Reklama

Problém s donošením a teď už i otěhotněním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Angelast
Povídálka 24 příspěvků 16.12.16 09:09
Problém s donošením a teď už i otěhotněním

Ahoj,
s přítelem se snažíme o mimčo od 2015. První těhu (leden 2015)skončilo ZT v 10 týdnu, musela jsem na kyretáž. Potom jsem pár měsíců brala antikoncepci, druhé těhotenství bylo hned měsíc po vynechání antikoncepce ale bohužel skončilo v 10 týdnu samovolným potratem..to byl březen 2016. Doktorka nás s přítelem poslala na genetiku, která dopadla dobře, pouze MTHFR: C677T heterozygot mutace a to má prý společné pouze s tím, že neumím naštěpit kyselinu listovou a prý to má snad půlka populace, takže by to nemělo mít vliv, tak mě poslala domů s tím, že až potratím po třetí, tak to začně řešit, že tam má paní co potratila už 11×, a mám být v klidu, což mě teda vyděsilo a nestačila sem se divit jaký má přístup. Tak jsem se na konci září objednala k jinému gyn, který se specializuje na tyto problémy ale čekala jsem 3 měsíce než mě vzal a den před tím mě chytli hrozný horečky a musela jsem se přeobjednat, můžu přijít až v březnu. Usoudila jsem, že z toho čekání asi nic neklapne, tak bych tomu chtěla ráda nějak pomoc..máte nějaké rady a typy co pomohli nebo popřípadě jestli můžu jít sama do caru bez doporučení? Předtím jsem s otěhotněním neměla problém, ty nastali až potom ale teď je to už 9 měsíců a pořád nic, tak jestli už nemůže být problém i v tom..jak jste to řešili vy? Díky za rady Jinak ms mám pravidelnou ale poslední dobou hodně bolestivou, DC mám 28-35 dní.

Reklama

Reakce:

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 16.12.16 09:28

S MTHFR mutací by bylo dobré užívat už před otěhotněním Folát kyseliny listové - Femibion. A je možný nasadit Anopyrin - od začátku těhotenství (např. Mudr. Koucký ho nasazuje…).
Jinak nic moc neporadím… Jen se pokusit o zachování klidu! :-) Hodně štěstí!!

Jindřiš
Extra třída :D 10446 příspěvků 16.12.16 09:51

Do CARu muzes bez doporuceni, ze se 9 mesicu nedari nemusi znamenat, ze mas problem s otehotnenim. Urcite bych nasadila v tvem pripade feminion a zkus zklidnit nervy, byt v pohode, vim, ze to neni snadny, ale pokus se o to

Ja tech potratu mam 5 za sebou a az po nich mi zjistili, ze mam celiakii, bezpriznakovou, ted jsem v 15.tt a prirozene, stal se zazrak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 11:11

Holky, já řeším úplně to stejné a doktoři na reprodukčním už nevědí co s nama :nevim:

xammy
Kecalka 442 příspěvků 16.12.16 11:34

Ahoj, taky jsem MTHFR heterozygot, prvni tehotenstvi skoncilo samovolnym potratem (to jsem o mutaci jeste nevedela), v druhym i tretim tehotenstvi jsem uzivala nastepenou listovku od zacatku a ok. Hodne stesti :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 11:36

Holky, můžu se zeptat, jak vám na ty mutace přišli? My máme genetické testy přes GPS a nikde na nic nepřišli. A pan doktor mě napsal, že různé genetické mutace nemůžou zjistit :nevim:

Angelast
Povídálka 24 příspěvků 16.12.16 11:42

Mě spíš znervozňuje to, že už čekáme skoro 2 roky, 2 potraty za náma a pořád se nic moc neděje a teď mě ještě objednali až na březen, tak mi to přijde jako ztráta času…za tu dobu by se třeba mohlo něco zjistit kdyby nebylo něco v pořádku a léčit.

xammy
Kecalka 442 příspěvků 16.12.16 11:44

Gynekolog mi nechal udelat testy.

Angelast
Povídálka 24 příspěvků 16.12.16 11:49

Nám taky akorát vzali krev s přítelem a rozebrali nemoci v rodině. Výsledek nám přišel do měsíce domů poštou.

achesa1
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 16.12.16 14:48

Ahoj, taky doporučuju femibion (má v sobě živou formu kyseliny listové), zajdi si k obvodnímu a nech si zkontrolovat štítnou žlázu - její špatná funkce může způsobovat potraty. Může to být něco jiného, ale tohle je jednoduché a nepotřebuješ k tomu gynekologa.

Angelast
Povídálka 24 příspěvků 16.12.16 15:29

Jj do toho femibionu se asi pustím…v čistě přírodní variantě bych tu kyselinu už naštěpenou asi nenašla, že jo? Jsem spíš na bylinky než na braní prášků, tak jestli se to nedá sehnat v čistě přírodním provedení. A s tou štítnou žlázou mě to vůbec nenapadlo, tak děkuju za tip :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama