová 8453 příspěvků 06.04.19 20:45
@lachtanice86 píše:
@Lynette ne není to nemoc. Cukrovku jsem měla taky, hodně stresovou práci taky, únava a schody mi taky dělaly problém. Zvracela jsem do 22tt. A do práce jsem chodila az do konce. A to jsem před tím zažila potraty i zt. Pokud je těhotenství v pořádku tak to vydrží. Pokud ne tak nepomůže ani mít nohy nahoře.

Chceš zatleskat? Každá těhotenství snáší jinak a každá má jinak náročnou práci.

lachtanice86
Echt Kelišová 7618 příspěvků 06.04.19 20:46

@Lucie1906 po 5ti nevydarenych těhotenství (i doma i v práci ) už člověk ví, že v tom začátku fakt nic neovlivní. Toť moje zkušenost

Lucie1906
Kecalka 145 příspěvků 06.04.19 20:48

@Lynette Přesně tak, teď nechci nikoho urazit ani se nikoho dotknout ale já si myslím že to spíš o tom jak moc to dítě člověk chce.

Lucie1906
Kecalka 145 příspěvků 06.04.19 20:49

@lachtanice86 Třeba to časem taky tak budu vnímat, uvidíme, snad si tím nebudu muset zase projít.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama