Probiotika na zácpu v těhotenství - máte nějaké vyzkoušené?

87
17.4.20 21:21

Probiotika na zácpu v těhotenství - máte nějaké vyzkoušené?

Ahojte, trápí mě zácpa víc než normálně teď v těhotenství, občas mi pomůže horké kakao ale jinak nic moc…doktor mi radí probiotika, máte nějaké vyzkoušené na zápcu v těhu? Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14066
17.4.20 21:24

Ja kousala rano na lacno lnene seminko. Pomahalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1442
17.4.20 21:54

Probiotika ne, ale mne nejvic pomohlo Psyllium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
17.4.20 21:58

Po probiotikach to bylo jeste horsi u me.. 3 vyjezdy na pohotovost s desivejma bolestma a po kazde to byly streva, jsem si uz pripadala jako de***.. No, ted 3× denne lactulosa a rano Psylium, jakz takz to funguje :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
17.4.20 22:10

Já jdu po sušených švestkách. Kvalitní švestky a za hodinku až dvě to jde. probiotika mi na to nepomáhají, beru je, ale spíš tak obecně na zlepšení a doplnění mikroflory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7029
17.4.20 22:21

Ahoj, nevim, jestli to na to u me ma přímo vliv, ale beru prakticky cele těhotenství denne lactobacily - primo nejake od Dr. Maxe - a musim zaklepat, ze me zacpa ani jednou netrapila.

Na zacatku tehu jsem brala 2× atb skrz bakterie v moci a doktorka me poradila, abych brala nejaka probiotika nebo lactobacily. A v lekarne me pak poradili. Urcite to neuškodí je brat a podle me to i na zacpu muze pomoci :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
17.4.20 23:02

Krome vyse zmineneho existuji cipky. Me staci denne 2 hrnky kefiru a pak je to lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
18.4.20 07:16

Dej si 100% hruskový mošt 😀 mě protáhl pořádně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.20 07:40

Zácpy mě trápily jen trošku ze začátku, ale teď ve druhým trimestru mám často průjem a doma jsem měla Linex forte a ten mi docela funguje

• Citovat
  • Nahlásit
3729
18.4.20 09:14

Mixovat lněné semínko do koktejlu (třeba s bílým kefírem, banánem a přihodím dle chuti třeba mražené maliny). Po semínku hodně pìt.
Nebo dlabat ty sušené švestky. Obecně jíst hodně vlákniny a dost pít. Třeba po fazolích nebo cizrně jdu druhý den spolehlivě :lol:
Jak normàlně zácpu neznám, tak v těhu vždy, naštěstí jsem v prvním přišla na lněné semínko, jinak bych asi praskla :roll: Teď praktikuju už ve třetím. Nech tomu pár dní a stolice se zpravidelní. Chce to rozkousat či mixovat, hodně pít. Dávka cca 1 polévková lžíce denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.20 11:52

Zácpu jsem měla skoro celé těhotenství a zkoušela jsem všechno možné. Nefungovaly ani švestky. Nakonec jsem přišla na to, že když si dám pravidelně každý den jogurt s ovesnými vločkami, tak pak chodím pravidelně. Sice třeba jen každý 3-4 den, ale chodím a v pohodě. Ale bylo potřeba si ten jogurt s vločkami dávat opravdu pravidelně každý den. Koupila jsem vločky z DM, uvařila ve vodě, smíchala s jogurtem a příp. jsem přidala trochu medu, kokosu apod.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat