Problém s bezlaktózovou stravou, dítě 2,5 roku

749
17.1.20 17:04

Problém s bezlaktózovou stravou, dítě dva a půl roku.

Holky potřebuji poradit…
Malý - 2,5 roku má intoleranci na lactózu (neplést s alergií), od včerejška, od rána, odmítá své bezlaktózové mléko Bebu, dávku pil i v noci, byla to naše taková záchrana.
Dost špatně mi jinak jí, futroval by se nejraději jen sladkým, to mu jede…
Jí vlastně jen vývary s těstovinou, jiné polévky nechce…Přílohy nechce a jí jen maso. Vyjímečně sní trochu rýže k masu.
Z ovoce sní jablka, z kyselejšího (hrozno apod.) blindí…Banán sní jeden za 3 dny. Bohužel jogurty, mléčné rýže, Lipánky apod. nemůže, to by i snědl, ale hned má průjem, takže nic…
Sýry plátkový sní, ale jen Eidam, ten má naštěstí málo laktózy. Bezlaktózové sýry, jogurty kupuji, v ČR výběr malý, ale když už, jemu to nechutná, má to fakt jinou chuť, než normální výrobek, mě taky nejedou..
Uvítám jakoukoli radu, co vymyslet, aby mi jedl, odkazy na literaturu, recepty…Hodně vařím, takže něco ukuchtit, upéct není problém. Od včerejška je takový dost nevrlý, přijde mi nedojezený, mléko Bebu ale ani náhodou, cucne si a ble, při spánku taky nic…
Pije naštěstí čaj, i když to není moc velké množství, ale aspoň něco.
Starší syn se mi taky takhle ze dne na den odstavil od mléka i kaší, ale ten sní bez problémů vše…
Normálně z toho mám trochu,,ňákou" depku. Děkuji moc za rady..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4856
17.1.20 17:11

Má dost železa v krvi?

Nejogurt jsi zkoušela? Ten mi docela chutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
17.1.20 17:14

Lipanka delaji taky bezlaktozy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
17.1.20 17:30
@rozand píše:
Má dost železa v krvi?Nejogurt jsi zkoušela? Ten mi docela chutná.

Jaký nejogurt, můžete poslat odkaz? Díky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
17.1.20 17:34
@Kolarkaa píše:
Lipanka delaji taky bezlaktozy..

Lipanka máme vyzkoušeného, normálního by snědl, ale nesmí, bezlaktózový mu nejede, bohužel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13209
17.1.20 17:46

Zkus třeba udělat buchtičky se šodo z bezlaktozovych surovin (mléko, máslo). Mám syna s podobnou diagnózou a tohle mu nevadí. Jinak syn je celkově nejedlik. A má jídelníček dost omezený. Nelámu to přes koleno. A co kukuřičné křupky, cornflakes, piškoty atd. Tím by se nedojedl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
17.1.20 18:00

V lidlu (a určitě i jinde) mají kokosový jogurt, když jsem musela držet bezmlecnou dietu, tak ušel. Vařila jsem z kokosového mléka v plechovce, to je dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
17.1.20 18:52
@Petája píše:
Jaký nejogurt, můžete poslat odkaz? Díky…

https://www.nemleko.cz/…rt-jahodovy/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2256
17.1.20 19:06

U dětí, i u zdravých, bývá období, kdy prostě málo jedí. Až přijde období růstu, zase se rozjí. Hlady nad plným talířem neumře.
Neskákej kolem něj, nevymýšlej, dávej mu to co doteď. Pokud najdeš novou možnost, nové jídlo, ok. Klidně ho vyzkoušej a zařaď do jídelníčku. Ale pozor, ať si nezvykne, že když mu něco nechutná, maminka přiskočí a dá něco lepšího. Z jídla nedělej nic co se musí řešit, jezte pokud možno to samé co on. Aby to co jí on bylo „normální“, stejné jako jíte vy. Stejně jako se zdravým dítětem - chceš, jez, nechceš, nejez. V rodině máme kluka s bezlaktózovou, bezlepkovou a bezvaječnou dietou. Ve věku do pěti let kolem něj všichni skákali (chudáček je nemocnej) a rozmazlili ho takovým stylem, že se pak dával do kupy další dva roky.

Receptů na netu najdeš spoustu, stačí je vyzkoušet. Některé jsou moc dobré, jiné horší, ale to záleží i na chuti jedince.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
17.1.20 20:08

Holky moc vam dekuju, hlavne @Murka potrebovala jsem presne takto uklidnit. Uz si prijdu jak na hlavu, me chorobne predstavy, jak se mi z baculateho kluka stava mimco - rucicky a nozicky jak hulcicky, myslim, ze uz bych potrebovala jit asi do prace.. Kukuricne lupinky vyzkousim, piskoty jedl, ruzne musli taky, ale zaroven s mlikem bojkotuje ted i co driv bez problemu jedl…
Holky a mam porad nabizet mleko rano a vecer jak byl zvykly? Ted vecer jen uvidel flasku a jak ho delam a hned zacal jecet,,mliko ne, mliko ne”, ma uplny odpor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3242
17.1.20 20:24

Nezkoušeli jste kokosové mléko? Má vcelku ucházející chuť a když z něj doma uděláš třeba jogurt, kaši… Syn to měl mnohem radši než jine alternativni druhy mleka. Jinak jsme bojovali s ABKM, takže neporadím, to je něco jiného, jen vím, že ten na tom kokosu frcela i kamarádka, co ma problém právě s laktozou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
17.1.20 22:42

@chaela Děkuji, určitě vyzkoušíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu